W Suwałkach woda i ścieki droższe o ponad 30%

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło wyższą taryfę

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło wyższą taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Suwałki na okres trzech lat. Podwyżki wchodzą w życie 18. czerwca. 

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach poinformowało, że że Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zatwierdził nową taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Suwałki na okres 3 lat. Spółka kilkukrotnie występowała do Wód Polskich o zatwierdzenie wyższych cen, jednak wcześniej decyzje były odmowne. Teraz jednak Wody Polskie zatwierdziły wyższą taryfę, która wchodzi w życie od wtorku 18. czerwca. Suwalczanie za wodę i odprowadzanie ścieków zapłacą więc od 29 do 35 procent więcej niż dotychczas, w zależności od danej grupy taryfowej. To podwyżka rzędu 35 złotych miesięcznie. 

 

Z pismem o podwyżce i szczegółową tabelą opłat można zapoznać się pobierając dokument PDF TUTAJ!

18 Komentarzy

gajowy

17/06/2024

To nie żadne Wody Polskie ustaliły nowe stawki za wodę. Wody Polski tyko stwierdziły, że suwalski PWiK zrobił to w zgodzie z przepisami. Jak się podejmuje kretyńskich inwestycji to trzeba pamiętać, że amortyzacja nowych środków trwałych jest ceno twórcza. A za to płacą mieszkańcy. I właśnie mamy tego efekt. Może pan prezes wytłumaczy nam dlaczego trzeba podnieść cenę aż o 30 proc.

uśmich

18/06/2024

ale jakże to nie zwykła podwyżka tylko taka uśmiechnięta, tak samo jak podwyżka cen energii elektrycznej. Ale lemingi łykną propagandę ze tak wychodzi z wyliczeń i uśmiechnięci idiotyzmem dalej będą klaskać rudzielcowi

Czesław

18/06/2024

E tam  POdwyżki , światło ,gaz ,woda  i wszystko lawinowo . Ważne że *****  *** !!! Nic nie ważne ! Ważne *****   *** ! No i pigułka DZIEŃ PO !!! TYLKO  *****  *** !!!

Akurat w Suwałkach woda jest bardzo tania.Chyba niecałe 9 zł za metr wody ze ściekam to  jest dużo?Nie mówię o  blokach gdzie płacą kilkadziesiąt złotych za metr grzanej wody, ale no cóż,  wygoda kosztuje.odkręcony kran i jest cieplutka woda.  moje rachunki najbardziej wzrosły za rządów pisu.w tym prąd dwukrotnie za tyle samo kilowatów zużytych miesięcznie.Było wychodzić na ulicę kilka lat temu jak wszystko rosło z dnia na dzień .teraz już nie cofniemy tych drakońskich podwyżek sprzed paru lat.nikt cen nie obniży. Przecież to co działo się z cenami wszystkiego w latach 2020- 2023 to był horror.Pasowało wtedy?

Jak pis przed 8 lat rozdawał kasę na lewo i prawo, to było super, bo dejjj dejjj, 500, 800, 13 i 14 emerytury. Inflacja wystrzeliła na max a teraz zdziwienie. Zamiast urynkowić powoli ceny wody, prądu, gazu to dopłacał z budżetu, żeby tylko gawiedź się nie zdenerwowała. Teraz wielki płacz, za wszystko kiedyś trzeba płacić, zaraz będą kolejne podwyżki, prąd i gaz

Nie sądzę by ci się udało ale spróbuj włączyć myślenie .Jak pis rządziło inflacja się zaczeła od........  CUKRU !!!!! jak PO 89ym cukrownie przejeli niemiaszki to nic nie pisałeś ( boś albo głąb albo tylko tvn) cukru nie brakowało ale niemiaszki wiedzą że wystarczy ruszyć cukier i lawina podwyżek ruszy i ruszyła . No ale nie będę więcej ci tłumaczyć bo zaczniesz myśleć i głowę ci rozwali . Nie będę sadystą i nie będę znęcać się nad tobą ! Za pisu były podwyżki ale to były dwu cyfrowe (nawet) ateraz jak pokazali w polsacie  płaciła kobieta 8tys za gaz a teraz 52 tys ! Jak to się ma ? Piszesz że 500 + a teraz tym co zabili naszego żołnierza będziemy płacić tyle co niemiaszki i w euro ! I to nie będzie rozdawnictwo . Dobra bo jeszcze zrozumiesz i strzelisz se w łeb !

🍀🍀🍀🍀🍀     🍀🍀🍀‼️
qkiza i konfedeRU⚡️⚡️ie też‼️

 

Uzależniony od…

19/06/2024

No cóż…od lipca płaca minimalna wzrasta do góry i tym samym polskie społeczeństwo stać na więcej. Lud się bogaci i zarazem traci… Nie wspominając o innych podwyżkach, które cały czas się pojawiają.

Kornel

23/06/2024

Tam potrzebna reorganizacja po co tylu prezesów kierowników urzędników to chore. Tylko doją ludzi od lat. 

Dorota

25/06/2024

Wszyscy, cała budżetówka chce zarabiać więcej i pracować już tylko 4 dni w tygodniu. Zmniejszyć o połowę !!! Ludzi coraz mniej ,a więc nie potrzebujemy tylu na ciepłych posadkach. To cała administracja generuje koszty!!!!! Proponuję zwolnić połowę urzędników (mogą założyć własne biznesy) i od razu będzie taniej. Stop dla darmozjadów cudzym kosztem.

Dodaj komentarz