Doprowadziła do kolizji po czym porysowała auto kamieniem
50-letnia kobieta porysowała kamieniem karoserię audi. Tłumaczyła policjantom, że poniosły ją emocje po tym, jak została ukarana za kolizje. 
75 kierowców przekroczyło prędkość
Tylko jednego dnia 75 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans wtorkowych (16.07) pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach Suwałk i powiatu suwalskiego.
17-latek jechał pijany i bez uprawnień niezarejestrowanym skuterem
17-latek przewoził pasażerkę na skuterze, który nie był zarejestrowany. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania jednośladem i był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. 
Rondo w całości otwarte
Suwalscy kierowcy mogą od piątku (12.07) w pełni korzystać z wyremontowanego ronda u zbiegu ulic Sikorskiego i Bulwarowej.  
Po burzy nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu Wigierskiej - 24 Sierpnia - Kościuszki
Od 12 do 15 lipca nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Wigierskiej - 24 Sierpnia - T. Kościuszki w Suwałkach.
Blisko 3 promile 47-letniego kierowcy
O kierowcy, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy, zaalarmował policjantów świadek. Kobieta zwróciła uwagę na tor jazdy bmw. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący nim 47-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. 
Bezpłatna komunikacja i utrudnienia w kursowaniu na czas SBF
Z utrudnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej należy liczyć się podczas trwania Suwałki Blues Festiwalu. Z dobrej strony - dostępna będzie bezpłatna komunikacja na podstawie identyfikatora festiwalu, biletu wstępu na koncert lub koszulki festiwalu.
Suwałki miastem przyjaznym motocyklistom?
Do suwalskiego Ratusza wpłynęła petycja w sprawie nadania Miastu Suwałki statutu Miasta Przyjaznego Motocyklistom. Chodzi m.in. o wprowadzenie oznaczeń przy wjeździe do miasta, czy wytyczenie miejsc parkingowych dla motocykli w miejscach publicznych.
Utrudnienia drogowe podczas Blues Festiwalu
Od czwartku (11.07) od godziny 20.00 do niedzieli (14.07) do godziny 6.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną fragmenty ulic Kościuszki i Mickiewicza oraz parking przy ul. Hamerszmita.
Wpadło sześciu kierowców pod wpływem
W poniedziałek (08.07) policjanci z suwalskiej drogówki badali trzeźwość kierowców. 6 z ponad 1040 przebadanych zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”.
Wysokie mandaty nie odstraszają pijanych rowerzystów
Dwóch suwalczan jechało rowerami mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł.
Syn z matką kierowali na zmianę, bo oboje byli pijani
Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali syna z matką, którzy kierowali na zmianę samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile, a kobieta ponad dwa.
16-latek odpowie za kierowanie bez uprawnień
Policjanci z drogówki zatrzymali w Zielonym Kamedulskim nieletniego ,,kierowcę’’. 16-latek odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień, a jego koleżanka otrzymała mandat za udostępnienie auta wbrew przepisom.
Stracili prawo jazdy za prędkość
Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.
Bezpłatny przejazd MPK z biletem na pociąg

Od 1 lipca rusza wspólny projekt POLREGIO i Miasta Suwałki - bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Suwałkach dla posiadaczy biletów POLREGIO z elektronicznych kanałów sprzedaży.

Kierowca pod wpływem, pasażer z narkotykami
41-latek wsiadł za kierownicę nie tylko będąc pod wpływem środków odurzających, ale także posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei jego pasażer posiadał znaczną ilość narkotyków.
Wyłączą sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu
Od poniedziałku 24. czerwca zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na na skrzyżowaniu ulic Reja - Lityńskiego - Daszyńskiego.
2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty
Policjanci z posterunku w Rutce Tartak zatrzymali 63-letniego rowerzystę, który jechał mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Zmiany w suwalskiej komunikacji miejskiej
Od środy 19. czerwca nastąpi zmiana w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii nr 10, 13 i 19, w związku z rozszerzeniem prac inwestycyjnych przy ulicach Papiernia i Wojska Polskiego II. 
Integracyjny Bieg Uliczny - utrudnienia drogowe
Dom Pomocy Społecznej „Kalina" organizuje we wtorek 18. czerwca kolejną edycję Integracyjnego Biegu Ulicznego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowych utrudnieniem w ruchu drogowym.
Remont Świerkowej - utrudnienia drogowe
Od wtorku 11. czerwca wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Świerkowej od skrzyżowania z ul. Nowomiejską/Papieża Jana Pawła II do budynku Urzędu Gminy Suwałki.