Rozdawali maseczki mieszkańcom Suwałk
W ramach społecznej akcji młodzi suwalczanie rozdali w sobotę (17.10) przechodniom 600 maseczek ochronnych.
Kolejna interpelacja ws. całodobowej apteki
O możliwość przesunięcia środków finansowych w budżecie miasta na dofinansowanie dyżurów nocnych w aptece w suwalskim szpitalu pyta radny Jacek Niedźwiedzki.
W Suwałkach zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Pierwszy przypadek wystąpienia zgonu z powodu COVID – 19 w Suwałkach.
Całodobowej apteki póki co nie będzie
Nic nie wskazuje na to, aby apteka działająca w budynku Szpitala Wojewódzkiego im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach miała przywrócić całodobową działalność. 
240 mandatów za brak maseczki
Tylko w niedzielę 11 października policjanci z województwa podlaskiego ujawnili blisko 470 wykroczeń związanych z nieprzeganiem obowiązku zasłanianie ust i nosa i 1 przypadek gromadzenia.
W Smolnikach powstanie ośrodek leczenia psychicznych zaburzeń pokovidowych
Władze województwa podlaskiego wspólnie ze szpitalem psychiatrycznym w Suwałkach mają w planach utworzenia pierwszego w Europie ośrodka leczenia psychicznych zaburzeń pokovidowych. Ma on powstać w budynku byłej szkoły w Smolnikach. 
Apel o wznowienie osobistych wizyt pacjentów 
Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk skierował do wszystkich przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w mieście apel o umożliwienie realizacji osobistych wizyt pacjentów w gabinetach lekarskich.
COVID-19. W województwie już ponad 50 zgonów
Do 51 wzrosła liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa w województwie podlaskim. Zachorowały kolejne 84 osoby. 
Porady geriatryczne dla suwalskich seniorów
Mieszkańcy Suwałk powyżej 70 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych porad geriatrycznych.
Prezydent Suwałk jest już zdrowy
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk jest już zdrowy. Dwa przeprowadzone w ostatnim czasie testy na obecność tzw. koronawirusa dały wynik „negatywny”. 
Przedszkole nr 2 zamknięte przynajmniej do piątku
Przynajmniej do piątku 9. października zawieszone będą zajęcia w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach.
W Suwałkach brakuje całodobowej apteki
Na brak w Suwałkach całodobowej apteki zwrócił uwagę Jacek Niedźwiedzki z Koalicji Obywatelskiej.
Koronawirus w przedszkolu. 400 osób na kwarantannie
Zajęcia w Przedszkolu nr 10 w Suwałkach zostały dziś (05.10) zawieszone z powodu koronawirusa. Na kwarantannie przebywa około 400 osób. 
W szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin
W związku z sytuacją epidemiologiczną w szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach wprowadzono zakaz odwiedzin chorych.
Kolejny respirator trafił do suwalskiego szpitala
Z okazji obchodów 120-lecia istnienia Bank Spółdzielczy w Suwałkach postanowił zakupić respirator do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera. 
Brakuje nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej?
Interpelację w sprawie zapewnienia nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej w ramach funduszu NFZ złożyła Anna Maria Gawlińska z ugrupowania Mieszkańcy Suwałk.
Kierowca i Skarbnik Miasta z koronawirusem
Urząd Miasta w Suwałkach poinformował, iż po przeprowadzonych badaniach na obecność COVID-19 u osób, które potencjalnie mogły zakazić się chorobą wynik pozytywny uzyskały dwie osoby.
Szczepionki dla pracowników oświaty
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną prezydent Suwałk podjął decyzję o zrefundowaniu kosztów szczepionek przeciw grypie dla pedagogicznych i niepedagogicznych pracowników placówek oświatowych.
14 osób ze Ślepska z koronawirusem
Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika działu administracji klubu.
Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach
Z powodu wykrycia koronawirusa zajęcia stacjonarne w jednej z grup przedszkola nr 2 w Suwałkach zostały zawieszone.
COVID-19. Czterdziesty zgon w województwie
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w środę (23.09) o czterdziesty potwierdzonym przypadku zgonu z powodu COVID–19 w województwie podlaskim. Są też kolejne zachorowania w Suwałkach.