Spotkanie autorskie z Eweliną Domańską
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Eweliną Domańską i promocję książki „itakjuzniezyjesz.com”. 
Parasole przy Starej Łaźni zostają
Nie ma obecnie możliwości usunięcia parasoli barowych z najbliższego otoczenia Galerii Sztuki „Stara Łaźnia” - przekazał prezydent Suwałk po interpelacji jednego z radnych.
Filharmonia Suwałk - bilety do wygrania
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert inaugurujący 14. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Na początek sezonu będzie można usłyszeć przeboje wiedeńskich klasyków, a w naszym konkursie wygrać bilety. 
Miejska Orkiestra Dęta zaprasza w swoje szeregi
Suwalski Ośrodek Kultury i Miejska Orkiestra Dęta prowadzą nabór nowych muzyków do Orkiestry. Jeżeli grasz na tubie, puzonie, waltorni, trąbce lub saksofonie i chcesz być częścią młodego zespołu z charakterem, zgłoś się i przyjdź na przesłuchanie.
"Mazagan. Miasto" - odbierz darmową wejściówkę
Od poniedziałku 21. września w Galerii Sztuki Stara Łaźnia będzie można odebrać darmowe wejściówki na spektakl prezentowany w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach objazdu Teatr Polska.
"Kultura nie powinna kojarzyć się z piciem piwa"
O usunięcie z najbliższego otoczenia Galerii Sztuki Stara Łaźnia parasoli barowych promujących markę piwa zaapelował Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości.
Dzieła za ponad milion zł trafiły do Muzeum
W minionym tygodniu w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyła się uroczystość przekazania do zbiorów muzealnych kolekcji polskiego malarstwa współczesnego.
Odbierz darmową wejściówkę na spotkanie z Katarzyną Bondą
Od środy 9 września od godziny 9.00 można odbierać darmowe wejściówki na spotkanie z autorką kryminałów, Katarzyną Bondą.
Spotkanie z Krzysztofem Snarskim w Muzeum
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Snarskim, badaczem kultury staroobrzędowców.
Grafiki i rysunki Wiesława Osewskiego w kolekcji sztuki SOK
Sto trzydzieści dziewięć grafik i rysunków Wiesława Osewskiego, zmarłego w 2018 roku znanego i cenionego artysty związanego z Suwalszczyzną, trafiło do zbiorów Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Stand-up w hotelu Loft 1898
Już 11 września o 20:00 w Hotelu Loft 1898*** odbędzie się Loftowa scena Stand-up’u.
ANCYJAS laureatem 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Zespół Śpiewu Tradycyjnego ANCYJAS działający w Suwalskim Ośrodku Kultury zajął 3. miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych na 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. 
DKF13: Van Gogh. U bram wieczności
Po wakacyjnej przerwie i „pandemicznym” zawieszeniu, Suwalski Ośrodek Kultury wraca z jesiennymi projekcjami. W środę (02.09) na miłośników kina czeka film Van Gogh. U bram wieczności.
97-letnia śpiewaczka z Wiżajn najlepsza w Kazimierzu
Anna Andruszkiewicz, 97-letnia śpiewaczka z Wiżajn, zajęła pierwsze miejsce w kategorii solistów-śpiewaków na 54 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
Piknik na Klonowej
W piątek 4 września Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza dzieci z rodzicami na "Piknik na Klonowej".
Konkurs "Suwalskie wyliczanki"
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Kulturalne Bibliofil zapraszają do udziału w konkursie „Suwalskie wyliczanki”.
Dyżur autorski z Arturem Urbanowiczem
5 września w suwalskim Midicentrum będzie można spotkać Artura Urbanowicza i zdobyć autograf autora.
"O początkach historii Suwałk"
Augustowsko – Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie ze Sławomirem Filipowiczem, który opowie o początkach historii Suwałk.
„Fotografowanie szczęścia. Suwalskie dawne śluby i wesela”
W piątek (14.08) o godz. 16.15 Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na wystawę „Fotografowanie szczęścia. Suwalskie dawne śluby i wesela”.
Kuglarze przybywają - SOK zaprasza na pokazy
Łukasz Jemioła i Jakub Szwed to dwaj nietuzinkowi, niezwykle kreatywni artyści z lubelskiej Fundacji Sztukmistrze, których barwne muzyczno-cyrkowe show zobaczymy już w najbliższy czwartek, 13 sierpnia o godz. 20.00 na placu Marii Konopnickiej.
Zmiana Wachty zagra Na Dywaniku u Marii
Suwalska Formacja Szantowa Zmiana Wachty wystąpi w sobotę (08.08) podczas kolejnego koncertu z cyklu "Na dywaniku u Marii".