Zabawki trafią do szpitali w regionie
W piątek 2 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” przekaże zabawki do szpitali i placówek na Podlasiu i Suwalszczyźnie.
Zgłosił policji interwencję na którą przyjechał pijany
Dzielnicowi z Bargłowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chryslera. Mężczyzna najpierw zgłosił interwencję policjantom, a później przyjechał na nią będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 
Uciekał przed funkcjonariuszami wywrotką
Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska przechwycili po pościgu za wywrotką kierowaną przez 38-letniego mężczyznę 45 tys. paczek nielegalnych papierosów.
Ścigali się na nartorolkach
Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach odbył się w minioną niedzielę (27.09) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment. 
Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach
W najbliższą niedzielę 27. września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment odbędą się zawody pod nazwą Puchar Podlasia w biegach na Nartorolkach.
200 tys. zł na autobus szkolny dla Gminy Raczki
Wojewoda podlaski podpisał umowę z wójtem Gminy Raczki na przekazanie dotacji celowej w wysokości 200 tys. zł na zakup autobusu szkolnego.
Fontanna stanęła na rynku w Bakałarzewie 
W parku na Rynku Bakałarzewa, w miejscu potocznie zwanym "Rondem" została wybudowana fontanna. O jej postawienie od wielu lat apelowali głównie młodzi mieszkańcy gminy. 
Oszuści aktywni w województwie podlaskim
Tylko w środę (23.09) na terenie województwa podlaskiego doszło do 13 usiłowań oszustw metodą "na policjanta". Jedna z kobiet dała się nabrać i straciła 20 tysięcy złotych.
Wizyta ministrów na budowie trasy Suwałki-Budzisko
O polsko-litewskich projektach drogowych rozmawiali w środę (23.09) w Sejnach minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z ministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej, Jarosławem Narkiewiczem.
Pomnik upamiętniający ofiary Obławy Augustowskiej odsłonięto w Sokółce
Po Suwałkach i Augustowie, w poniedziałek (21.09) w Sokółce uroczyście odsłonięto kolejny pomnik upamiętniający ofiary Obławy Augustowskiej
Dzień Ziemniaka w Rakówku
Rodzinnie i ze smakiem obchodzono Dzień Ziemniaka w Rakówku w gminie Przerośl.
100. rocznica Bitwy Niemeńskiej w Berżnikach
Mieszkańcy Sejneńszczyzny obchodzili w niedzielę (20.09) 100. rocznicę Bitwy Niemeńskiej. Uroczystości odbyły się na pograniczu polsko-litewskim w Berżnikach, gdzie stoi pomnik poświęcony ofiarom bitwy.
Wojciech Kowalewski nie jest już prezesem Stomilu
- Rada Nadzorcza odwołała Prezesa Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. Wojciecha Kowalewskiego - poinformowano w poniedziałek (21.09) na oficjalnej stronie klubu.
Sprzątanie Świata w Augustowie
Ponad 900 osób wzięło udział w dniach 18-19 września w sprzątaniu terenów zielonych na obszarze Augustowa w ramach 27 Akcji Sprzątania Świata.
Za zakupy zapłaciła kradzioną kartą
Augustowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie plecaka, w którym znajdował się portfel oraz klucze. 47-latka wpadła w ręce mundurowych, po tym jak zapłaciła za zakupy kradzioną kartą bankomatową. 
Podróżniczy festiwal w Budzie Ruskiej
W dniach 25-27 września w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą odbędzie się II edycja Festiwalu Powsinóg. Podróże bliskie i dalekie.
Ryk silników i zapach spalin w WOSiR Szelment 
Druga runda Samochodowych Mistrzostw Suwałk odbyła się w niedzielę (20.09) na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment. 
Do 10 lat więzienia za uprawę konopi
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła śledztwo przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi gminy Bakałarzewo, podejrzanemu o uprawianie 48 roślin konopi innych niż włókniste oraz o posiadanie w mieszkaniu i w pomieszczeniu gospodarczym suszu z takich roślin o łącznej wadze ok. 450 gram.
25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Studzienicznej
W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej świętowano w czwartek (17.09) 25. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Studzieniczańskiej. 
20-latek aresztowany ws. śmierci 38-latka
Oleccy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w spawie nieumyślnego spowodowania śmierci 38-latka. W spawie został zatrzymany mieszkaniec Olecka wobec, którego sąd zastosował tymczasowy areszt.
Sprzątanie świata w SPK
Suwalski Park Krajobrazowy zaprasza grupy szkolne do udziału w corocznej akcji "Sprzątania Świata".