Kolizja na obwodnicy Suwałk

na obwodnicy Suwałk ciężarówka uderzyła w barierki

 

O dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze apelują suwalscy policjanci. W środę (23.11) rano na obwodnicy ciężarówka uderzyła w barierki w wyniku czego doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca ciężarówki jadąc w kierunku Augustowa, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie uderzył w barierki rozdzielające pasy jezdni. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiorników i wycieku płynów eksploatacyjnych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca był trzeźwy. 

 

Do kolizji doszło również w okolicy miejscowości Zielonego Królewskiego. Tam kierowca ciężarówki wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi co spowodowało utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

1 Komentarzy

Sławek

23/11/2022

Policja rozpowszechnia bzdury o niedostosowaniu prędkości do warunków. Przypominam, że chodzi tu o drogę ekspresową, która w 21 wieku powinna być dostosowana do dużych prędkości. Można powiedzieć, że odpowiedzialni za drogę nie dostosowali, jej utrzymania do warunków atmosferycznych. Kierowcy prędkość do warunków mogą dostosowywać na drodze gruntowej, gdzie można spodziewać się leżącego śniegu czy oblodzenia.

Dodaj komentarz