Prace przy budowie schodów wznowione

Budowa schodów przy Czarnej Hańczy w Suwałkach

Ponownie zostały wznowione pracy związane z remontem schodów łączących ul. T. Noniewicza z ul. Polną.  

 

Inwestycja realizowana jest przez Dział Bieżącego Utrzymania w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Rozpoczęła się na początku października, następnie z przyczyn technicznych i w celu ochrony drzew prace zostały wstrzymane pod koniec ww. miesiąca. Po wykonaniu rozbiórki schodów oraz przeniesieniu projektu budowlanego w realny teren okazało się, że wytyczony geodezyjnie przebieg nowej trasy schodów terenowych nieznacznie kolidował z istniejącym drzewostanem. Wtedy też została podjęta decyzja o wykonaniu korekty przebiegu ciągu komunikacyjnego. 

 

Obecny projekt budowlany zakłada budowę nowych schodów w zbliżonej lokalizacji do przebiegu starych schodów niż zakładał pierwotny projekt. Z uwagi na korektę projektu budowlanego termin zakończenia inwestycji nieznacznie się przedłuży. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne to schody zostaną ukończone w pierwszej połowie grudnia.

 

Foto: ZDiZ

4 Komentarzy

strzała

19/11/2020

I już ktoś przytulił kasę za nowy projekt. A myślałem że tylko chodniki robią pociotki :-)))

jan kazimierz

20/11/2020

Ciekaw jestem jak będą te nowe schody sprzątać służby miejskie? Stopnie powinny być ponad ponad terenem żeby można było z nich wymieść śnieg i błoto. A tak połowa schodów będzie zaklajstrowana błotem i tylko środek będzie w miarę wysprzątany.  Róbta tak dalej.

Dodaj komentarz