27-latek przelał oszustom 160 tysięcy złotych

Kolejną ofiarą oszustów padł 27-latek z powiatu augustowskiego

 

Kolejną ofiarą oszustów padł 27-latek z powiatu augustowskiego, które uwierzył, że jego oszczędności są zagrożone. Za namową fałszywego pracownika banku przelał na wskazanego przez niego konto blisko 160 tysięcy złotych.

 

Do augustowskich policjantów zgłosiła się kolejna oszukana osoba. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego mężczyzny, zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku, który powiedział, że ktoś się próbuje włamać na jego konto bankowe. 27-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego bojąc się utraty oszczędności zaczął współpracować z konsultantem. Zainstalował na telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, która rzekomo miała  pomóc w odnalezieniu zhakowanych aplikacji na jego urządzeniu. Tak naprawdę służyła jednak do komunikowania się w procederze oszustwa. 

 

W końcu za namową fałszywego pracownika banku mężczyzna, wykonał kilkukrotnie przelewy na wskazane przez niego tymczasowe konta bankowe. W ten sposób miał uchronić swoje oszczędności przed utratą, a po przelaniu wszystkich pieniędzy miał dostać dostęp do tych kont. Wtedy właśnie kontakt z rozmówcą się urwał. Mieszkaniec powiatu augustowskiego zorientował się, że padł ofiarą oszusta w chwili, gdy zadzwonił do niego prawdziwy pracownik banku. Poinformował go, że jego konto zostaje zablokowane z uwagi na podejrzane przelewy. W wyniku tego oszustwa 27-latek stracił blisko 160 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz