Kształcenie na odległość w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.
Zmiany ws. rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych
Suwalski Ratusz ogłasza zmiany zasad związane z dostarczeniem dokumentów rekrutacyjnych do suwalskich placówek oświatowych.
Najlepsi strzelcy są w Zespole Szkół w Słobódce
Uczniowie Zespołu Szkół w Słobódce zwyciężali w Igrzyskach Strzeleckich Młodzieży Szkolne, które odbywały się w Suwałkach i Białymstoku, tym samym uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskich zawodów w strzelectwie, które odbędą się w Kołobrzegu.
Szachiści w marcu zakończą rywalizację
Dwie ostatnie kolejki najstarszej imprezy szachowej w regionie - XXVI edycji Suwalskiej Ligi Szkolnej w Szachach sezonu 2019/2020, odbędą się 14. i 28. marca w Suwałkach.
Nabór do klasy sportowej o profilu lekkoatletyka w SP 11
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil Witolda Urbanowicza w Suwałkach przy ul. Szpitalnej 66 zaprasza do podjęcia nauki w nowo powstającej klasie sportowej.
"Szach-Mat dla Suwałk"
W sobotę (07.03) Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach gościł 81 szachistów i ich rodziców na II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół pn. "Szach-Mat dla Suwałk".
"Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny"
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski pod nazwą "Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie.
Cudze chwalicie, swego nie znacie - rozstrzygnięcie konkursu
Po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Suwałkach zorganizowała eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Cudze chwalicie, swego nie znacie… Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyny”. 
Wigry zaprezentowały się uczniom Szkoły Podstawowej nr 11
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach mogli zobaczyć w czwartek (27.02) kadrę suwalskich Wigier i wziąć udział we wspólnych zabawach. 
V Quiz Wiedzy Bajkowej
V Quiz Wiedzy Bajkowej odbył się we wtorek (25.02) w Przedszkolu nr 6 w Suwałkach.
Dyskutowali o zmianach w języku polskim
O błędach i tendencjach językowych we współczesnej polszczyźnie i w mediach społecznościowych dyskutowano w piątek (21.02) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.
IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie
IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie skierowany do siódmoklasistów i ósmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego odbył się w piątek (21.02) Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II.
FLUO PARTY w przedszkolu nr 6
W karnawałowym  klimacie dzieci ze wszystkich grup w Przedszkolu nr 6 w Suwałkach bawiły się wspólnie z rodzicami na "FLUO PARTY".
Zaprojektuj koszulkę i wygraj pieniądze - ostatni tydzień
Jeszcze przez tydzień potrwa IV edycja wyjątkowego konkursu. Do rywalizacji na projekt koszulki juwenaliowej zaprasza Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
#Religachallenge w PWSZ
Tak wyjątkowej akcji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach nie było dawno - Uczelnia odpowiedziała na wyzwanie studentów z Piły i wzięła udział w #Religachallenge. 
W Suwałkach wystartowała Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa
W środę (12.02), w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, zainaugurowana została "DZIECIĘCA  SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA", w której uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych.
Edukowali o cyberprzemocy
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje dla jej sprawców, to część zagadnień poruszanych przez policyjnych profilaktyków podczas spotkania z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.
Szkoła chce kształcić... rodziców
Z nową propozycją do rodziców uczniów wychodzi Szkoła Podstawowa imienia Marii Konopnickiej w Starym Folwarku. Placówka przygotowała biblioteczkę rodzica, czyli zbiór wartościowych książek na temat relacji dzieci i z dziećmi.
PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych Uczelni w Polsce
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych Uczelni zawodowych w kraju. Zbadało losy absolwentów i to, które uczelnie kształcą najlepiej pod kątem potrzeb rynku pracy.
I LO z patronatem naukowym WAT
Wojskowa Akademia Techniczna rozpoczęła współpracę z I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Wybory rektora w PWSZ
Wybory na członków Kolegium Elektorów oraz Rektora rozpoczęły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.
„By czas nie zaćmił i niepamięć”
Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Województwa Podlaskiego mogą wziąć udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
Turniej strzelecki 2020
Suwalscy policjanci wspólnie ze Stowarzyszeniem Kolekcjonerów Broni Policyjnej "KRYZA", Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji (IPA) oraz Klubem Strzeleckim LOK Wigry Suwałki zorganizowali turniej strzelecki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach.
Pogotowie maturalne już ratuje
Już po pierwszych zajęciach w ramach pogotowia maturalnego są uczniowie szkół z całego regionu. Na "pierwszy ogień" poszła matematyka i język angielski. Wkrótce rusza też geografia, język polski, biologia i fizyka. W tegorocznej edycji z pomocy PWSZ w Suwałkach korzysta rekordowa, ponad dwustuosobowa liczba uczestników!
Suwalska droga do gwiazd
Feryjny Konkurs Piosenki "Droga do Gwiazd" odbędzie się w piątek 31. stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach.
Chemicy, budowlańcy, kryminolodzy
Kolorowy świat chemii, ślady przestępcy, zimowe szaleństwa i laboratorium budownictwa czekały tym razem na najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
I Liceum przejdzie remont
Przetarg na remont elewacji I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach ogłosiły władze miasta.
XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza
Jak co roku, z okazji zbliżającej się w Wigilię Bożego Narodzenia rocznicy urodzin Adama Mickiewicza, w Bibliotece Publicznej w Suwałkach odbył się XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”.
Warsztaty dla uczniów i rodziców pod hasłem Być Eko
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słobódce wzięli udział w projekcie „The art of the green power” - „Sztuka zielonej energii”. Projekt był realizowany w ramach programu Erasmus +, w Murzasichle koło Zakopanego.
Lekkoatletyczne zawody w SP 11
"W Pogoni za Mikołajem", czyli lekkoatletyczne zawody w których startowali uczniowie klas III oraz IV-VI, odbyły się w Szkole Podstawowej numer 11 w Suwałkach.