Suwalskie szkoły gotowe na nowy rok szkolny?

Uczniowie wracają do szkół

O sprzęt do nauki zdalnej oraz przygotowanie szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w sytuacji zagrożenia COVID-19 pyta Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".

 

Radny w swojej interpelacji zwrócił uwagę, że podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 maja 2020 r. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zadeklarował przekazanie miejskim szkołom sprzętu komputerowego przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 w celu doposażenia uczniów i nauczycieli uczestniczących m.in. w zdalnym nauczaniu. Sławomir Sieczkowski zwrócił się więc z pytaniem do włodarza, czy zostało zebrane zapotrzebowanie z jednostek, a jeżeli tak, to jakie zapotrzebowanie zostało zgłoszone. - Proszę o udzielenie informacji jakim szkołom udzielono tego wsparcia, poprzez podanie danych o ilości i rodzaju przekazanego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Czy miejskie jednostki oświatowe są przygotowane do realizacji efektywnej nauki zdalnej, jeżeli zajdzie taka potrzeba - pyta radny.

 

Jednocześnie w celu uzyskania informacji o stanie przygotowania szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w sytuacji zagrożenia COVID-19 placówek Sławomir Sieczkowski poprosił o podanie danych dotyczących aktualizacji ocen ryzyka zawodowego nauczycieli i pracowników szkół oraz placówek oświatowych przeciwdziałaniem zagrożenia koronawirusem oraz zakupionych środków ochronnych.

 

W informacji prosił o podanie:

1. W ilu i których szkołach i placówkach oświatowych dokonano aktualizacji ocen ryzyka zawodowego nauczycieli i innych pracowników w związku z zagrożeniem COVID-19?

2.W ilu i których szkołach i placówkach oświatowych zaplanowano zakupy środków przeciwdziałających zakażeniu koronawirusem? Proszę o podanie kwoty wydatków budżetowych i wykorzystanych środków finansowych w poszczególnych jednostkach.
3. Jakie środki ochrony indywidualnej i zbiorowej dotychczas zakupiono? Proszę o podanie danych o ilości zakupionych:
a) maseczek ochronnych (szt.);
b) przyłbic ochronnych (szt.);
c) rękawic ochronnych (szt.);
d) środków dezynfekcyjnych (litry);
e) szczepionek przeciwko grypie (szt.);
f) inne działania i zakupy (proszę wymienić).

 

- W przypadku stwierdzenia braku aktualizacji ocen ryzyka zawodowego nauczycieli i innych pracowników proszę o podanie przyczyn tego zaniechania - zakończył Sieczkowski.

 

5 Komentarzy

 a gdzie ocena ryzyka zawodowego zwykłych pracowników którym obcięto wynagrodzenia a i tak musieli pracować za nauczycieli, może tym pan radny się też zajmie. Przy zwykłych ludziach nauczyciele to są "święte krowy" którzy maja tylko wymagania. Może garstka jest tylko nauczycieli z prawdziwego zdarzenia i z pasją.

radnego za jego pytania, czy nauczycieli, bo są? To radny  wystąpił z tymi pytaniami, bo wykonuje swoją pracę, nie nauczyciele. Jakie wymagania nauczycieli masz na myśli? Co to znaczy: zwykli pracownicy? Dla pracowników ryzyko powinni określać ich pracodawcy. O co Ty walczysz, człowieku? Chodzi tylko o wylanie żalów, czy masz coś więcej do przekazania społeczeństwu?

"a i tak musieli pracować za nauczycieli" - żałosny jesteś, mały, zwykły człowieczku... było się uczyć też byś miał tak "dobrze" :)

a przecież w niektórych suwalskich szkołach jest aż 4 (czterech) dyrektorów, przez ten czas nic nie wymyślili, jakie przyjąć procedury??? Czterech dyrektorów... ile miasto płaci im kasy???

Gość

25/08/2020

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi - w żadnej :P Nikt w szkołach nie wie co to jest BHP i ryzyko zawodowe, zwłąszcza czynniki biologiczne :P Rozwiązaniem na wszystko ma być patologia i obłęd oferowany przez pisiowskiego ministra edukacji :P

Dodaj komentarz