Spłonęło 25 hektarów suchej trawy
Siedem zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu augustowskiego gasiło w czwartek (26.03) pożar suchej trawy i trzcinowisk.
Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Gibach przełożone
Wojewoda Podlaski w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Giby na 19 kwietnia 2020 roku.
Pod wpływem usiłował kraść samochody
Podejrzany o usiłowanie kradzieży dwóch samochodów wpadł w ręce augustowskich policjantów. 25-latek najpierw bezskutecznie próbował ukraść hyundaia, a następnie wsiadł do volkswagena, którego chwilę później rozbił.
Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 20 dni
Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) będzie przedłużona o kolejne 20 dni – do 13 kwietnia br. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju
Suwalski Park Krajobrazowy z dofinansowaniem na odnowę pieszych szlaków
Dziewięć nowych inicjatyw z zakresu turystyki i krajoznawstwa zrealizują podmioty z województwa podlaskiego w 2020 roku. Wśród nich znalazła się odnowa wybranych szlaków pieszych w Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Kobieta mogła stracić 35 tys. zł. metodą "na koronawirusa"
Cyberprzestępcy nie próżnują - tym razem posłużyli się wiadomością sms, przekierowującą do fałszywej strony banku. Niczego nieświadoma ofiara potwierdziła wykonanie przelewu na 35 tysięcy złotych.
Ośrodek w Brodzie Nowym doczeka się rozbudowy
Ponad 800 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przeznaczonych zostanie na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.
Przebudowa drogi w Bakałarzewie
Suwalska firma PDM prowadzi prace przy przebudowie drogi gminnej Bakałarzewo - Stary Skazdub oraz dwóch uliczek: por. Leona Kamińskiego i kpt. Józefa Burby.
Obowiązkowa kwarantanna dla osób pracujących za granicą
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej.
Powstał uproszczony wniosek o odroczenie składek
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszczonego formularza.  Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.
Rząd wprowadza ograniczenie w przemieszczaniu się
Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
WOT uruchomił infolinię wsparcia psychologicznego
800-100-102: Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego.
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką ustanowiono z inicjatywy Prezydenta RP w 2018 roku, wyznaczając datę obchodów na 24 marca.
240 tys. na inicjatywy lokalne i rozwój młodych organizacji
Fundacja OKNO NA WSCHÓD zaprasza do udziału w konkursie dotacyjnym na inicjatywy lokalne oraz rozwój instytucjonalny młodych organizacji realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Podlaskie Lokalnie.
Pierwsze pożary traw na terenie województwa podlaskiego
Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię.
W Podlaskiem sześć potwierdzonych przypadków koronawirusa
Do sześciu wzrosła w niedzielny (22.03) wieczór liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.
Państwo dopłaci do pensji pracowników, zwolnienie z ZUS na trzy miesiące
Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy; zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br.
Stan epidemii w Polsce. Lekcje wstrzymane do świąt Wielkanocnych
Wprowadzenie zakazu opuszczania określonych obszarów czy zamykania instytucji i zakładów pracy to tylko niektóre z ograniczeń jakie może za sobą nieść wprowadzony w piątek (20.03) w kraju stan epidemii.
Blisko 22 miliony złotych dla podlaskich szpitali walczących z epidemią
Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył 21,9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19. Trafią one do podlaskich szpitali, które leczą zakażonych koronawirusem.
Dodatkowe numery telefonów  w ZUS i nowe linie tematyczne
ZUS uruchomił 3 nowe linie tematyczne. Klienci mogą dzwonić na dodatkowe numery telefonów, pod którymi pracownicy Zakładu odpowiadają na pytania w najważniejszych aktualnie sprawach.
70-letni mężczyzna zginął w pożarze
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło we wtorek (17.03) w Sejnach. Zginął 70-letni mężczyzna.
Apel Zarządu Województwa Podlaskiego do mieszkańców województwa
O pozostanie w domach, ograniczenie bezpośrednich spotkań i bezwzględne stosowanie środków ostrożności - zaapelował w liście do mieszkańców województwa podlaskiego marszałek Artur Kosicki wraz z Zarządem Województwa Podlaskiego.
Drugim potwierdzony przypadek koronawirusa w Podlaskiem
Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie.
Rząd wprowadzi pakiet pomocowy dla gospodarki i przedsiębiorców
Przejęcie przez państwo finansowania 40 proc. wynagrodzenia w firmach z problemami, jednorazową wypłatę ok. 2 tys. zł dla samozatrudnionych i osób na umowie zleceniu, 7,5 mld zł dla służby zdrowia - zakłada m.in. wprowadzana przez rząd Tarcza Antykryzysowa.
Koronawirus dotarł do Olecka
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku potwierdziła w środę (18.03) pierwszy pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 
Strzelał petardami - wpadł z narkotykami
Młodego mężczyznę, który zakłócał spokój i porządek publiczny strzelając petardami zatrzymał funkcjonariusz z Olecka. Jak się okazało 22-latek posiadał też narkotyki.
Interpol ostrzega przed oszustwami
Od czasu identyfikacji choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa i jego rozprzestrzenianiem się na inne kraje, w ostatnim czasie pojawiły się różne typy oszustw. Interpol ostrzega przed przestępcami, którzy wykorzystują strach związany z pandemią.
Przejście graniczne w Ogrodnikach otwarte
Podczas spotkania prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja o otwarciu kolejnych przejść granicznych w celu udrożnienia ruchu.
Nielegalne wysypisko śmieci w Augustowie
Augustowski dzielnicowy w związku z napływającymi sygnałami mieszkańców, które były nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zlokalizowali nielegalnie gromadzone odpady na terenie miasta.
Pierwszy przypadek koronawirusa w Województwie Podlaskim
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Województwie Podlaskim.