Dotacje na organizację działań z zakresu kultury, zdrowia, sportu i turystyki

Umowy z organizacjami pozarządowymi podpisał wójt gminy Suwałki

Umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie ich zadań podpisał w czwartek (06.05) Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. 

 

Gmina wsparła PTTK Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko kwotą 10 200 zł na zapewnienie ratownika, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem na kąpielisku PTTK w miejscowości Stary Folwark. Suwalskie WOPR otrzymało 4800 złotych na patrolowanie miejsc wykorzystywanych do kąpieli m. in. na jeziorach Krzywe, Koleśne, Dąbrówka, Czarne na terenie Gminy Suwałki.

 

Suwalskie Stowarzyszenie WYBÓR otrzymało łączne wsparcie wysokości 20000 złotych na program profilaktyki wskazującej i selektywnej dla młodzieży trudnej z rodzin z problemem uzależnień, program terapeutyczno-wspierający dla osób uwikłanych w przemoc oraz dodatkowy, uzupełniający program terapeutyczny dla osób uzależnionych - pacjentów Ośrodka Profilaktyki Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. Chodzi o oddział dzienny przy ul. Młynarskiego 9.

 

"Art-Sos Fundacja Alicji Roszkowskiej" otrzymała 11000 złotych na drugą edycję festiwalu WIGROSFERA. Podobna kwota, bo 11680 złotych trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego SPRINT - Płociczno-Tartak. Pieniądze zostaną przeznaczone na XVI Gminne Biegi Przełajowe i Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej. Uczniowski Klub Sportowy "Młody Olimpijczyk" otrzymał 9700 złotych na naukę, doskonalenie i propagowanie gry w Futsal.

 

Dodaj komentarz