Piątkowy poranek, (11.07)u, w Suwałkach rozpoczął się dźwiękami, które zapraszały do wspólnego śniadania przy muzyce. Od godziny 11:00 w ramach 18. Edycji Suwałki Blues Festival odbyły się wyjątkowe Śniadania Bluesowe – kameralne koncerty w kilku klimatycznych lokalach rozsianych po centrum miasta.
Piątkowy poranek, (11.07)u, w Suwałkach rozpoczął się dźwiękami, które zapraszały do wspólnego śniadania przy muzyce. Od godziny 11:00 w ramach 18. Edycji Suwałki Blues Festival odbyły się wyjątkowe Śniadania Bluesowe – kameralne koncerty w kilku klimatycznych lokalach rozsianych po centrum miasta.
Planując wakacje, często skupiamy się na wyborze destynacji, rezerwacji hoteli i planowaniu atrakcji. Jednak równie ważne jest, aby zadbać o komfortowy i bezstresowy początek podróży
Od niedzieli (06.07) rozpoczęły się tymczasowe kontrole na granicy polsko-litewskiej, które będą prowadzone do 5 sierpnia. W ramach przywróconej kontroli na granicy z Litwą odmowę wjazdu do Polski w ostatnim czasie otrzymało w sumie 8 osób.
W piątek (04.07) uczniowie klas ósmych poznali swoje wyniki egzaminu. Średni wynik w Suwałkach z języka polskiego to 63%, z matematyki 51%, a z języka angielskiego 71%.
Oferujemy na sprzedaż ziemię rolną oraz działki siedliskowe w malowniczej okolicy, w miejscowości Malesowizna. Bliskość lasów i terenów zielonych czyni je idealnym miejscem dla osób ceniących sobie spokój oraz bliskość natury. Dodatkowym atutem jest bliskość parku krajobrazowego i doliny Czarnej Hańczy, oraz Turtula - jednego z najstarszych miejsc osadniczych na Suwalszczyźnie .
Od 5. lipca nastąpi całkowite zamknięcie ul. Powstańców Wielkopolskich (na odcinku od ronda im. Zesłańców Sybiru u zbiegu ulic: Grunwaldzkiej 24 Sierpnia Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania ulic: Powstańców Wielkopolskich - Zastawie).
Prezydent Miasta Suwałk, w związku z prowadzoną akcją edukacyjną, w imieniu ekspertów projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka oraz Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych (OPZCI), zachęca do zapoznania się z informacjami na temat profilaktyki zakażeń wirusem RSV.