Kolejny przetarg na system roweru miejskiego

SUWER w Suwałkach w 2021 roku

W minionym tygodniu Miasto Suwałki ogłosiło trzeci przetarg na system roweru miejskiego.

 

W tym roku w Suwałkach miał zafunkcjonować system roweru miejskiego. Niestety z powodu pandemii tzw. koronawirusa w ogłoszonych dwóch przetargach nie wystartowała żadna firma. W piątek (11.09) Miasto Suwałki ogłosiło trzecie postępowanie przetargowe. SUWER powinien ruszyć wiosną 2021 roku.

 

- Dwukrotnie ogłaszaliśmy przetarg i czekaliśmy na oferty firm, które wdrożą SUWER – System Roweru Miejskiego czyli 120 rowerów, które mają być ulokowane na 12 stacjach na terenie Suwałk. Chcieliśmy, żeby SUWER zafunkcjonował w czerwcu tego roku – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

 

Plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, a konkretnie utrudnienia na linii eksport – import pomiędzy Polską i Chinami. Komponenty, które potrzebne były firmom do realizacji zamówienia pochodzą właśnie z Chin. To był główny powód dlaczego nikt nie przystąpił do dwóch postępowań. Wykonawca, który wygra przetarg dostarczy 120 szt. kompletnych, fabrycznie nowych rowerów, w tym: 108 szt. rowerów tradycyjnych, 2 szt. rowerów tradycyjnych typu tandem oraz 10 szt. rowerów elektrycznych.

Dodaj komentarz