Konwencja wyborcza Komitetu "Razem dla Suwałk" Czesław Renkiewicz
Konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców "Razem dla Suwałk" Czesław Renkiewicz odbyła się w czwartek (29.02) w Parku Naukowo-Technologicznym "Polska-Wschód" w Suwałkach. 
"TAK dla PKS Suwałki" - prezydent poparł petycję, ale ma szereg pytań
Prezydent Suwałk zdecydował się podpisać petycję "TAK dla PKS Suwałki", ale jednocześnie oczekuje od jej autorów odpowiedzi na szereg pytań, w tym m.in kiedy i w jaki sposób miałoby dojść do procesu wydzielenia. 
Podinspektor ds. zdrowia zrezygnował. Za dużo obowiązków?
Zamiast o niego zadbać, żeby miał dobre warunki pracy, obłożyliśmy go wieloma zadaniami i ciągłą presją zwiększania efektywności - mówił radny Jacek Roszkowski w kwestii rezygnacji z pracy podinspektora w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia.
"W temacie drogi ekspresowej zapadła cisza"
Suwalscy radni przyjęli w środę (28.02) kolejne stanowisko w sprawie przebudowy odcinka drogi pomiędzy Białymstokiem a węzłem Raczki do standardu drogi ekspresowej.
Kosmetyki, książki i bilety na Dzień Kobiet
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Pań konkurs w którym do wygrania są zestawy kosmetyków od firmy Rossmann, książki od wydawnictwa Novae Res oraz bilety na koncert Swiernalis od Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Kaziuk Suwalski w niedzielę
XXIV edycja Kaziuka Suwalskiego odbędzie się w niedzielę 3. marca. Impreza plenerowa jak co roku zostanie zlokalizowana na ul. A. Patli i W. Witosa nieopodal kościoła pw. Kazimierza Królewicza.
65-latek zatrzymany za kradzież części do koparki
Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież części do koparki z zakładu pracy. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Sprzeciwiają się niewłaściwemu wydawaniu pieniędzy z budżetu miasta
- Oszczędza się na bezpieczeństwie, na doświetlaniu miasta nocą, a zamiast tego miejskie fundusze wydatkowane są na gadżety - mówił Jacek Juszkiewicz, miejski radny i kandydat na prezydenta Suwałk ws. wydatków miasta na nowe logo.
Ponad 300 osób wzięło udział w kwalifikacji wojskowej
Podsumowanie tegorocznej kwalifikacji wojskowej odbyło się we wtorek (27.02) w suwalskim szpitalu. W Suwałkach przed komisją stanęło łącznie ponad 300 osób. 
Przedsiębiorcy dołożą się do remontu drogi
Właściciele firm leżących przy ul. Północnej porozumieli się z prezydentem Suwałk w sprawie wyremontowania dwóch najbardziej zniszczonych odcinków drogi prowadzącej do ich firm. 
Dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach przechodzi na emeryturę
Arkadiusz Kawałek, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach odchodzi na emeryturę. Uroczysta odprawa odbyła się w poniedziałek (26.02) w suwalskiej jednostce. 
Radny apeluje o więcej kamer w mieście 
Radny Adam Ołowniuk złożył do prezydenta Suwałk interpelację ws. poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przy ulicach Franciszkańska, Szpitalna, 11 Listopada i Daszyńskiego poprzez instalację kamer oraz budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Legionów.
30 nowych ławek zostanie ustawionych w Suwałkach
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach planuje zakupić 30 ławek, których montaż na terenie miasta rozpocznie się w kwietniu bieżącego roku.
Wypadek w centrum handlowym. Dziecko straciło dwa palce
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (25.02) w suwalskim centrum handlowym. Półtoraroczne dziecko straciło dwa palce.
"Oddajcie kasę za nowe logo"
Kilka osób protestowało w sobotę (24.02) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach przeciw nieodpowiedzialnemu wydawaniu pieniędzy suwalczan i próbie usunięcie MisiaUśmicha z logo miasta.
Wsparcie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego ws. przesmyku suwalskiego
Rada Dialogu Społecznego Województwa Podlaskiego debatowała w piątek (23.02) w Suwałkach. Celem spotkania było przygotowanie uchwały dotyczącej problemów związanych z Przesmykiem Suwalskim, która ma zostać przekazana prezydentowi RP, premierowi i ministrom.
"To manipulacja - radni nie głosowali nad zmianą logo"
Głosowaliśmy jedynie nad przyjęciem programu Promocji Miasta Suwałki, a nie nad zmianą logo. To manipulacja - mówił w piątek (23.02) Karol Korneluk, kandydat na prezydenta Suwałk i miejski radny ws. zmiany logo Pogodnych Suwałk. 
Mniej wypadków i ofiar śmiertelnych. Wyższy wskaźnik wykrywalności przestępczości
Roczna odprawa podsumowująca wyniki pracy suwalskiej policji za 2023 rok odbyła się w czwartek (22.02) w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach. 
Nowe logo nie przetrwało nawet doby
Wsłuchując się w głosy suwalczan zdecydowano o uchyleniu decyzji wprowadzającej nowe logo - przekazał w czwartek (22.02) suwalski Ratusz. 
Petycja i protest przeciwko zmianie logo Pogodne Suwałki
Z dużą krytyką mieszkańców spotkało się zaprezentowane w środę (21.02) nowe logo promujące Miasto Suwałki. Komitet Wyborczy Wspólne Suwałki stworzył internetową petycję przeciwko wprowadzonym zmianom, a Koalicja Dla Suwałk planuje protest. 
W Suwałkach działa Lokalny Punkt Informacyjny
Od początku lutego w Suwałkach można korzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie Funduszy Europejskich. Lokalny Punkt Informacyjny mieści się przy ul. Osiedle II 6A.