24 uczniów ze stypendiami starosty suwalskiego
Stypendia Starosty Suwalskiego za osiągnięcia w nauce w II semestrze roku szkolnego 2022/2023 zostały wręczone we wtorek (26.09) w Zespole Szkół w Dowspudzie.
Uczniowie wkrótce otrzymają laptopy
737 komputerów trafi niebawem do wszystkich uczniów czwartych klas w szkołach podstawowych z Suwałk.
Nowe boisko przy nowej szkole w Wiżajnach
Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy budowanej aktualnie nowej szkole podstawowej odbyło się we wtorek (26.09) w Wiżajnach.
Normy korzystania z urządzeń mobilnych w szkole, patrole szkolne w strefie wolnej od nikotyny
O tym jak określić możliwości i nadać ramy prawne dla tego, jak dzieci podczas pobytu w szkole mogą korzystać z urządzeń mobilnych, rozmawiano podczas posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa w suwalskim Ratuszu. 
Mobilna pracownia komputerowa trafi do ZST w Suwałkach
Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach jest jedyną w mieście szkołą, która została nagrodzona w konkursie „Pracownie Kompetencji Cyfrowych” i otrzyma mobilną pracownię komputerową. 
W Suwałkach powstanie czwarty żłobek miejski
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał w czwartek (21.09) umowę z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim na dofinansowanie nowego żłobka środkami z programu „Maluch +”. Miasto otrzyma łącznie ponad 8,7 mln zł.
Młodzież uczy się pływać
Przez najbliższe 10 tygodni blisko 400 uczniów klas trzecich szkół podstawowych będzie korzystać z zajęć bezpłatnej nauki pływania w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”.
Uzdolniona młodzież w nauce i sporcie
Stypendia oraz nagrody w dziedzinie nauki i sportu trafiły w poniedziałek (18.09) do 87 uczniów suwalskich szkół. W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się gala Ucznia Zdolnego.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie mają nową halę
Otwarcie nowej sali gimnastycznej odbyło się w miniony piątek (15.09) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie w gminie Augustów. 
Szkoły mogą dołączyć do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego 2023
W ostatni piątek września, już po raz dziewiąty szkoły z całej Europy obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Obecnie trwa rejestracja szkół. 
To już ostatnie chwile, by zostać studentem!
Do 15. września trwa rekrutacja na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach! Do wyboru kandydaci mają aż 4 wydziały i 20 kierunków kształcenia, na których zostały jeszcze wolne miejsca!
Stypendia szkolne dla uczniów z Suwałk
Do 15. września mają czas uczniowie zamieszkali na terenie miasta Suwałk, aby złożyć wniosek o skorzystanie z pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego.
Miejska inauguracja roku szkolnego 2023/2024
Ponad 12 tysięcy uczniów z Suwałk rozpoczyna w poniedziałek (04.09) nowy rok szkolny. Miejska inauguracja z udziałem władz miasta odbyła się w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza.
Awanse zawodowe 42 suwalskich nauczycieli
Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego 42 nauczycielom, miało miejsce w poniedziałek (28.08) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach.
Całkowicie bezpłatne studia blisko domu?

Trwa II tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Na poszczególnych kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca.

3 tysiące laptopów trafi do czwartoklasistów z regionu suwalskiego
W ramach ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, uczniowie klas czwartych podregionu suwalskiego otrzymają na własność laptopy firmy Dell. Komputery trafią do 2495 uczniów, a ich łączna wartość szacowana jest na kwotę ponad 7 mln zł.
II tura rekrutacji na studia w Suwałkach

System Internetowej Rejestracji Kandydatów ruszył ponownie! PUZ w Suwałkach rozpoczyna II turę rekrutacji! Na poszczególnych kierunkach zostały ostatnie, wolne miejsca.

Rekordowy nabór do szkół ponadpodstawowych
1594 uczniów wzięło udział w naborze do szkół ponadpodstawowych w Suwałkach na rok szkolny 2023/24. W związku z tym na ostatniej sesji Rady Miasta pojawiły się pytania, czy dla wszystkich uczniów starczy miejsca w szkołach. 
Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wakacje spędzają aktywnie
Od lipca uczniowie Szkoły Podstawowej w Słobódce brali udział w półkoloniach. W tym czasie odbywały się zajęcia z piłki nożnej oraz zajęcia rekreacyjne, a zwieńczeniem tego była organizacja spływu kajakowego.
PUZ Uczelnią Liderów
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach uzyskała jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów w Polsce. Statuetkę i certyfikaty odebrała w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie rektor Marta Kapusta.
Ostatnie dni rekrutacji na studia w Suwałkach
I tura internetowej rejestracji kandydatów kończy się 14 lipca. Zdobądź wyższe wykształcenie i dołącz do kilku tysięcy absolwentów PUZ w Suwałkach.