"Zachowaj trzeźwy umysł"
O konsekwencjach i zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek opowiadał uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach policjant z Wydziału Ruchu Drogowego.
Ponad 200 tys. zł trafi do SP4 i ZS6 na doposażenie
Miasto Suwałki pozyskało ponad 200 tys. zł. na doposażenie w nowy sprzęt Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół nr 6.
Ćwierć miliona złotych na stypendia suwalskim uczniom
482 uczniów z suwalskich szkół będzie mogło skorzystać z pomocy materialnej w formie stypendiów socjalnych. 
Uczeń z Suwałk wśród najzdolniejszych w województwie
We wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Wśród 22 nagrodzonych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Wysokie wyniki ósmoklasistów z Gminy Suwałki
Wyższe od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej wyniki z języka polskiego, matematyki i angielskiego osiągnęli na egzaminie ósmoklasistów uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Suwałki.
Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]
Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.
50 tys. euro na podniesienie kompetencji bakałarzewskich nauczycieli
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie realizuje projekt „Odważni nauczyciele zmieniają świat” w ramach programu ERASMUS+, Mobilność kadry edukacji szkolnej. 
XXVIII Wojewódzki festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach przeprowadziło zdalnie Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej.
Ścieżka gotowa - nie trzeba chodzić przez przedszkole
Gotowe jest przejście pomiędzy ulicą Waryńskiego a bazarem przy ul. 1 Maja w Suwałkach. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą już przechodzić przez teren Przedszkola nr 2.
Augustowskie przedszkole z dofinansowaniem
Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał 200 tys. zł z funduszy unijnych na podniesienie jakości edukacji w Przedszkolu nr 6 w Augustowie. 
Interaktywne tablice trafią do suwalskich szkół
Ponad 100 tysięcy złotych władze Suwałk przeznaczą na zakup interaktywnych tablic dla suwalskich szkół ponadpodstawowych. 
iPrzedszkole – nowa aplikacja w Suwałkach
We wszystkich suwalskich przedszkolach oraz Żłobku Miejskim został wprowadzony system iPrzedszkole. Program wspiera pracę jednostek między innymi w zakresie rejestrowania obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w placówce, naliczania opłat za żywienie oraz za zajęcia dodatkowe.
Nowa dyrektor SOSW
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk powołał nową dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Suwałkach.
Aktywna edukacja młodych suwalczan
Miasto Suwałki realizuje projekt „Healthy Boost” poprzez który realizowane są zajęcia edukacyjne związane z ochroną i poprawą zdrowia wśród dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Prezydent Suwałk wręczył stypendia
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał w poniedziałek (26.10) na ręce dyrektorów suwalskich szkół stypendia i nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie uzyskane w roku szkolnym 2019/2020. 
Ponad pół tysiąca nowych studentów w Suwałkach
Niemal 550 studentów po raz pierwszy przekroczy mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, która w tym roku akademickim zmieni nazwę na Państwową Uczelnię Zawodową.
Uczniowie zasadzili 150 sadzonek lipy
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie w ramach realizacji projektu „Szkoła, ekologia, pszczoły” zasadzili 150 sadzonek lipy drobnolistnej miododajnej na terenie wokół szkoły.
O kulturze ludowej w szkole w Wiżajnach
Ludowych pieśni i tańców uczyły się dzieci w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach.
Szkoły gotowe na powrót pracy zdalnej?
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w piątek (16.10) wideokonferencję z dyrektorami suwalskich szkół ponadpodstawowych by zweryfikować przygotowanie placówek do pracy zdalnej.
Wmurowali kamień węgielny w budowanej hali w Nowej Wsi
Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w piątek (16.10) w budowanej hali sportowej przy szkole im. Jana Pawła II w Nowej Wsi.
Przedszkole nr 8 częściowo zawiesza zajęcia
Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną od dnia 13.10.2020 r. do dnia 17.10.2020 r częściowo zawiesza zajęcia.