Teatr-Akcje wracają na kulturalną mapę Suwałk
Teatr-Akcje to festiwal, który wraca na kulturalną mapę Suwałk po 9 latach nieobecności. W dniach od 26 lipca do 8 sierpnia zobaczmy m.in. 8 spektakli, 3 produkcje festiwalowe i koncert zespołu Same Baby. Wstęp dla widzów będzie bezpłatny.
W Suwałkach przyznano Podlaskie Laury Muzealne 2023
Jerzy Brzozowski i Jerzy Siemaszko z Muzeum Okręgowego w Suwałkach otrzymali specjalne wyróżnienie za konferencję naukową „50 lat minęło. Co dalej z kulturą sudowską”.
Wykład prof. Macieja Janowskiego w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wykład prof. Macieja Janowskiego, dyrektora Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, pod tytułem "Aleksander Fredro i Stanisław Wokulski (i Alfred Wierusz-Kowalski) w świecie nowoczesności".
Trwa Festiwal CANTAREUM
Zaplanowany od maja do grudnia III Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2024 jest już po pierwszych imprezach edukacyjnych i artystycznych.
GUZIOR i OTSOCHODZI w czerwcu w hali Suwałki Arena
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na prawdziwą ucztę dla miłośników rapu. Na scenie w hali Suwałki Arena wystąpią GUZIOR i OTSOCHODZI. Support zapewni KUMI.
Warsztaty dla dzieci i dorosłych w ramach SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP
Siódma edycja Festiwalu Soulwałki Gospel Workshop odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 r., w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5. Gośćmi tej edycji będą Norris Garner oraz Beata Stasiak.
Spotkanie z Piotrem Malczewskim

 

Spotkanie z Piotrem Malczewskim 24 maja o godz. 11.00 w auli PUZ.

 

Muzyczne Skarby Europy - koncerty III CANTAREUM 2024
Trwa III Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2024 - Muzyczne Skarby Europy. W dniach 24 maja - 1 czerwca odbędą się w trzy koncerty w Suwałkach. 
Noc zwiedzania Muzeów w Suwałkach
Sobotni (18.05) wieczór upłynął w Suwałkach pod znakiem sztuki i zwiedzania. W mieście po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów.
Alfred Wierusz-Kowalski wychodzi poza muzealne mury
Minimalistyczna wystawa z okazji ustanowionego w Suwałkach roku Alfreda Wierusza Kowalskiego stanęła w piątek (17.05) na placu Marii Konopnickiej. 
Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu. Casting odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Inauguracja III edycji Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2024
Muzyczne Skarby Europy - koncert inaugurujący III edycję Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2024 odbędzie się w niedzielę 19. maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. 
Koncert zespołu Goldies Oldies w Rozmarino

Koncert zespołu Goldies Oldies odbędzie się w piątek 17 maja o godzinie 19.30 na scenie w restauracji Przystanek Rozmarino.

Opowieść o związkach Czesława Miłosza z Suwałkami i Suwalszczyzną

Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny wraz z Archiwum Państwowym w Suwałkach zapraszają na opowieść o związkach Czesława Miłosza z Suwałkami i Suwalszczyzną. Spotkanie odbędzie się 15 maja br. o godz. 17.00 w siedzibie suwalskiego Archiwum.

SOWA ma 2 lata
9. maja minęły dwa lata, od kiedy Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otworzyła Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA.
Spotkanie z Magdaleną Madejską w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza w czwartek (16.05) na spotkanie z Magdaleną Madejską autorką książki „Jeszcze będziesz szczęśliwa”.
Europejska Noc Muzeów 2024
Muzeum Okręgowe i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zapraszają w sobotę 18. maja w godzinach 18.00 - 23.00 na Europejską Noc Muzeów 2024.
Powstaje serial o Przesmyku Suwalskim
Platforma Max zapowiedziała polski serial oryginalny "Przesmyk", który opowie o kulisach wojny hybrydowej i Przesmyku Suwalskim.
Nowa aplikacja dla czytelników suwalskiej biblioteki
Sowa MOBI to ogólnopolska, bezpłatna aplikacja, dzięki której można samodzielnie wyszukiwać, zamawiać i rezerwować książki prosto z telefonu.
Zostań gwiazdą sceny - SOK zaprasza na Mini Playback Show
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat do udziału w konkursie Mini Playback Show. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja. 
Spotkania Teatralne za Kurtynką: NONIEK - bilety do wygrania
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę 11. maja na Spotkania Teatralne za Kurtynką: NONIEK. Teatr Lalki i Aktora w Łomży. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na te wydarzenie.