Studenci i suwalczanie bawili się na Juwenaliach
Piątkowy (17.05) wieczór pełen dobrej zabawy przy różnorodnej muzyce. Tłumy studentów i mieszkańców miasta bawiły się na suwalskich bulwarach podczas Juwenaliów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
XXI Wielka Olimpiada Małych Sportowców
Zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych to idea, która stoi za Wielką Olimpiadą Małych Sportowców, która odbyła się w czwartek (16.05) w hali Suwałk Arena. 
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy
Uczniów ostatnich klas suwalskich szkół podstawowych przystąpili we wtorek (14.05) do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin przeprowadzany jest w formie pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz jednego z języków nowożytnych.
Doświadczenia, pokazy i animacje w suwalskiej Uczelni
Wyjątkowe stacje wypełnione nauką i zabawą czekały w poniedziałek (13.05) na dzieci i młodzież z suwalskich szkół w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, gdzie odbywał się Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. 
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
W poniedziałek 13. maja rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych w Suwałkach. Kandydaci mogą składać wnioski przy pomocy systemu elektronicznego do 18 czerwca.
Czepkowanie studentów pielęgniarstwa PUZ
Białe czepki, które są symbolem pierwszego stopnia wtajemniczenia zawodowego otrzymali w czwartek (09.05) studenci pielęgniarstwa Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Trzeci przetarg i wciąż dużo drożej niż zakładano
Dwie firmy przystąpiły do trzeciego już przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Najniższa oferta jest o ponad 1,8 mln zł wyższa niż przewidziany na ten cel budżet. 
Rozpoczęły się matury
We wtorek (07.05) egzaminem z języka polskiego 653 uczniów z suwalskich szkół rozpoczęło tegoroczny egzamin maturalny. 
Juwenalia PUZ: Mesajah, Baranovski, Osyda i Daj To Głośniej
Zbliżają się Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. W piątek 17. maja na Bulwarach nad Czarną Hańczą dla studentów i mieszkańców regionu zagrają gwiazdy: pop, rock, reagge i disco polo/folk.
Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w PUZ
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach zaprasza w poniedziałek 13. maja na suwalską odsłonę Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Patio i laboratoria Uczelni zamienią się tego dnia w miejsce doświadczeń, pokazów i animacji. Na przedszkolaków, uczniów i młodzież czekają wyjątkowe stacje wypełnione nauką i zabawą. 
Maturzyści zakończyli rok szkolny
W piątek 26. kwietnia uczniowie klas maturalnych kończą edukację w szkołach ponadpodstawowych. W Suwałkach to dokładnie 679 uczniów (351 w technikach i 328 w liceach ogólnokształcących). 
Uczeń III LO planuje podróż rowerem do Indonezji
O planach na wyprawę rowerową pt. "Julek na Jawę" opowiadał we wtorek (23.04) w bibliotece III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach 18-letni Julian Pawlik, który pracuje nad organizacją wyprawy rowerowej do Indonezji.
Wsparcie dla suwalskich szkół z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Cztery suwalskie szkoły i jedno przedszkole otrzymają wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia do bibliotek szkolnych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, a także realizację działań promujących czytelnictwo.
Małgorzata Andryszczyk zostanie Rektorem PUZ w Suwałkach
W poniedziałek (22.04) Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zdecydowało, że od 1 września 2024 roku funkcję Rektora PUZ w Suwałkach pełnić będzie dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk.
CKR zaprasza na dni otwarte kierunku Weterynarii
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach zaprasza wszystkich zainteresowanych na dni otwarte kierunku Weterynarii, które odbędą się w środę 24. kwietnia. 
Studencka pomoc dla Mateusza. Zebrano ponad 5,5 tys. zł
5716 zł to wynik Studenckiego Kiermaszu Charytatywnego na rzecz Mateusza Ulikowskiego, który przez dwa dni odbywał się w patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
SP 4 po rozbudowie będzie niemal dwukrotnie większa
W sierpniu ma zakończyć się remont w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach, gdzie powstaje nowy budynek dydaktyczny oraz hala sportowa.
Basen w SP 10 będzie gotowy we wrześniu
Coraz bliżej ukończenia jest przebudowa basenu w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Inwestycja ma zostać oddana do użytku we wrześniu. 
Drugi przetarg na boisko. Wciąż wysokie kwoty
Dwie firmy zgłosiły się w powtórzonym przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Ponownie jednak proponowane kwoty są wyższe od zaplanowanych w budżecie. 
Powstał Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów
Suwalski Ratusz zaprasza wszystkie firmy, przedsiębiorców, instytucje i organizacje do współpracy przy tworzeniu Ośrodka Karier Suwalskich Absolwentów.
Pamiętali o poległych w Krzywem
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach uczestniczyli w czwartek (04.04) w obchodach pod pomnikiem w Krzywem, gdzie 80 lat temu Niemcy rozstrzelali 12 osób.