Sport w czasie pandemii? Fani sportów walki nie mogą narzekać

Sport w czasie pandemii? Fani sportów walki nie mogą narzekać

Czas pandemii to okres zmian, który dotknął również polski i międzynarodowy sport. Co prawda niektóre dyscypliny funkcjonują w ograniczonym zakresie, większość jednak nie może normalnie funkcjonować. Zarówno sportowcy, trenerzy jak i kibice czekają z utęsknieniem na powrót do normalności. Jest jednak dziedzina sportu, która radzi sobie całkiem nieźle - są to sporty walki, głównie MMA.

 

  1. Nowość - walki na gołe pięści
  2. UFC czy najlepsza liga świata
  3. KSW i FEN w systemie PPV

 

To nie cybersport a właśnie sporty walki najlepiej odnalazły się w czasie pandemii spowodowanej koronawirusem. Sprawdź więcej tutaj i dowiedz się co można obejrzeć.

 

Nowość - walki na gołe pięści

Tak, to prawda. Coraz większą popularność zdobywają w Polsce walki na gołe pięści, bez rękawic. W ostatnich miesiącach powstały dwie organizacje, które zajmują się tego typu wydarzeniami. Pierwsza to Wotore, która zorganizowała już dwie gale tego typu. Druga to Gromda, która na przełomie maja i czerwca debiutowała ze swoim pierwszym produktem. Pojedynki są efektowne i przyciągają przed ekrany wielu fanów sportów walki, którzy wykupują dostęp za pomocą systemu pay-pre-view (płać i oglądaj).

 

UFC czyli najlepsza liga świata

Choć wirus w Stanach Zjednoczonych mocno dał się we znaki, największa na świecie organizacja walk MMA - UFC, tylko na krótki czas zaprzestała organizacji wydarzeń. Oczywiście obecnie odbywają się one bez udziału publiczności, jednak kibice z całego świata mają nadal możliwość oglądania i kibicowania na żywo swoim ulubionym zawodnikom. Co ciekawe, aby w walkach mogli brać udział również zawodnicy z Europy, właściciel organizacji - Dana White, wynajął prywatną wyspę, którą nazwał Fight Island. Mają tam odbywać się gale walk już od lipca! Z niecierpliwością czekamy na występy Polaków - Joanny Jędrzejczyk, Jana Błachowicza, Karoliny Kowalkiewicz czy Krzysztofa Jotko.

 

KSW i FEN w systemie PPV

Dwie największe polskie organizacje - KSW oraz FEN, niebawem zadebiutują po przerwie. Oczywiście gale odbywać się będą w formacie studyjnym, bez udziału publiczności. Specjalnie dla kibiców przygotowane zostały nowe ceny dostępu - tylko 29 zł, co powinno zaowocować dużą liczbą sprzedanych e-wejściówek. Gala FEN 28 Lotos Fight Night odbędzie się 14 czerwca. Zobaczymy na macie m.in. Mateusza Rębeckiego, Szymona Bajora, Michała Kitę czy brata Mariusza Pudzianowskiego - Krystiana. Fanów elektryzuje walka topowych polskich półciężkich - Marcina Wójcika i Rafała Kijańczuka. KSW 53 odbędzie się z kolei 11 lipca. Zobaczymy tam świetną walkę Gamrot vs Parke 3 oraz bitkę znanych polskich zawodników - Mańkowskiego z Wrzoskiem. Na gali powracać po latach do walk będzie polski weteran z Krakowa - Tomasz Drwal. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie!

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz