Przedszkolaki posadziły drzewka na Bulwarach

Ponad 200 nowych drzew w Suwałkach

 

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Suwałkach posadziły w piątek (12.04) na suwalskich bulwarach wierzby i lipy.

 

Ponad 200 nowych drzew pojawi się w przestrzeni Suwałk. W tym roku Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach posadził już 197 drzew. Natomiast dziś dzieci z Przedszkola nr 1 w Suwałkach posadziły na suwalskich bulwarach kolejnych dziesięć: 5 wierzb i 5 lip. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przekazał dzieciom sadzonki świerka i modrzewia do posadzenia w ogrodzie przedszkola. Równolegle akcję rozdawania sadzonek prowadziło Nadleśnictwo Suwałki. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

- Co najważniejsze na akcję sadziMY odpowiedziało bardzo dużo dzieci wraz ze swymi wychowawcami. Dlatego też wiedząc, że Zarząd Dróg i Zieleni będzie sadził dziś kolejne drzewa zaprosiliśmy wczoraj dzieci z Przedszkola nr 1 by wzięły udział w tej akcji. W naszym mieście każdego roku sadzimy o wiele więcej drzew niż wycinamy. Tylko do dnia dzisiejszego jest to dokładnie 207  nowych drzew. Będą też kolejne nasadzenia – mówił prezydent Suwałk.

Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych nasadzeń:

 

 1. ul. Pileckiego - 15 szt.: lipa, olsza, jesion, klon
 2. ul. Szpitala - 13 szt.: jesion
 3. ul. Szkoła - 22 szt.: jesion
 4. skwer A. Kujałowicz ul. Sejneńska  - 13 szt.: brzoza   
 5. ul. Sikorskiego - 15  szt.: brzoza, 29 szt.: jesion
 6. Łąkowa - 7 szt.: jesion
 7. ul. Chopina - skarpa - 32 szt.: jesion, lipa, brzoza
 8. ul. Raczkowska - 41 szt.: jesion i olsza czarna
 9. ul.  Wileńska - skwer - 8 szt.: jarząb pospolity
 10. ul. T. Kościuszki - 2 szt.: Klon kulisty 
 11. dzisiejsze nasadzenia 10 szt.: lipa, wierzba

 

Foto: UM Suwałki

7 Komentarzy

Ten nasz Czesław to jest gość sądzi, śpiewa, szydełkuje i medialnie wciąż bryluje,

Wreszcie zobaczyliśmy jak pracuje pierwszy urzędnik tego miasta. Odpowiedni sprzęt w odpowiednich rękach. I sukces murowany. Wreszcie spełniły się jego marzenia. Robi to co potrafi.

Gość

13/04/2024

żeby tak do propagandy przed drugą turą wyborów wykorzystywać dzieci. Były już drogi w strefie ekonomicznej, rozbudowa szkoły i teraz uczenie ekologii. 

alonzo mordziaty

13/04/2024

jaki pożytek z tych kilku wiechci (które będą 50 lat rosły, zanim osiągną pokładane w nich nadzieje), w porównaniu do wyrżniętych w Suwałkach (za aprobatą typów znanych jako czereśniak) setek dorodnych drzew, zapewniających produkcję tlenu w coraz bardziej śmierdzącym mieście, ochłodę latem, domostwo ptakom i zieleń zamiast betonu?

I tak będzie drzewka sadził, młodym działki rozdawał, lotniska pucował, śpiewał, tańczył, obiecywał i listy wysyłał do mieszkańców, by na niego głosowali. Niedoczekanie!!!!

Ciekawski lewak 2

15/04/2024

Dodane przez alonzo mordziaty w odpowiedzi na

edukacja ekologiczna najmłodszych  jest jednak  niezbędna, być może nie w takiej upolitycznionej formie jak na tych zdjęciach, lepiej niech jednak sadzą zieleń niejako w naszym imieniu..., faktem jest z czym się zgadzam w wypowiedzi przedmówcy,  że Drejer i spółka zdewastowali miejski starodrzew a ich pseudoarchitekci zabetonowali i wykostkowali na na szaro całe miasto. Ale to nic, na tym betonie stawiają teraz kolejne betonowe kręgi i donice z kwiatkami (zamiast nasadzeń zwykłych kwitnących krzewów czy niskopiennych kwitnących drzew bezpośrednio w ziemi). A później, te kwiatuszki w betonowych cudach, podlewa codziennie, i to  czasem w samo południe(!!!), oczywiście nie licząc się z kosztami podatników,  dymiący na całe miasto zabytkowy beczkowóz, to jest dopiero wasza logika....co nie, Panie Drejer?

Dodaj komentarz