Wakacyjne zajęcia artystyczne w SOK
Mimo znacznych ograniczeń w działalności instytucji kultury spowodowanych sytuacją epidemiczną w kraju, Suwalski Ośrodek Kultury organizuje letnie zajęcia artystyczne. 
Znamy tytuł nowej planszówki o Suwałkach
161 oryginalnych propozycji na nazwę gry planszowej o Suwałkach wpłynęło do Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Nowe prace w kolekcji sztuki SOK
Zbiory Suwalskiego Ośrodka Kultury wzbogaciły się o kolejne wyjątkowe prace artystów związanych z Suwalszczyzną
Suwalskie limeryki latem
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w czternastej edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”.
Tribute to Eric Clapton. Wieczór specjalny w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór specjalny z twórczością Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej.
Ludzie z Suwalszczyzny w TVP KULTURA
W sobotę 27. czerwca na TVP Kultura pojawili się ludzie i muzyka z Suwalszczyzny. W programie "Z przytupem" suwalskiej polki galopki uczył Józef Murawski z zespołu Pogranicze z Szypliszk. 
Cyrk z hologramami zwierząt w Suwałkach - konkurs
W najbliższy wtorek (30.06) i środę (1.07) w Suwałkach gościć będzie cyrk Wiktoria, który jako pierwszy w Polsce i trzeci w Europie w tym sezonie posiada zwierzęta w Hologramie. U nas możecie zdobyć bilety do cyrku w konkursie. 
Witek Muzyk Ulicy - 2 koncerty w Suwałkach
„Witek Muzyk Ulicy, jedna z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci Polskiej sceny muzycznej już 11 i 12 lipca wystąpi specjalnie dla Was w Hotelu LOFT 1898.
Odrestaurują pięć obrazów
Niemal 50 tysięcy złotych otrzymało Muzeum Okręgowe w Suwałkach na Konserwacja obrazów na wystawę stałą i czasową.
Wymyśl nazwę dla gry planszowej o Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie na nazwę nowej planszówki, której akcja jest bezpośrednio związana z miastem. 
Noc Bibliotek 2020
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza w sobotę 27. czerwca o godz. 18:00 na wirtualną Noc Bibliotek 2020.
Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” w Suwałkach
Uroczysty wernisaż wystawy „Tu rodziła się Solidarność” odbędzie się 1 lipca 2020 r. o godz. 12:00 na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Wystawa „Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia”
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach zaprasza na wystawę „Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia”.
Wigrosfera online Festiwal 2020
Dwa wieczory, cztery koncerty, transmisje online ze sceny na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry na Suwalszczyźnie. Zaproszeni artyści to: Resina, NeoQuartet, Roshko Brothers i Voytek Proniewicz.
SOK zaprasza na wirtualne warsztaty tkackie z Sabiną Knoch
Suwalski Ośrodek Kultury rozpoczyna realizację projektu pn. „Mistrzyni Sabina Knoch uczy tkać wielonicielnicową tkaninę lnianą”, dofinansowanego ze środków MKiDN. Pierwsza, teoretyczna część warsztatów odbędzie się w sieci.
Galerie SOK ponownie otwarte dla zwiedzających
Od poniedziałku (15.06), po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. 
Kino samochodowe na Bulwarach nad Czarną Hańczą
W drugiej połowie czerwca Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do plenerowego kina przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Miłośnicy kina pod chmurką będą mogli zobaczyć dwa filmy - Green Book i Granica.
Kino samochodowe w Gminie Suwałki
Dzięki inicjatywie Ośrodka Kultury Gminy Suwałki do Starego Folwarku, Płociczna i Potaszni zawita Plenerowe Kino Samochodowe.
Na wyjście do kina poczekamy trochę dłużej
Zarząd suwalskiego kina Cinema Lumiere poinformował, iż z powodów od siebie niezależnych nie otworzy kin od 6 czerwca 2020 roku.
Stara Łaźnia zyskała nowe oblicze i zadania
Od 1 maja Suwalski Ośrodek Kultury wzbogacił się o nowy obiekt. Budynek starej łaźni, położony przy ul. Andrzeja Wajdy 3 w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów nad Czarną Hańczą po kompleksowym remoncie zyskał nowe oblicze i zarządcę. 
Wirtualna Galeria Sztuki SOK wychodzi w plener
Najpierw był pomysł na zorganizowanie wirtualnej galerii sztuki, a teraz Suwalski Ośrodek Kultury prezentuje przesłane dzieła w plenerze.