Szkoły z Przebrodu i Słobódki w finale „Koloratorium”.
Szkoła Podstawowa w Przebrodzie im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich oraz Szkoła Podstawowa w Słobódce znalazły się w finałowej trzydziestce gry o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne. 
4-5 mln zł na remont basenu
Do końca października bieżącego roku powinny zostać oszacowane całkowite koszty remontu pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach. 
REKRUTACJA do PWSZ w Suwałkach – II TURA
Ruszyła już II tura rekrutacji na studia! Po pierwszej kandydaci złożyli komplet swoich dokumentów i teraz czekają już tylko na pierwsze zajęcia. Można jeszcze do nich dołączyć!
Wraca temat remontu basenu w SP 10
Co z funkcjonowaniem pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach pyta Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki. 
16 suwalskich nauczycieli awansowało zawodowo
W poniedziałek (31.08) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
Uczniowie wrócili do szkół
Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się we wtorek (01.09) w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
Nowy rok szkolny - nowe zasady
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w czwartek (27.08) specjalne spotkanie z wszystkimi dyrektorami szkół oraz posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Suwalskie szkoły gotowe na nowy rok szkolny?
O sprzęt do nauki zdalnej oraz przygotowanie szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w sytuacji zagrożenia COVID-19 pyta Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
26% maturzystów oblało chociaż jeden przedmiot
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała we wtorek (11.08) wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
Rekrutacja do PWSZ w Suwałkach trwa!
Niespełna 2 tygodnie pozostały do zakończenia rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Jedyna Uczelnia w regionie na kandydatów czeka do 23 sierpnia!
Prawie 90 dodatkowych miejsc w suwalskich przedszkolach
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w poniedziałek (10.08) umowy na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego z trzema niepublicznymi przedszkolami.
Bezpieczny powrót do szkoły 2020/2021
Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej przestawił w środę (05.08) działania ministerstwa podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021.
Dotacja na zakup komputerów do Szkoły Podstawowej w Kaletniku
Gmina Szypliszki pozyskała dotację w kwocie 75 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego do Szkoły Podstawowej w Kaletniku. 
Od września suwalscy uczniowie skorzystają z nowych budynków
Blisko zakończenia inwestycji jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.
Trwa remont suwalskich przedszkoli
Gruntowną modernizację przechodzi obecnie pięć suwalskich przedszkoli. To placówki numer 3,4,7,8 i 10. 
Ponad 80 komputerów dla uczniów z Augustowa
Miasto Augustów w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” pozyskało grant na zakup komputerów dla uczniów augustowskich szkół podstawowych. 
Zostań inżynierem z PWSZ w Suwałkach
Budownictwo, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych. Cztery kierunki do wyboru, 3,5 roku studiów, tytuł inżyniera i świetna, perspektywiczna praca!
Dotacja na zajęcia dodatkowe dla uczniów SP w Kaletniku
Gmina Szypliszki pozyskała dotację na utworzenie i wyposażenie świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej w Kaletniku. 
PWSZ Uczelnią Liderów
Po raz trzeci z rzędu Suwalska Uczelnia została doceniona w jednym najbardziej prestiżowych konkursów dotyczących uczelni wyższych w Polsce.
Dobry zawód na wyciągnięcie ręki. PWSZ w Suwałkach rozpoczyna rekrutację na studia!
Na studentów czekają trzy wydziały i kilkanaście kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku.
Edukowali młodzież o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków
26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku. Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i leków w celu odurzania się.