Organek gwiazdą Włóczni Jaćwingów. Ruszył nabór wniosków

20 edycja Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów

 

Suwalski Ratusz rozpoczął nabór wniosków na laureatów Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów za 2023 rok. Muzyczną gwiazdą przyszłorocznej gali będzie Zespół Organek z koncertem w ramach trasy MTV Unplugged.

 

20 edycja Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów będzie miała miejsce 10 lutego 2024 roku w hali Suwałki Arena. Nagroda Prezydenta Suwałk to jedno z najważniejszych wyróżnień w mieście. Na przestrzeni dwóch dekad nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń. Zanim jednak dowiemy się kto otrzyma statuetki w roku przyszłym, trzeba wybrać nominowanych. Nabór wniosków właśnie się rozpoczął. Kandydatów do Włóczni mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje i instytucje społeczne, kulturalne, sportowe, gospodarcze i inne podmioty. Wniosek Zgłoszeniowy Włócznia Jaćwingów należy złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach lub przesłać wypełniony za pomocą poczty elektronicznej na adres pkp@um.suwalki.pl. Termin zgłaszania kandydatów mija 31 grudnia.

 

Regulamin jest następujący:

  • Wprowadzona jest stała niezmienna liczba pięciu laureatów w danym roku. Wśród tych pięciu wyróżnień pojawi się po raz drugi nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej mogą ją otrzymać również laureaci Włóczni z lat poprzednich.
  • Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstała w tym roku na suwalskich bulwarach. Każde drzewo będzie nazwane imieniem nagrodzonej osoby.
  • Laureatów 3 nagród będą wybierać nagrodzeni Włócznią Jaćwingów w dwóch poprzednich latach. O pozostałych dwóch Włóczniach w tym statuetce z diamentem decydować będzie Prezydent Suwałk.

 

Wiadomo już także, jak przebiegać będzie oprawa samej gala. Oprawę muzyczną balu Prezydenta Miasta zapewni zespół Sound Like Jazz oraz Dj Adam. Z wyjątkowym koncertem w ramach trasy MTV Unplugged wystąpi Zespół Organek. Lider grupy – Tomasz Organek to laureat nagrody Włócznia Jaćwingów sprzed dwóch lat. Sprzedaż biletów na bal rozpocznie się na początku grudnia. Koszt to 350 zł od osoby.

 

Dodaj komentarz