Nosimy w kieszeniach cały świat
– Chcę, aby w naszym kraju było miejsce dla każdego. Wszyscy chcemy żyć w dobrym, tolerancyjnym świecie. Na szczęście moje pokolenie zaczyna łapać za stery, dlatego… bójcie się tam na górze! – mówi Maciej Musiałowski, odtwórca głównej roli w filmie „Sala samobójców. Hejter”
Mieszkanie w Suwałkach? Wybierz "Dzielnicę Przyszłości"
O rynku mieszkaniowym w Suwałkach i prognozach na najbliższe lata oraz Soboli Biel - Dzielnicy Przyszłości rozmawiamy z Kamilem Rutkowski, Prezesem Zarządu spółki Rutkowski Development.
„Literatura i muzyka to zawsze były siostry”
(…) W muzyce, i w ogóle w sztuce, poszukuję wartości odżywczych, czegoś, czym mogę się po prostu karmić, co napełni mnie energią –  z Krzysztofem Napiórkowskim o premierze jego najnowszej płyty "Sonety krymskie" według Adama Mickiewicza rozmawia Krzysztof Zwierzchlejski.  
Z Wigier do Bałtyku - Płyniemy dla Przystani
Na kolejną charytatywną wyprawę kajakową wyruszą wkrótce pasjonaci podróży: Daniel Danecki i Jakub Skrodzki. Suwalczanie zamierzają w maju bieżącego roku przepłynąć kajakami z Klasztoru w Wigrach do Bałtyku.
W życiu nie ma przypadków - wywiad z Jarosławem Boberkiem
W życiu wszystko ma swoje miejsce – mówi Jarosław Boberek, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny, a przede wszystkim dubbingowy, który użyczał głosu postaciom w ponad 600 filmach i serialach. Zanim przemówił głosem króla Juliana z „Madagaskaru”, planował nieco inną drogę życiową. Jaką?
Święta Bożego Narodzenia w kulturze tradycyjnej

Snopek słomy zamiast choinki, pusty talerz dla dusz zmarłych czy dzielenie się opłatkiem ze zwierzętami - o tym, jak

Zaoszczędź czas i nerwy - wymień opony już dziś
Kiedy powinniśmy zmienić opony z letnich na zimowe, czy w naszym regionie sprawdzają się opony wielosezonowe i jak przygotować samochód do zimy opowiada Krzysztof Gref, właściciel warsztatu samochodowego AUTOSERWIS przy ul. Jałowcowej 6 w Suwałkach.
Jan Komasa: Nie zajmuję stanowiska. Robię filmy
Jeżeli ktoś potrafi, mimo swojej inności, przeprowadzić coś dobrego, to mi to imponuje w życiu i chcę o tym robić filmy - o najnowszych produkcjach, zbieżności filmu z rzeczywistością z Janem Komasą, reżyserem i scenarzystą rozmawia Joanna Sławińska.
Suwalczanie coraz częściej trenują [wideo]
O modzie na zdrowy tryb życia, różnicy między ćwiczeniem w domu i na siłowni, suplementacji, dietach i roli trenera personalnego rozmawiamy z Andrzejem Galińskim, właścicielem siłowni HEROS przy ulicy Staszica 3 w Suwałkach.
Agnieszka Holland: Kino nie może być letnie
Sztuka może być nie do końca udana, ale nie może być letnia. Musi budzić emocje. To, że filmowcy nie ustawiają luster, w których ten świat się przegląda, powoduje, że potencjalni widzowie błąkają się na manowcach pseudo-publicystyki sieciowej. O tym co ludzi boli, ciekawi, angażuje, opowiada Joannie Sławińskiej reżyserka Agnieszka Holland.
Zajazd Litewski od kuchni
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają jeść i na tych, którzy kochają gotować. Rzadko udaje się znaleźć jednak kogoś, kto kocha także dzielić się swoją pasją z innymi. O miłości do jedzenia, uczciwym biznesie prowadzonym kobiecą ręką i najlepszych kartaczach w regionie rozmawiamy z Panią Aldoną Wołyniec, właścicielką Zajazdu Litewskiego w Puńsku.
VII. Turniej Piłkarski im. Grzegorza Wołągiewicza już w weekend
Wielkimi krokami zbliża się 7. Memoriał imienia Grzegorza Wołągiewicza. O pomyśle na piłkarski turniej upamiętniający zmarłego prezydenta oraz o funkcjonowaniu Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki rozmawiamy z jej prezesem, Kamilem Makarewiczem.
Zostań pracownikiem – zapisz dziecko do przedszkola
O pomyśle na przedszkole dla dzieci pracowników, zajęciach w języku angielskim, ekologii i wielu atrakcjach dostępnych dla najmłodszych rozmawiamy z Moniką Ciak, dyrektor przyzakładowego przedszkola FORTE – „Żółty Słonik”.
„Nikt nie rodzi się zły”
„Zbuntowane Anioły" to placówka wsparcia dziennego dla nieletnich, którzy mają problemy z prawem. O pracy z młodzieżą i prowadzonej działalności opowiada Beata Andruczyk - psycholog, psychoterapeuta, prezes Fundacji EGO i pomysłodawczyni projektu.