Zmiana czasu na letni
Wracamy do czasu letniego - w nocy z soboty na niedzielę - 28/29.03 o godz. 2.00 zegary zostaną przestawione na godz. 3.00.
Brakuje środków na remont lokalu
Zbiórkę pieniędzy na remont i przystosowanie nowego lokalu do użytku zorganizowało Stowarzyszenie Komitywa, prowadzące Suwalski Klub Rodzica.
Zmiany w kursowaniu linii nr 19 w Suwałkach
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. informuje, że od dnia 30.03.2020 r. nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 19.
Przed policją schował się pod runem leśnym
Suwalscy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży na terenie jednej z miejscowości w gminie Suwałki. Mężczyzna próbował ukraść rower i schował się przed policjantami pod runem leśnym.
#wysyłamuśmiech – akcja Fundacji „Dr Clown”
W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu, Fundacja „Dr Clown” chce przekazać wsparcie wszystkim osobom, które nie mogą zostać w domu i rusza z ogólnopolską akcją w mediach społecznościowych  #wysyłamuśmiech.
Zdalny nabór do wojska
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, ze w związku z restrykcjami wynikającymi z wprowadzenia stanu epidemicznego na terenie całego kraju, prowadzi zdalny nabór do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.
Większość osób przestrzega kwarantanny
Z dnia na dzień rośnie liczba osób objętych domową kwarantanną. Zdecydowana większość mieszkańców Suwalszczyzny wykazuje się odpowiedzialnością i przestrzega przepisów sanitarnych. W naszym województwie zdarzają się jednak wyjątki.
Place zabaw, siłownie i boiska zamknięte do odwołania
Apel Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk ws. kolejnych ograniczeń związanych z tzw. koronawirusem.
Nietypowa interwencja suwalskich strażaków
W poniedziałek (23.03) tuż po godzinie 17.00, dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o osobie, która znajduję się na dachu budynku i nie może z niego zejść.
Recman wesprze finansowo Fundację Siepomaga.pl 
W geście solidarności z polską służbą zdrowia firma Recman przekaże 30% z obrotu produktów z Nowej Kolekcji w sklepie internetowym Recman.pl na rzecz ogólnopolskiej zbiórki dla służby zdrowia organizowanej przez Fundację Siepomaga.pl.  
Limit pasażerów w komunikacji miejskiej
W związku z obostrzeniami  wprowadzonymi przez rząd naszego kraju autobusem komunikacji miejskiej nie może przemieszczać się jednorazowo więcej niż 14 pasażerów standardowym autobusem, a 26 osób autobusem przegubowym.
Poszukiwany na kwarantannie
Do suwalskiej komendy policji przyszedł 28-letni mężczyzna, który oświadczył, że jest poszukiwany. Po rozmowie z 28-latkiem okazało się, że mężczyzna wrócił z zagranicy i jest w grupie ryzyka.
Policjanci przez megafony apelują o odpowiedzialne zachowanie
Podlascy Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.
Spalarnia rozwiązaniem na podwyżki opłat?
Od lipca suwalczan czeka kolejny wzrost składek opłat za odbiór odpadów komunalnych. 
Można zgłosić się do pomocy i po pomoc
Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat, prowadzące Suwalskie Biuro Wolontariatu szuka chętnych do włączenia się w akcję pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym w związku z trudną sytuacją zagrożenia koronawirusem. 
Powstał Pakiet Wsparcia Suwalskich Przedsiębiorców
W związku z rozwijającą się pandemią związaną z wirusem COVID-19 – popularnie zwanym koronawirusem Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk postanowił przygotować „Pakiet Wsparcia Suwalskich Przedsiębiorców”.
W sobotę nałóżmy kolorowe skarpety nie do pary
W sobotę 21. marca po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Zespołu Downa. Choć wydarzenie w Suwałkach zostały odwołane nie zapominajmy o osobach z Zespołem Downa.
SBO 2021 - szkoły jedynie w grupie projektów kulturalnych lub społecznych
Mieszkańcy Suwałk mogą już zapoznać się z zasadami, jakie będą obowiązywały w Suwalskim Budżecie Obywatelskim w 2021 r. Na ten cel zarezerwowano 2,6 mln zł.
Remont chodnika przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach
Przy budynku Starostwa Powiatowego w Suwałkach trwają prace związane z wykonaniem remontu chodnika i przebudową dwóch zatok parkingowych.
Spotkanie ws. odpadów budowlanych
Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z zastępcą Łukaszem Kurzyną spotkali się w czwartek (19.03) z przedstawicielami przedsiębiorców, którzy złożyli do Urzędu Miejskiego w Suwałkach pismo ws. opłat za zagospodarowanie odpadów pobudowlanych.
Darmowa komunikacja dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, ale nie dla wolontariuszy
Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zostały zwolnione z opłat za przejazd autobusami komunikacji miejskiej w Suwałkach. Uchwała nie objęła jednak, jak początkowo planowano, wolontariuszy WOŚP. 
Od poniedziałku nowy rozkład jazdy
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach informuje, że od poniedziałku (23.03) obowiązywać będzie feryjno-wakacyjny rozkład jazdy.
Zmiany w programie „Suwalska Karta Mieszkańca”
Suwalscy radni jednogłośnie przyjęli zmiany w programie „Suwalska Karta Mieszkańca”. Przede wszystkim wydłużono termin Suwalskiej Karty Mieszkańca z dwóch do czterech lat od daty złożenia wniosku, przy jednoczesnym przyznaniu seniorom kart bezterminowo. Wprowadzono też kolejne ulgi.
Władze Suwałk ogłosiły przetargi na budowę dróg osiedlowych
Utwardzonych nawierzchni przy swoich domach mogą spodziewać się w tym roku mieszkańcy ulic: Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego oraz kompleksu domów za ogrodami działkowymi w sąsiedztwie ul. Zastawie.
Ponad milion złotych na zarządzanie kryzysowe w Suwałkach
Ponad milion złotych na zarządzanie kryzysowe w Suwałkach - z tej kwoty 276 tysięcy złotych trafi do suwalskiego szpitala na zakup sprzętu medycznego.
Dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną
Suwalscy dzielnicowi sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko.
Ważna informacja dla suwalskich seniorów i osób niepełnosprawnych
Prezydent Miasta Suwałk informuje, iż w związku z sytuacją epidemiczną w celu udzielenia pomocy osobom starszym, samotnym lub z niepełnosprawnością, które winne ograniczyć kontakt ze środowiskiem, został wyznaczony koordynator.
Pożar stodoły w Suwałkach
Pożar stodoły przy ulicy Staniszewskiego w Suwałkach gasiło minionej nocy (16.03) sześć zastępów straży pożarnej.
Pracowity weekend suwalskich strażaków
W miniony weekend suwalscy strażacy zawodowi i ochotnicy interweniowali w sumie 73 razy. Przyczyną większości interwencji na terenie powiatu suwalskiego był bardzo silny wiatr.
Kwalifikacja wojskowa na rok 2020 zakończona
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, że w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem kwalifikacja wojskowa w 2020 roku zostaje zakończona.