Zatrzymali 20-latka z narkotykami
Augustowscy policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał ponad 7 gramów narkotyków. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia.
PKS Nova S.A. - niezbędne połączenia zachowane
Firma PKS Nova S.A pozostawiła część połączeń, aby umożliwić dojazd mieszkańcom do pracy, szpitali, oraz powrót do domów.
W powiecie suwalskim bez zmian. W województwie ponad stu zarażonych
Jedna osoba w powiecie suwalskim ma pozytywny wynik zakażenia koronawirusem. W całym województwie liczba wzrosła do 114. 
268 litrów zatrzymanego alkoholu na potrzeby podlaskich instytucji
Kolejna partia alkoholu zatrzymanego przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej podczas działań kontrolnych na terenie woj. podlaskiego trafiła do sanepidu w Białymstoku i straży pożarnej w Suwałkach.
Maraton wiedzy o Wigierskim Parku Narodowym
Wigierski Park Narodowy  zaprasza do udziału w konkursie "Maraton wiedzy o Wigierskim Parku Narodowym". Pierwszy test zostanie zamieszczony na stronie WPN 7. kwietnia 2020 o g. 10.00.
Sprawcy pozbawienia wolności zatrzymani
Kryminalni z sejneńskiej Policji zatrzymali trzy osoby podejrzane o pozbawienie wolności 28-letniego mieszkańca Sejn. Sprawcy uderzyli pokrzywdzonego drewnianą pałką w głowę, a następnie wepchnęli do bagażnika samochodu i wywieźli w nieznanym kierunku.
Wpadł bo fotopułapka którą ukradł zrobiła mu zdjęcie
Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież fotopułapki z lasu. 50-latek wpadł w ręce mundurowych, bo skradziona fotopułapka zrobiła mu zdjęcie.
Do lasu nie wejdą też myśliwi
Pojawiające się w mediach informacje, że wprowadzony zakaz wstępu do lasów nie obejmuje myśliwych, to nieprawda - poinformowało Ministerstwo Środowiska.
Zachęcają do szycia maseczek
Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach organizuje społeczną akcję szycia maseczek pod hasłem: "Maseczka dla mieszkańca". Przyłącz się do szycia!
W województwie podlaskim powstają pierwsze izolatoria
Izolatoria są tworzone przy dwóch szpitalach wskazanych przez wojewodę podlaskiego. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej.
Zmarł mieszkaniec Olecka zarażony koronawirusem
74-letni Józef Bućwiński zmarł w sobotę (04.04) w szpitalu w Ostródzie. Mieszkaniec Olecka był zarażony koronawirusem. 
Do Wigierskiego Parku Narodowego już nie wejdziemy
Zgodnie z zaleceniem Rządu RP w obliczu kryzysu epidemiologicznego – z dniem 3. kwietnia wszystkie Parki Narodowe zostają zamknięte dla ruchu turystycznego.
Oddali hołd członkom ruchu oporu
Hołd członkom ruchu oporu zamordowanym w kwietniu 1944 roku w miejscowości Krzywe oddali Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki i Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy.
Majowe komunie odwołane
Biskup Jerzy Mazur podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych na miesiąc maj uroczystości I Komunii św. w parafiach diecezji ełckiej.
Podlaski Pakiet Gospodarczy – wsparcie lokalnych przedsiębiorstw
142 mln zł to wartość pierwszej części wsparcia dla podlaskich firm w związku z panującą epidemią koronawirusa. 72 mln z tej kwoty zostanie przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, a 70 mln na korzystne pożyczki dla przedsiębiorstw.
Rolnicy mogą uprawiać pola na Litwie
Rolnicy posiadający grunty rolnicze na terenie Republiki Litewskiej mają możliwość wielokrotnego przekraczania granicy bez obowiązkowego odbywania 14-dniowej kwarantanny domowej.
140 mln zł podatku PIT wróciło już do podlaskich podatników 
W województwie podlaskim 85 procent zeznań wpływa do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT, z której skorzystało dotychczas blisko 90 tys. podatników. 
Mandaty i pouczenia za przemieszczanie się osób
Minionej doby podlascy policjanci otrzymali 36 zgłoszeń w związku z łamaniem zakazów m. in. przemieszczania się w transporcie publicznym oraz gromadzenia się osób. 
15. rocznica śmierci Jana Pawła II
Dziś (02.04) mija 15 lat od odejścia papieża Jana Pawła II. Co roku tego dnia cały świat jednoczy się we wspólnej modlitwie w jego intencji.
WOT wspiera personel medyczny i sanitarny w walce z koronawirusem
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny i sanitarny w walce z koronawirusem. Kilka dni temu terytorialsi rozpoczęli działania w nowym obszarze – pobierania wymazów na obecność COVID-19.
Pożar w Ignatowiźnie
Do pożaru stodoły doszło w miniony piątek (27.03) w miejscowości Ignatowizna w gminie Rutka-Tartak.
Zawieszone połączenia kolejowe w województwie
POLREGIO w kwietniu zawiesza kursowanie wybranych pociągów na trzech trasach województwa podlaskiego.
Rusza drugie laboratorium wykrywające koronawirusa
W poniedziałek (30.03) w Białymstoku ruszyć ma drugie laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa, które docelowo ma przeprowadzać 500 testów na dobę.
Alkohol z przemytu trafił do sanepidu
Alkohol zatrzymany podczas prób przemytu do Polski i podczas działań kontrolnych na terenie woj. podlaskiego, zostanie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych.
E-usługi pozwalają na szybki kontakt z US ​
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.
Spłonęło 25 hektarów suchej trawy
Siedem zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu augustowskiego gasiło w czwartek (26.03) pożar suchej trawy i trzcinowisk.
Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Gibach przełożone
Wojewoda Podlaski w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Giby na 19 kwietnia 2020 roku.
Pod wpływem usiłował kraść samochody
Podejrzany o usiłowanie kradzieży dwóch samochodów wpadł w ręce augustowskich policjantów. 25-latek najpierw bezskutecznie próbował ukraść hyundaia, a następnie wsiadł do volkswagena, którego chwilę później rozbił.
Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 20 dni
Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) będzie przedłużona o kolejne 20 dni – do 13 kwietnia br. Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju
Suwalski Park Krajobrazowy z dofinansowaniem na odnowę pieszych szlaków
Dziewięć nowych inicjatyw z zakresu turystyki i krajoznawstwa zrealizują podmioty z województwa podlaskiego w 2020 roku. Wśród nich znalazła się odnowa wybranych szlaków pieszych w Suwalskim Parku Krajobrazowym.