Mecz rekordów zakończony porażką Ślepska

Rekord frekwencji w hali Suwałki Arena, najdłuższy w historii PlusLigi set i na koniec porażka 1:3 siatkarzy Ślepska Malow Suwałki z Cerradem Enea Czarnymi Radom.

Po trzech zwycięstwach z rzędu tym razem drużyna z Suwałk musiała uznać wyższość rywala. Mimo dopingu 2399 kibiców biało-niebiescy wygrali tylko w trzeciej partii 25:22. W pierwszym secie goście zwyciężyli 25:23, w czwartym 25:21, ale do historii przejdzie partia numer dwa. Drugi set trwał najdłużej w historii najwyższej ligi siatkówki w Polsce i zakończył się po 59 minutach wynikiem 44:42 dla siatkarzy z Radomia. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został zawodnik gości Karol Butryn.

- Mamy utrzymanie. Teraz walczymy o marzenia - powiedział tuż po spotkaniu Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki:

Audio file

- Koncentrujemy się już tylko na następnym meczu - dodał Nicolas Szerszeń, przyjmujący biało-niebieskich, który w meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom zdobył 18 punktów:

Audio file

Kolejny mecz suwalczanie rozegrają 4 marca. Rywalem podopiecznych trenera Andrzeja Kowala będzie Trefl Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 20:30, w gdańskiej "Ergo Arenie".