Znaleźli niewybuch na ul. Wojczyńskiego w Suwałkach

Niewybuch przy lotnisku w Suwałkach

W środę (01.07) przed południem na terenie budowy ul. Kapitana Wojczyńskiego, prowadzącej do suwalskiego lotniska, znaleziono ponad stukilogramową bombę.

 

Na miejscu robót udali się policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W drodze jest jednostka saperska z Giżycka. Do czasu podjęcia metrowej długości ładunku przez saperów, zamknięta jest część ulicy Raczkowskiej. Służby nie wykluczają też ewakuacji okolicznych mieszkańców. Znalezisko to najprawdopodobniej lotniczy niewybuch z czasów II Wojny Światowej.


Aktualizacja

Przed godziną 16.00 Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że niewybuch został podjęty, a ruch wznowiony. 

Foto: własne/KMP Suwałki

4 Komentarzy

Paweł

01/07/2020

Czy to super king doner kebab?

Śmiechem żartem dobrze, że nikomu nic się nie stało. A po za tym dlaczego w Suwałkach są dwie ulice Wojczynskiego? Jedna przy Buczka a druga koło Reja...

TeReFeReQqBęC

02/07/2020

Autor artykułu popełnia kardynalny błąd pisząc o budowie ulicy kapitana Wojczyńskiego. Edward Lech Wojczyński (bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko patrona ulicy) nie był żadnym kapitanem.

A czy na tym wybudowanym za ponad 20 milionów zł lotnisku, wylądował od początku tego roku chociaż jeden samolot?? Czy tych pieniędzy nie można było wydać w sposób bardziej przydatny i użyteczny dla mieszkańców? A przecież trzeba je teraz jeszcze utrzymywać i ochraniać,  a to też przecież nie odbywa się za darmo. 

Walek

04/07/2020

Dodane przez Jacek w odpowiedzi na

No jak zostanie wybudowany CPK pod Radomiem, to może powstaną wtedy połączenia lotnicze, tylko trzeba by jeszcze dokupić chociaż 2 - 3 samoloty, bo jeden to chyba za mało.

Dodaj komentarz