Podwójne święto w SP 7
Szkoła Podstawowa nr 7 w Suwałkach obchodziła w piątek (27.05) święto patrona, Jana Pawła II, połączone z otwarciem Szkolnego Muzeum Nauki i Techniki.
Nabór do szkoły branżowej II stopnia
Do 20 czerwca w Zespole Szkół numer 6 imienia Karola Brzostowskiego w Suwałkach trwa nabór do szkoły branżowej II stopnia.
Debata o bezpieczeństwie w PUZ
O oszustwach w internecie, handlu ludźmi, bezpiecznych wyjazdach za granicę czy Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiano w czwartek (26.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Młodzież na zajęciach sportowych z żeglarstwa

W piątek (20.05) dziewiętnastoosobowa grupa uczniów klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Słobódce uczestniczyła w zajęciach sportowych z żeglarstwa.

Dzieci świętują urodziny Marii Konopnickiej
Przebrane za krasnoludki z pieśnią na ustach dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach świętowały w poniedziałek (23.05) urodziny Marii Konopnickiej. 
Projekt "Fit & Active" z tytułem Srebrnego Wilka 2022
Projekt społeczny "Fit & Active" realizowany przez uczennice Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach został wyróżniony tytułem Srebrnego Wilka 2022 w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. To tytuł dla najbardziej wyróżniających się projektów społecznych w województwach.
Konkurs Piosenki Zdrowotnej i Ekologicznej „Grunt to zdrowie”

W czwartek (19.05) w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się siedemnasty Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zdrowotnej i Ekologicznej pod hasłem „Grunt to zdrowie”.

Nowa dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie
Pani Agnieszka Sidor przez pięć najbliższy szkolnych lat pełnić będzie funkcję dyrektora w Zespole Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.
PUZ dzieciom: Solidarni z Ukrainą
Piękne bajki, wspaniałe występy i  przede wszystkim wyjątkowi goście. W Państwowej Uczelni Zawodowej odbyła się coroczna akcja PUZ czyta dzieciom.
Przybywa studentów pielęgniarstwa
Studenci pielęgniarstwa złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali białe czepki z czarnym paskiem - we wtorek (17.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach odbyła się ceremonia czepkowania.
100 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla szkół i przedszkoli
Blisko 100 tysięcy złotych trafi do do placówek wychowania przedszkolnego oraz bibliotek szkolnych w Suwałkach na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia.
Dwie firmy chcą wybudować szkołę w Wiżajnach
Dwie oferty wpłynęły w ponowionym przetargu na budowę Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Najtańsza wynosi blisko 15 milionów złotych.
Studenci pomagają uchodźcom w nauce języka polskiego
Coraz więcej osób - uchodźców z Ukrainy, korzysta z pomocy studentów i wykładowców filologii Państwowej Uczelni Zawodowej w nauce języka polskiego.
Fascynująca nauka w formie zabawy
Świat chemii, programowanie, centrum kryminalistyczne czy pierwsza pomoc - patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zamieniło się w czwartek (12.05) w centrum nauki dla dzieci i młodzieży. 
Przetargi na poprawę infrastruktury sportowej w suwalskich szkołach rozstrzygnięte
Basen w SP 10, boiska sportowe w SP 2 i 7 oraz boisko i blok sportowy w SP 5 - władze Suwałk rozstrzygnęły przetargi z projektu „Kompleksowa poprawa ogólnodostępnej infrastruktury sportowej Miasta Suwałki”.
Podlaski Festiwali Nauki i Sztuki zawita do Suwałk

W najbliższy czwartek 12. maja odbędzie się suwalska odsłona Podlaskiego Festiwali Nauki i Sztuki. Patio Państwowej Uczelni Zawodowej zamieni się tego dnia w miejsce doświadczeń, pokazów i animacji.

Zmarł prof. Jerzy Sikorski

Jak informuje Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, 3. maja zmarł Jerzy Sikorski, wieloletni wykładowca Uczelni i jej rektor w latach 2010 - 2016.

W Suwałkach brakuje szkoły branżowej II stopnia
Radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Schabieński apeluje, aby władze miasta utworzyły dwuletnią szkoły branżowej II stopnia od 1 września roku szkolnego 2022/2023.
Kontynuacja międzynarodowego projektu w III LO

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach pod opieką Pana Marcina Hościłowicza współtworzy projekt edukacyjny sfinansowany ze środków Unii Europejskiej „From Game to STEM” w ramach programu Erasmus+.

Sejm Dzieci i Młodzieży. Uczennice I LO z drugą punktacją w kraju
Zakończyły się eliminacje do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uczennice I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Suwałkach zajęły w nich pierwsze miejsce w województwie podlaskim (ex aequo​​​​​​​ z III LO), znajdując się w bardzo nielicznej grupie szkół z drugą punktacją w Polsce.
XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy Jana Pawła II”
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Filipowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Strofy Jana Pawła II”.