"Świetlik" czeka na zgłoszenia
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza młodych, utalentowanych wokalistów na kolejne już, XVIII Konfrontacje Talentów Wokalnych Świetlik 2024, które odbędą się dnia 6 maja 2024 r.  
Umowa partnerska między Muzeami. Powstanie II część "Pieśni o domu"
Muzeum Okręgowe w Suwałkach otrzyma blisko 466 tysięcy euro, które przeznaczone zostaną m.in. na wykonanie drugiej części stałej ekspozycji w Muzeum im. Marii Konopnickiej pt. „Pieśń o domu”.
"Historia z mojego archiwum": spotkanie poświęcone Klotyldzie Dargielowej
Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny zaprasza na spotkanie rozpoczynające cykl "Historia z mojego archiwum". Pierwsze spotkanie będzie poświęcone Klotyldzie Dargielowej. Opowie o niej jej kuzynka Irena Zarachowicz.
Wernisaż wystawy „Nie-zabawki. Człowiek-nie zabawka”
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy Piotra Rogalińskiego „Nie-zabawki. Człowiek-nie zabawka”.
Spotkanie z Martą Taraszkiewicz - ilustratorką książki “Konopnicka na cały rok”
Spotkanie z Martą Taraszkiewicz, ilustratorką książki “Konopnicka na cały rok” odbędzie się w sobotę 6. kwietnia w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. 
Warsztaty pradawnych pieśni litewskich
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie ramach cyklu spotkań p.n. "Na Styku Kultur". 5 kwietnia odbędą się Warsztaty pradawnych pieśni litewskich „Sutartinės”, a 14 kwietnia Koncert Finałowy podsumowujący warsztaty.
VI Suwalski Salon Sztuki - zgłoszenia
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w szóstej zbiorowej wystawie, organizowanej pod nazwą Suwalski Salon Sztuki.
Wigraszek czeka na zgłoszenia
W czerwcu odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek.
Martyna Jakubowicz na bluesowej rozgrzewce
Przed Suwałki Blues Festivalem Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na ROZGRZEWKĘ. 25 kwietnia w sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem.
Filharmonia Suwałk zaprasza na Pieśni Anny German
Podczas kwietniowego koncertu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy wyjątkowe utwory Anny German w wykonaniu solistek: Natalii Winnik, Natalii Roguckiej-Górskiej, na fortepianie zagra Krzysztof Krzesicki.
Kody do Legimi w suwalskiej bibliotece
Od 16 marca ruszył projekt „Książki bez barier” w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Przybora na 102, Magda Umer i MUMIO - bilety do wygrania
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na teatralno-muzyczny spektakl: Przybora na 102, Magda Umer i MUMIO, które odbędzie się 6 kwietnia, o godz. 19.00 w sali im. Andrzeja Wajdy SOK. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na te wydarzenie.
Spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk w Bibilotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk. Bezpłatne wejściówki można odbierać od wtorku 19. marca. 
Suwałki Street Vibes – wystąpią GUZIOR i OTSOCHODZI
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na prawdziwą ucztę dla miłośników rapu. Na scenie w hali Suwałki Arena wystąpią GUZIOR i OTSOCHODZI. Support zapewni KUMI.
Jerzy Brzozowski członkiem Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej
Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski został wybrany na trzecią z rzędu kadencję 11-osobowej  Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej na lata 2024-2027.
SWIERNALIS wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury
16. marca w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert podczas którego wystąpi suwalczanin SWIERNALIS. 
Blues jednodniowy, ale z wielką gwiazdą?
Nad możliwymi zmianami w formacie Suwałki Blues Festiwalu zastanawiają się władze miasta. Jedną z opcji jest skrócenie dni i liczby wykonawców, a zamiast tego sprowadzenie jednej gwiazdy światowego formatu pokroju ZZ Top, czy Deep Purple. 
Biblioteka organizuje pierwszą "wymianę nasion"
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza w sobotę 16. marca o godzinie 15.00 na pierwszą w Suwałkach wymianę nasion.
Będą reprezentować Suwałki na Mistrzostwach Świata i Europy
Aleksandra Gross i Martyna Banaszczyk ze Studia Tańca Dance Zone zdobyły II miejsce na Mistrzostwach Polski Art Dance i będą reprezentowały Polskę i Suwałki na Mistrzostwach Europy w Szwecji i Mistrzostwach Świata.
Wystawa "Otwarte drzwi" w GSW Chłodna 20 w Suwałkach
Wernisaż wystawy uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu pt. „Otwarte drzwi” odbędzie się 15. marca o godzinie 17.00 w Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20.
Przystanek historia - spotkanie w Muzeum
Spotkanie z Michałem Ostapiukiem pt. „Burza” i „Ostra Brama” odbędzie się 12 marca w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.