Osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o kolejnych ośmiu przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Jedna osoba jest z powiatu augustowskiego.
16 przypadków koronawirusa w Podlaskiem
Do 16 wzrosła liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.
Bezinteresowne wsparcie dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach
Podziękowania za bezinteresowne wsparcie wystosował do wszystkich darczyńców Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
W Podlaskiem już 10 przypadków zarażenia koronawirusem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w regionie.
Maseczki wkrótce trafią do suwalskich seniorów
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o kupnie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku wszystkim suwalskim seniorom. Dystrybucja maseczek ruszy jeszcze w tym tygodniu.
Zbiórki na respiratory do suwalskiego szpitala
Suwalscy harcerze oraz jeden z radnych utworzyli w internecie zbiórki pieniędzy na zakup respiratorów do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
Siódmy potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19 w Podlaskiem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym – siódmym – potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.
Aplikacja dla osób objętych domową kwarantanną
Jesteś objęty kwarantanną domową? Skorzystaj z darmowej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji.
Apel leśników ws. wycieczek do lasu w czasie epidemii
Nadzwyczajne środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa sprawiły, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Leśnicy apelują, by nie tworzyć przy okazji wypraw do lasu skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne.
#NieKłamRatownikom
Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.​​​​​​
Dziecko z powiatu białostockiego z koronawirusem
Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie.
W Województwie Podlaskim tylko jeden przypadek koronawirusa
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku oświadcza, że w województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.
Bezpłatne szczepienia seniorów przeciw grypie
W Suwałkach będzie realizowany program „Zdrowa jesień – profilaktyczne szczepienia przeciwko grypie mieszkańców Suwałk powyżej 65 roku życia” na lata 2020-2022.
W suwalskim szpitalu brakuje lekarzy chorób zakaźnych
Informację jak radzi sobie Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w dobie koronawirusa przedstawił podczas sesji Rady Miasta Adam Szałanda, dyrektor placówki.
Szpital w Łomży z niezbędnym wyposażeniem
Około 2.00 w nocy z wtorku na środę (18.03) do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży dotarł transport potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla lekarzy i pielęgniarek, którzy będą zajmować się chorymi na koronawirusa.
Jednoimienny szpital zakaźny również w Białymstoku
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny. To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.
Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem
Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, by 19 placówek medycznych w całej Polsce przekształcić w szpitale zakaźne. W Podlaskiem będzie to Szpital Wojewódzki w Łomży.
Za okres kwarantanny też przysługują świadczenia chorobowe
Jeśli osoba  została poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą by otrzymać wypłatę jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego.
Piszą anonimy, donoszą na sąsiadów czy współpracowników. ZUS o kontroli zwolnień lekarskich
W całym kraju, także w województwie podlaskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroluje zwolnienia lekarskie. Ich skuteczność z roku na rok jest coraz większa, a to za sprawą pomocnych wskazówek, które coraz częściej trafiają do pracowników ZUS.
Kiermasz Charytatywny - Suwałki dla Patrysia
2. lutego w Gawrych Rudzie w kompleksie turystycznym „U Jawora” oraz 8 lutego w Suwałkach w sklepie „U Baby Jagi” odbędzie się kiermasz charytatywny dla Patrysia Radwańskiego, 9. miesięcznego chłopca chorego na SMA- rdzeniowy zanik mięśni.
Sportowo i charytatywnie
Dwie imprezy sportowe, podczas których będziecie mogli wesprzeć konto trzymiesięcznej Hani Poczobut cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni, odbędą się w najbliższą niedzielę 9. lutego w Suwałkach.
E-ZLA: ulepszenie dla lekarzy i asystentów medycznych
Na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS udostępniony został nowy kreator wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich oraz nowe funkcje na profilu lekarza.
Bezpłatne badania mammograficzne
Panie w wieku 50-69 lat mogą zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne, organizowanych 7. stycznia 2020 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Aquaparku w Suwałkach, ul. Papieża Jana Pawła II 7.
Ile kalorii mają wigilijne potrawy, czyli obfitość na świątecznym stole
Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko relaksu i spotkań z rodziną, ale również pysznego jedzenia. Świąteczne dania bywają jednak dość kaloryczne, o czym w szczególności powinny pamiętać osoby dbające o smukłą linię lub będące na diecie redukcyjnej.
Prawie 600 tys. elektronicznych zwolnień przez rok
566 571 elektronicznych zwolnień od 1 grudnia 2018 roku do końca listopada 2019 wystawili lekarze w województwie podlaskim. W całej Polsce to ponad 25 mln.