Zakończona modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Szypliszki
W poniedziałek (22.07) dokonano odbioru końcowego zadania pn. Modernizacja układu komunikacyjnego sieci dróg powiatowych na terenie Gminy Szypliszki. Odbioru technicznego dokonała komisja powołana przez starostę suwalskiego.
Gawędy o przyrodzie: „Świat motyli”
Wigierski Park Narodowy zaprasza w środę 24. lipca na spotkanie z cyklu  Gawędy o przyrodzie. O motylach będzie opowiadać dr Anna Krzysztofiak - biolożka zajmująca się badaniem płazów i gadów, oraz owadów, w tym dziko żyjących pszczół i motyli.
Wyznaczanie terenów zdegradowanych w Gminie Suwałki - ankieta
Gmina Suwałki przygotowała ankietę dla swoich mieszkańców w związku z przystąpieniem do opracowania wstępnej diagnozy służącej wyznaczeniu obszarów zdegradowanych w celu opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Suwałki.
II Historyczny Festiwal Jaćwieski Pera Sudinoi nad Hańczą
W dniach 27-28 lipca na "Plaży Stara Hańcza" przy ruinach starego dworu na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się II Historyczny Festiwal Jaćwieski Pera Sudinoi.
Marian Szaryński wyróżniony Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego
Multiinstrumentalista, muzyk jazzowy, pedagog z Suwalszczyzny otrzymał wysokie wyróżnienie władz regionu. W piątek (19.07) podczas Buduk Jazz Festiwal Marian Szaryński otrzymał Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego.
Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. 13 osób z zarzutami 
Funkcjonariusze Straży Granicznej, CBŚP oraz prokuratorzy wspólnie rozbili grupę przestępczą prowadzącą nielegalną fabrykę papierosów. Ujawnili ponad 2,5 tony krajanki tytoniowej, ponad 6 mln sztuk papierosów. Zatrzymano i przedstawiono zarzuty trzynastu osobom.
Obchody 79. rocznicy Ofiar Obławy Augustowskiej
W niedzielę (21.07) w Gibach odbyły się obchody 79. rocznicy Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku. 
W jeziorze Hańcza utonął 30-letni mężczyzna
Do tragedii doszło w sobotę (20.07) w jeziorze Hańcza. 30-letni nurek schodził pod wodę, jednak z nieustalonych przyczyn nie wypłynął. Mężczyzny nie udało się uratować.
Zakończono przebudowę odcinka Błaskowizna – Udziejek – Gulbieniszki
W piątek (19.07) odbył się odbiór techniczny przebudowanego odcinka drogi powiatowej Błaskowizna – Udziejek – Gulbieniszki. Odbioru technicznego dokonała  komisja powołana  przez starostę w obecności wójta gminy Jeleniewo Kazimierza Urynowicza.
1 sierpnia ruszy akcja "Bezpieczne Podlasie"
17 tysięcy żołnierzy będzie zaangażowanych w ochronę polskiej granicy - zapowiedział podczas konferencji prasowej wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Akcent gwiazdą V Pikniku Rodzinnego w Smażalni Ryb Wigry 5
Smażalnia Ryb Wigry 5 przy Klasztorze Wigierskim zaprasza na V Piknik Rodzinny, który odbędzie się w czwartek 8. sierpnia w Smażalni. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk i zespół Akcent.
Festiwal Podróżniczy nad Wigrami
Wigierski Park Narodowy zaprasza w dniach 19-20 lipca do Muzeum Wigier w Starym Folwarku na "Festiwal Podróżniczy nad Wigrami".
Zatrzymani za kradzież w Holandii
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradziony sprzęt z Holandii - koparkę o wartości 120 000 zł i  kosiarkę o wartości 10 000 zł.
W Augustowie Konkurs Skoków na Nartach Wodnych i Festiwal Biegowy
110 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego zostanie przeznaczonych na wydarzenia sportowe w Augustowie. To Augustowski Festiwal Biegowy oraz Konkurs Skoków na Nartach Wodnych na Netcie.
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
Na dziedzińcu „Domu Turka” w Augustowie oraz na Wzgórzu Krzyży w Gibach odbyły się w piątek (12.07) Obchody Ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej.
Bariera na granicy zostanie dodatkowo wzmocniona
Straż Graniczna podpisała umowę na kwotę ponad 117 mln zł na modernizację zabezpieczenia granicy państwowej na odcinku lądowej granicy z Republiką Białorusi.
Trzy interwencje nad jeziorem Wigry
Przewrócona Omega w pozycji „grzyba”, rower wodny, kajak - w czwartek (11.07) na jeziorze Wigry ratownicy Suwalskiego WOPR razem z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i strażakami z KM Straży Pożarnej w Suwałkach przeprowadzili trzy akcje ratownicze.
Zapraszają na obchody Ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
W piątek 12. lipca na Wzgórzu Krzyży w Gibach odbędą się obchody Ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku. 
Jedenasta edycja Barciowiska
Barciowisko było jednym z punktów Programu Festynu Królewskiej Puszczy Augustowskiej zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych.
„Przywróćmy Im twarze i imiona”
VIII Publiczne Odczytywanie Nazwisk Ofiar Obławy Augustowskiej pod hasłem „Przywróćmy Im twarze i imiona” odbędzie się w piątek 12. lipca o godzinie 17:00 na dziedzińcu Domu Turka w Augustowie.
Dropshipping - kupuj świadomie w internecie!
Powiatowy Rzecznik Konsumentów zwraca uwagę na powszechny w internecie model sprzedaży, zwany dropshippingiem. Polega on na tym, że przedsiębiorca poprzez swoją stronę internetową sprzedaje towary w imieniu własnym lub w imieniu innych przedsiębiorców.