VIII Konferencja "Spektrum potrzeb"
VIII konferencja "spektrum potrzeb" odbędzie się 27 kwietnia w Parku Naukowo – Technologicznym w Suwałkach. Gościem specjalnym konferencji będzie Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka.
Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni
LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.
Światowy Dzień Chorego w suwalskim szpitalu psychiatrycznym
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego odbyło się w czwartek (08.02) w suwalskim szpitalu psychiatrycznym. Była wystawa prac chorych, charytatywny kiermasz oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
Suwalscy strażacy wśród najaktywniejszych krwiodawców
Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach zajęła trzecie miejsce w etapie wojewódzkim XVIII edycji akcji Ognisty Ratownik - Gorąca Krew.
Remont pracowni RTG przy Putry - wkrótce otwarcie
Gruntowną modernizację przechodzi obecnie Pracownia Rentgenowska, znajdująca się przy ul. Putry 9 w Suwałkach. Obiekt ma zostać otwarty z początkiem marca. 
Bezpłatne badania mammograficzne w lutym
LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy).
Mateusz z Raczek walczy o powrót do zdrowia
O pomoc w zbiórce środków na rehabilitację prosi rodzina Mateusza Ulikowskiego z Raczek. 22-latek na początku roku poważnie ucierpiał w wypadku samochodowym. 
Choroby układu krążenia - spotkanie w PUZ
W poniedziałek 8. stycznia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach w godzinach 16.00 - 17.30 odbędzie się spotkanie Klubu Pacjenta.
Darek z Suwałk walczy ze złośliwym nowotworem
Na pomoc w walce z chorobą liczy suwalczanin Dariusz Krupowicz u którego wykryto rzadki nowotwór złośliwy – mięsak maziówkowy.
Siatkarze Ślepska i wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci w szpitalu
Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznym, laryngologicznym i chirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. 
Spotkanie z Marzeną Rogalską w MedicaVision. Czeka masa prezentów
Salon optyczny MedicaVision w Suwałkach zaprasza w środę 6. grudnia na spotkanie z aktorką, autorką powieści i dziennikarką Marzeną Rogalską. Dla gości przygotowano bony upominkowe na okulary i soczewki, atrakcyjne rabaty i inne niespodzianki. 
1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych
Dzięki środkom z z budżetu województwa podlaskiego przebudowana oraz doposażona zostanie pracownia patomorfologii w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, a ośrodek rehabilitacji zmodernizuje infrastrukturę informatyczną.
Miasto dopłaci pół miliona do nocnych dyżurów aptek?
Pół miliona złotych - tyle szacunkowo będzie musiało przeznaczyć z budżetu Miasto Suwałki, aby w przyszłym roku dalej mogły funkcjonować w mieście nocne dyżury aptek. 
Mikołajkowy kiermasz Charytatywny dla Mai
W niedzielę 3. grudnia pod kościołem parafii Bożego Ciała w Suwałkach odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny kiermasz słodkości dla Mai Luty.
Bezpłatne badania w mobilnej pracowni mammograficznej
LUX MED zaprasza Panie od 45 do 74 roku życia na bezpłatne badania do mobilnej pracowni mammograficznej. Mammobus stacjonować będzie 1 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.30 przy markecie Kaufland w Suwałkach.
Zachęcają małżeństwa do skorzystania z in vitro
Małżeństwa z Suwałk zainteresowane skorzystaniem z programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro wciąż mogą się zgłaszać. Z programu jeszcze w tym roku mogą skorzystać trzy pary. 
Mikołajkowy koncert dla Marcelka w Filipowie
Zbiórka pieniędzy i mikołajkowy koncert na rzecz 5-letniego Marcela Leszczyńskiego z Zusna odbędzie się w piątek 1. grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie.
Cukrzyca epidemią XXI wieku
Co 11. dorosły na świecie ma zdiagnozowaną cukrzycę. O chorobie, powikłaniach, prewencji, czy roli żywienia rozmawiano w środę (22.11) w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Przepis na aktywną emeryturę
Wolontariuszem można zostać w każdym wieku. Przekonują się o tym uczestnicy projektu „Seniorzy ochotnicy – promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. 
Bezpłatne badania mammograficzne od 45 roku życia
Dzięki zmianom w programie profilaktycznego raka piersi z bezpłatnych badań mammograficznych w Suwałkach będą mogły skorzystać kobiety w wieku już od 45 do 74 lat.
Dermabus w Suwałkach - zmiana lokalizacji
12 listopada do Suwałk zawita mobilny gabinet dermatologiczny – DERMABUS. Osoby z atopowym zapaleniem skóry skorzystają z bezpłatnej diagnostyki i wsparcia. Mobilny punkt zostanie zlokalizowany w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji.