Maturzyści poznali swoje wyniki
Uczniowie suwalskich szkół ponadpodstawowych poznali we wtorek (09.07) wyniki matur. Najlepsze rezultaty mieli absolwenci I, II i III Liceum Ogólnokształcącego. 
SODN z akredytacją Kuratora Oświaty
Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli otrzymał kolejną 5-letnią akredytację na kontynuację swojej działalności. Taką decyzję wydał Podlaski Kurator Oświaty.
Ostatnie dni rekrutacji na studia w Suwałkach

System rejestracji w I turze zostanie zamknięty 15 lipca (poniedziałek o 23:59). W tym roku na przyszłych studentów w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach czeka rekordowa liczba kierunków do wyboru - aż 21 (na czterech wydziałach).

Dzieci korzystają z półkolonii
W Szkołach Podstawowych nr 4, 5, 6 i 9 w Suwałkach trwają półkolonie letnie dla uczniów klas I – III. Z oferty w tym roku skorzysta 730 dzieci.
SP 4 i SP 11 z dofinansowaniem na stołówki
Kolejne podlaskie szkoły otrzymają dofinansowanie na uruchomienie lub modernizację stołówek. Wśród 16 szkół z województwa podlaskiego znalazły się dwie suwalskie palcówki: Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 4.
Duże zainteresowanie półkoloniami dla najmłodszych uczniów
W tym roku po raz pierwszy suwalskie Szkoły Podstawowe organizują podczas wakacji półkolonie dla uczniów klas I-III. Z oferty skorzysta 730 dzieci.
Uczniowie z Dowspudy na stażu zawodowym w Chorwacji
21 uczniów oraz 2 nauczycieli Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie wzięło udział w dwutygodniowym stażu w Chorwacji w ramach programu Erasmus+.
Trwa rekrutacja na studia w Suwałkach
21 kierunków do wyboru, bezpłatne studia, dwa tryby do wyboru (dzienny i popołudniowo-weekendowy, który daje możliwość łączenia studiów z pracą zawodową), wykładowcy praktycy, małe grupy ćwiczeniowe, świetna infrastruktura i wysokie stypendia. Tak w największym skrócie wyglądają studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje 
9 474 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suwałkach rozpoczyna od piątku (21.06) wakacje. Zanim jednak uczniowie rozpoczęli letnią przerwę, spotkali się w swoich placówkach na uroczystym zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Stworzyli ekozabawki z przedmiotów pochodzących z recyklingu
Znane są już wyniki szkolnego konkursu ekologicznego „EKO-ZABAWKA 2024” organizowanego przez Suwalski Park Krajobrazowy. Zadaniem uczestników - uczniów szkół podstawowych, było stworzenie ekozabawki z przedmiotów pochodzących z recyklingu. 
Nagrodzili zwycięzców konkursów z okazji roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego
Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach zorganizowało konkurs dla uczniów suwalskich szkół pod hasłem „Alfred Wierusz-Kowalski – realista i romantyk”.
Szkoła Polsko-Romska ma 30 lat
30-lecie istnienia świętowała w czwartek (13.06) społeczność Parafialnej Podstawowej Szkoły Polsko-Romskiej z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Już po raz trzynasty uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach mieli okazję wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zdarzeniach. W czwartek (13.06) w hali Suwałki Arena odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Konkurs plastyczny „Jesteśmy różni, ale równi”
Ostatnia szansa, by zgłosić się do konkursu plastycznego „Jesteśmy różni, ale równi”, organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach wraz partnerami konkursu - Suwalskim Ośrodkiem Kultury i Państwową Uczelnią Zawodową imienia profesora Edwarda Franciszka Szczepanika w Suwałkach.
Matematyka w przyrodzie - konkursy rozstrzygnięte
We wtorek (11.06) w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zostały rozstrzygnięte dwa Powiatowe Konkursy: fotograficzny i plastyczny, mające na celu popularyzację matematyki w przyrodzie.
Na tropie tajemnic Suwałk: Suwalska Gra Miejska "Zaginiony obraz" rozstrzygnięta
W miniony piątek 7. czerwca na ulicach miasta odbyła się Suwalska Gra Miejska “Zaginiony obraz”. Wzięło w niej udział 6 drużyn z suwalskich szkół średnich.
Studentki PUZ stworzyły własne ekokosmetyki
Studentki kosmetologii z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach w ramach zajęć z fitokosmetologii najpierw badały skład surowców roślinnych i możliwości wykorzystania ich w kosmetykach naturalnych, a potem własnoręcznie te kosmetyki stworzyły.
38. mistrzów ortografii
Już po raz dwudziesty czwarty odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 38 największych znawców ortografii ze wszystkich suwalskich szkół.
Zobacz spektakl Nature to the rescue - greentheatre [wideo]
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy przygotowali spektakl "Nature to the rescue - greentheatre" w ramach projektu Erasmus+ pt.: „Przyrodzie na ratunek – zielony teatr”.
Rowery dla najlepszych młodych filmowców
Rozstrzygnięcie 11. edycji konkursu filmowego "prosto ze szkoły" odbyło się w czwartek (06.06) w suwalskim kinie. Zwycięzcy w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymali rowery. 
Letnie półkolonie we wszystkich suwalskich szkołach
Podczas tegorocznych wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki, zostaną zorganizowane półkolonie letnie dla uczniów klas I-III.