PWSZ Uczelnią Liderów
Po raz trzeci z rzędu Suwalska Uczelnia została doceniona w jednym najbardziej prestiżowych konkursów dotyczących uczelni wyższych w Polsce.
Dobry zawód na wyciągnięcie ręki. PWSZ w Suwałkach rozpoczyna rekrutację na studia!
Na studentów czekają trzy wydziały i kilkanaście kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku.
Edukowali młodzież o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków
26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku. Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i leków w celu odurzania się.
Koniec roku szkolnego 
Dziś (26.06) kończy się rok szkolny. W Suwałkach wakacje rozpoczyna właśnie 1 251 nauczycieli i 11 874 uczniów.
Dotacje na podniesienie jakości kształcenia w szkołach w Sejnach i Pawłówce
Dodatkowe zajęcia dla 50 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego w Sejnach i 32 uczniów Szkoły Podstawowej w Pawłówce odbędą się dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
Grał w Fifę - wygrał pracownię multimedialną dla swojej szkoły
Adrian Strawiński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie zwyciężył w ogólnopolskim turnieju Grarantanna Cup Fifa 2020.
Lekcje pszczelarstwa w Zespole Szkół w Dowspudzie
W praktycznych lekcjach pszczelarstwa będą mogli uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół im. gen.Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.
Nowy dyrektor w ZST
Lech Bronisław Boniszewski został w poniedziałek (22.06) nowym dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.
Kolejne dofinansowanie na zakup laptopów do suwalskich szkół
80 laptopów z projektu „Zdalna Szkoła +” trafi do ośmiu szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki.
Pieniądze na dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków
365 tys. zł. dofinansowania otrzymał projekt „Suwalsko – Sejneńskiej” Lokalnej Grupy Działania, dzięki któremu 100 przedszkolaków weźmie udział w dodatkowych zajęciach. 
Laptopy dla szkoły w Bakałarzewie
Dzięki otrzymanemu wsparciu w wysokości 30.000,00 zł w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” Gmina Bakałarzewo zakupiła 10 zestawów sprzętu komputerowego.
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy
Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej rozpoczęli we wtorek (16.06) egzaminy. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa odbywają się one z dwumiesięcznym opóźnieniem.
Rozpoczął się nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych.
Rozpoczął się nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać wnioski za pomocą systemu elektronicznego od dziś (15.06) do 10 lipca.
Zbierają na remont łazienek
Dyrekcja i Komitet Rodzicielski I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zbierają fundusze na remont łazienek w szkole.
Maile z groźbami ataku chemicznego przed maturą z matematyki
Maile z informacją o groźbie ataku chemicznego odebrali we wtorek (09.06) rano dyrektorzy wielu szkół w Polsce, w tym III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach i Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.
Maturzyści rozpoczęli egzaminy
Pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się w poniedziałek (08.06) tegoroczne matury. Wszystko odbywa się pod specjalnym reżimem sanitarnym.
ZS 4 w Suwałkach najlepsze w województwie
28 miejsce w Polsce oraz 1 miejsce w województwie zajął Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii.
Międzynarodowe lekcje ekologii online w III LO w Suwałkach
Okres pandemii nie oznaczał bezczynności uczniów i nauczycieli. Uczniowie III LO w Suwałkach wykorzystali ten czas efektywnie i nie wychodząc z domu podróżowali po Europie, dbając o naszą planetę i świetnie się bawiąc. 
Zdalne nauczanie do 26. czerwca
W poniedziałek (01.06) Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił przedłużenie do 26 czerwca naukę z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Wybudują windę w SP 2 w Suwałkach
Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Konkurs fotograficzny ZS6 i suwalki.info rozstrzygnięty!
W czwartek (28.05) w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego pn. "Przyroda w moim otoczeniu".