Rozpoczęło się głosowanie w Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2025
Od 21. czerwca do 10 lipca trwa głosowanie w kolejnej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 29 projektów.
Nowy nabór wniosków w programie „Mieszkanie za remont”
Zarząd Budynków Mieszkalnych ogłosił trzeci nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie za remont”. ZBM udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt, po czym wynajmowałyby je na preferencyjnych warunkach.
W Suwałkach powstanie Centrum Integracji Senioralnej i Rodzinny Dom Dziecka
Ponad 30 milionów euro trafi do Miasta Suwałki i Gminy Suwałki. W czwartek (20.06) prezydent Suwałk podpisał z władzami województwa podlaskiego porozumienie w sprawie utworzenia dedykowanego funduszu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Suwałk.
Dyrektor Muzeum awansowany na porucznika rezerwy Wojska Polskiego
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach odebrał w środę (19.06) awans na porucznika rezerwy Wojska Polskiego.
Czy miasto planuje przyjęcie i ulokowanie migrantów - pytają radni PiS
Interpelację w sprawie zamiaru przyjęcia migrantów do Suwałk oraz wskazania Wojewodzie Podlaskiemu miejsc ich zakwaterowania i przebywania, skierowali do prezydenta miasta radni Prawa i Sprawiedliwości Piotr Rydzewski i Grzegorz Izbicki.
Blisko 100 tys. zł dla Rodzinnych Ogródków Działkowych
Budowa lub modernizacja infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek - to cel dotacji przyznanej Rodzinnym Ogródkom Działkowym przyznanej przez władze Suwałk, w wysokości blisko stu tysięcy złotych.
Klasztorna i Sianożęć. Radny apeluje o przejście pieszo-rowerowe
Interpelację w sprawie utworzenia przejścia pieszo-rowerowego przez tory pomiędzy ulicami Klasztorna i Sianożęć skierował do prezydenta Suwałk radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Łuczaj. 
W Suwałkach woda i ścieki droższe o ponad 30%
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło wyższą taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Suwałki na okres trzech lat. Podwyżki wchodzą w życie 18. czerwca. 
Nowy poseł chce działać na rzecz Suwałk
- Jako poseł będę wspierał inicjatywy miasta - mówił podczas konferencji prasowej pochodzący z Suwałk Michał Połuboczek, nowy poseł Konfederacji, który zapowiedział również otworzenie w mieście biura poselskiego. 
Czy strefa kibica się opłaca?
Około 82 tysiące złotych za wynajęcie telebimu plus opłaty za korzystanie z sygnału telewizyjnego - takie wydatki poniesie miasto, jeżeli zdecyduje się na utworzenie strefy kibica podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich.
Dni Kawaleryjskie po raz 23
Zawody sprawności kawaleryjskiej i musztra konno Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich to niektóre atrakcje drugiego dnia Pikniku Kawaleryjskiego, który po raz 23. odbył się w Suwałkach.
Piknik Kawaleryjski rozpoczęty. Pamiątkowa tablica odsłonięta
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej oddziałom wojskowym Garnizonu Suwałki z lat 1919-1939 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Suwałkach to jeden z głównych punktów rozpoczętego w sobotę (15.06) Pikniku Kawaleryjskiego.
Kolejny "Dzień Kandydata" w Policji
W piątek (14.06) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się kolejna edycja "Dnia Kandydata", organizowanego przez suwalską Policję. Na cykliczne już wydarzenie przychodzi kilkadziesiąt, przeważnie młodych osób zainteresowanych służbą w Policji. 
Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
W piątek (14.06) odbyła się skromna uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Czy lama ocali nas podczas apokalipsy zombie? Spotkanie dla programistów
Czy lama ocali nas podczas apokalipsy zombie? - O modelach językowych na ciężkie czasy opowie podczas kolejnego spotkania dla programistów w Parku Naukowo-Technologicznym Marek Żelichowski.
Pierwsza dyskusja o Mediatece
Pierwsze z zaplanowanych konsultacji społecznych w sprawie budowy w mieście nowoczesnej Mediateki odbyły się w środę (12.06) w suwalskim Aquaparku. 
Siedem nowych stacji SUWER-a, ale za dwa lata
Miasto Suwałki planuje rozszerzenie systemu roweru miejskiego SUWER o nowe rowery i stacje w mieście oraz gminie Suwałki. Przewidywany okres realizacji projektu to lata 2026-2027.
Weekend z Piknikiem Kawaleryjskim
Dni Kawaleryjskie odbędą się w Suwałkach 15 i 16 czerwca. W tym roku odsłonięta zostanie również pamiątkowa tablica poświęcona oddziałom wojskowym Garnizonu Suwałki z lat 1919-1939 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Suwałkach.
Brak środków na instalację oświetlenia ulicznego
- Na chwilę obecną Miasto Suwałki nie dysponuje środkami na realizację tej inwestycji - przekazał zastępca prezydenta Suwałk w odpowiedzi na interpelację w sprawie instalacji oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy prowadzącej od ul. Putry do Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach.
40-latek oszukany w sieci na 5000 zł
Kolejną ofiarą oszustów padł 40-letni mężczyzna, który chciał przez internet sprzedać srebrną biżuterię, a zamiast tego stracił pięć tysięcy złotych.