Spotkanie z Marzeną Rogalską w MedicaVision. Czeka masa prezentów
Salon optyczny MedicaVision w Suwałkach zaprasza w środę 6. grudnia na spotkanie z aktorką, autorką powieści i dziennikarką Marzeną Rogalską. Dla gości przygotowano bony upominkowe na okulary i soczewki, atrakcyjne rabaty i inne niespodzianki. 
1,7 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych
Dzięki środkom z z budżetu województwa podlaskiego przebudowana oraz doposażona zostanie pracownia patomorfologii w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, a ośrodek rehabilitacji zmodernizuje infrastrukturę informatyczną.
Miasto dopłaci pół miliona do nocnych dyżurów aptek?
Pół miliona złotych - tyle szacunkowo będzie musiało przeznaczyć z budżetu Miasto Suwałki, aby w przyszłym roku dalej mogły funkcjonować w mieście nocne dyżury aptek. 
Mikołajkowy kiermasz Charytatywny dla Mai
W niedzielę 3. grudnia pod kościołem parafii Bożego Ciała w Suwałkach odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny kiermasz słodkości dla Mai Luty.
Bezpłatne badania w mobilnej pracowni mammograficznej
LUX MED zaprasza Panie od 45 do 74 roku życia na bezpłatne badania do mobilnej pracowni mammograficznej. Mammobus stacjonować będzie 1 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.30 przy markecie Kaufland w Suwałkach.
Zachęcają małżeństwa do skorzystania z in vitro
Małżeństwa z Suwałk zainteresowane skorzystaniem z programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro wciąż mogą się zgłaszać. Z programu jeszcze w tym roku mogą skorzystać trzy pary. 
Mikołajkowy koncert dla Marcelka w Filipowie
Zbiórka pieniędzy i mikołajkowy koncert na rzecz 5-letniego Marcela Leszczyńskiego z Zusna odbędzie się w piątek 1. grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie.
Cukrzyca epidemią XXI wieku
Co 11. dorosły na świecie ma zdiagnozowaną cukrzycę. O chorobie, powikłaniach, prewencji, czy roli żywienia rozmawiano w środę (22.11) w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Przepis na aktywną emeryturę
Wolontariuszem można zostać w każdym wieku. Przekonują się o tym uczestnicy projektu „Seniorzy ochotnicy – promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. 
Bezpłatne badania mammograficzne od 45 roku życia
Dzięki zmianom w programie profilaktycznego raka piersi z bezpłatnych badań mammograficznych w Suwałkach będą mogły skorzystać kobiety w wieku już od 45 do 74 lat.
Dermabus w Suwałkach - zmiana lokalizacji
12 listopada do Suwałk zawita mobilny gabinet dermatologiczny – DERMABUS. Osoby z atopowym zapaleniem skóry skorzystają z bezpłatnej diagnostyki i wsparcia. Mobilny punkt zostanie zlokalizowany w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Bezpłatna diagnostyka atopowego zapalenia skóry w Suwałkach
W niedzielę 12. listopada na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Suwałkach dostępny będzie Dermabus wraz z specjalistami w ramach nieodpłatnej akcji edukacyjno-profilaktycznej dotyczącej atopowego zapalenia skóry.
Modernizacja infrastruktury informatycznej w stacji pogotowia ratunkowego w Suwałkach
Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach otrzymała 310 tys. zł z budżetu województwa na modernizację infrastruktury informatycznej.
Kolejne miliony na rehabilitację pocovidową w regionie
Zarząd województwa podlaskiego przyznał kolejne miliony z funduszy europejskich na rehabilitację pocovidową. Środki trafią m.in. do ośrodka rehabilitacji w Suwałkach.
8-letnia Julka z Suwałk potrzebuje operacji
Pomocy w zbiórce na operację potrzebuje ośmioletnia Julka z Suwałk. Dziewczynka przyszła na świat z guzem naczyniowym, zespołem Kasabacha — Merritt w prawej nodze.
Zmiany w funkcjonowaniu przewozu osób niepełnosprawnych
Od przyszłego roku wydłużone zostaną godziny funkcjonowania przewozu osób niepełnosprawnych z obecnie obowiązujących: 7.00 - 15.00 do 7.00 - 17.00.
Zmodernizowany Oddział Chorób Zakaźnych w suwalskim szpitalu
Szpital Wojewódzki w Suwałkach jako jeden z pierwszych szpitali w regionie zainstalował pocztę pneumatyczną, która połączyła Oddział Zakaźny z Laboratorium Diagnostycznym i Mikrobiologicznym, co pozwala na szybkie i bezpieczne przesyłanie próbek do badań.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nie będzie musiała się przenosić. Co ze żłobkiem?
- Widzę, że temat przeniesienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jest nie do przejścia - mówił w środę (25.10) podczas sesji Rady Miasta Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 
Centrum Radioterapii w Suwałkach do 2027 roku
O budowie w Suwałkach ośrodka satelitarnego Białostockiego Centrum Onkologii w zakresie radioterapii, rozmawiano w środę (25.10) podczas sesji Rady Miasta.
Szpital z certyfikatem „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.
Suwalczanka urodziła czworaczki
Malwina, Mikołaj, Marcel, Milan – tak nazywają się czworaczki, które we wtorek (17.10) przyszły na świat w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Szczęśliwymi rodzicami czworaczków są mieszkańcy Suwałk – Urszula i Szymon.