Osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o kolejnych ośmiu przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Jedna osoba jest z powiatu augustowskiego.
W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol
Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości.
Zmiana czasu na letni
Wracamy do czasu letniego - w nocy z soboty na niedzielę - 28/29.03 o godz. 2.00 zegary zostaną przestawione na godz. 3.00.
Brakuje środków na remont lokalu
Zbiórkę pieniędzy na remont i przystosowanie nowego lokalu do użytku zorganizowało Stowarzyszenie Komitywa, prowadzące Suwalski Klub Rodzica.
Zmiany w kursowaniu linii nr 19 w Suwałkach
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. informuje, że od dnia 30.03.2020 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 19.
Przed policją schował się pod runem leśnym
Suwalscy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży na terenie jednej z miejscowości w gminie Suwałki. Mężczyzna próbował ukraść rower i schował się przed policjantami pod runem leśnym.
Spłonęło 25 hektarów suchej trawy
Siedem zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu augustowskiego gasiło w czwartek (26.03) pożar suchej trawy i trzcinowisk.
Rajd pijanego kierowcy zakończony na słupie energetycznym
Kolizję spowodował 78-letni mężczyzna, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to do tego miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.
#wysyłamuśmiech – akcja Fundacji „Dr Clown”
W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu, Fundacja „Dr Clown” chce przekazać wsparcie wszystkim osobom, które nie mogą zostać w domu i rusza z ogólnopolską akcją w mediach społecznościowych  #wysyłamuśmiech.
Andrzej Kowal zostaje w Ślepsku
Trener Andrzej Kowal poprowadzi w sezonie 2020/2021 siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki i wypełni tym samym dwuletni kontrakt podpisany tuż przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020.
16 przypadków koronawirusa w Podlaskiem
Do 16 wzrosła liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.
Zdalny nabór do wojska
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, ze w związku z restrykcjami wynikającymi z wprowadzenia stanu epidemicznego na terenie całego kraju, prowadzi zdalny nabór do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców na kolejne dni 
Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.
Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Gibach przełożone
Wojewoda Podlaski w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Giby na 19 kwietnia 2020 roku.
Większość osób przestrzega kwarantanny
Z dnia na dzień rośnie liczba osób objętych domową kwarantanną. Zdecydowana większość mieszkańców Suwalszczyzny wykazuje się odpowiedzialnością i przestrzega przepisów sanitarnych. W naszym województwie zdarzają się jednak wyjątki.
Pod wpływem usiłował kraść samochody
Podejrzany o usiłowanie kradzieży dwóch samochodów wpadł w ręce augustowskich policjantów. 25-latek najpierw bezskutecznie próbował ukraść hyundaia, a następnie wsiadł do volkswagena, którego chwilę później rozbił.
Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 20 dni
Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) będzie przedłużona o kolejne 20 dni – do 13 kwietnia br. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju
Suwalski Park Krajobrazowy z dofinansowaniem na odnowę pieszych szlaków
Dziewięć nowych inicjatyw z zakresu turystyki i krajoznawstwa zrealizują podmioty z województwa podlaskiego w 2020 roku. Wśród nich znalazła się odnowa wybranych szlaków pieszych w Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Bezinteresowne wsparcie dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach
Podziękowania za bezinteresowne wsparcie wystosował do wszystkich darczyńców Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
Projekt SOK promujący tradycje tkackie Suwalszczyzny z grantem MKiDN
Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. “Mistrzyni Sabina Knoch uczy tkać wielonicielnicową tkaninę lnianą” otrzymał dofinansowanie z programu KULTURA I TRADYCJA 2020. Nieodpłatne warsztaty poprowadzi ceniona mistrzyni tkacka z Suwalszczyzny, Sabina Knoch.
Koniec sezonu w PlusLidze. Ślepsk Malow Suwałki dziewiąty.
Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2019/2020 zostały zakończone! Zarząd postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku.
Kobieta mogła stracić 35 tys. zł. metodą "na koronawirusa"
Cyberprzestępcy nie próżnują - tym razem posłużyli się wiadomością sms, przekierowującą do fałszywej strony banku. Niczego nieświadoma ofiara potwierdziła wykonanie przelewu na 35 tysięcy złotych.
W Podlaskiem już 10 przypadków zarażenia koronawirusem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w regionie.
Place zabaw, siłownie i boiska zamknięte do odwołania
Apel Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk ws. kolejnych ograniczeń związanych z tzw. koronawirusem.
Maseczki wkrótce trafią do suwalskich seniorów
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o kupnie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku wszystkim suwalskim seniorom. Dystrybucja maseczek ruszy jeszcze w tym tygodniu.
Ośrodek w Brodzie Nowym doczeka się rozbudowy
Ponad 800 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przeznaczonych zostanie na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy
Mężczyzna ujął na gorącym uczynku nietrzeźwą kierującą oplem. Kobietę przekazał policjantom z augustowskiej „drogówki”. Okazało się, że zatrzymana miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Nietypowa interwencja suwalskich strażaków
W poniedziałek (23.03) tuż po godzinie 17.00, dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o osobie, która znajduję się na dachu budynku i nie może z niego zejść.
Recman wesprze finansowo Fundację Siepomaga.pl 
W geście solidarności z polską służbą zdrowia firma Recman przekaże 30% z obrotu produktów z Nowej Kolekcji w sklepie internetowym Recman.pl na rzecz ogólnopolskiej zbiórki dla służby zdrowia organizowanej przez Fundację Siepomaga.pl.  
Przebudowa drogi w Bakałarzewie
Suwalska firma PDM prowadzi prace przy przebudowie drogi gminnej Bakałarzewo - Stary Skazdub oraz dwóch uliczek: por. Leona Kamińskiego i kpt. Józefa Burby.