Weekend z “Królową Sportu”

38.PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Suwałkach

W najbliższy weekend na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś odbędą się 38.PZLA Mistrzostwa Polski U23. 

 

Przed suwalską publicznością wystąpią m.in. medalistki mistrzostw Europy U23, które przed kilkunastoma dniami zakończyły się w Tallinnie. Oprócz nich na starcie pojawi się ponad czterystu młodych lekkoatletów, którzy są w kluczowym momencie kariery. Wielu z nich sięgało już po sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych, a udział w nadchodzących mistrzostwach będzie ostatnim etapem przed startami w gronie seniorów.

 

Do rywalizacji podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w kategorii do lat 23 zostało zgłoszonych aż 408 zawodników z 119 klubów. W porównaniu do zawodów w tej kategorii wiekowej to rekordowo dużo, bowiem średnia z ostatnich trzech lat nie przekraczała 330 zawodników. Wśród uczestniczek  na uwagę zasługują m.in. Pia Skrzyszowska tegoroczna młodzieżowa Mistrzyni Europy z Tallina (100 m ppł), czy Paulina Guzowska, która w odbywających się w maju tego roku w Chorzowie Mistrzostwach Świata Sztafet, wywalczyła z koleżankami złoty medal na dystansie 4 x 200 m. 

 

38. PZLA Mistrzostwa Polski U23 rozpoczną się w sobotę (24.07) o godz. 14:00. Natomiast już od godziny 12:00 na stadionie lekkoatletycznym, w bezpośrednim sąsiedztwie głównej areny zmagań, zostanie otwarte miasteczko lekkoatletyczne programu „Lekkoatletyka dla każdego” (LDK). Ogólnopolski program, który realizowany jest również w suwalskich szkołach, powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. W specjalnie przygotowanej strefie będą prowadzone różne działania (zabawy, konkursy), które mają promować lekkoatletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. 

 

Tak jak w przypadku poprzednich zawodów ich organizatorem, w imieniu Miasta Suwałk, będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku to zadanie będzie nieco trudniejsze niż w pozostałych latach, ponieważ organizatorzy muszą dostosować obiekt do obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Z tego powodu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski na trybunach suwalskiego stadionu będzie mogło zasiąść maksymalnie 450 osób. Program zawodów dostępny jest na oficjalnej stronie mistrzostw: www.suwalki2021.pl

 

weq

Dodaj komentarz