Cechy, które czynią gracza zespołowego doskonałym w pracy

Cechy, które czynią gracza zespołowego doskonałym w pracy

 

Zdolność do osiągania celów w miejscu pracy wymaga współpracy z innymi. Niezależnie od tego, czy jesteś obecnie częścią zespołu, czy przygotowujesz się do dołączenia do nowego, rozwijanie umiejętności pracy w zespole może pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu w karierze - niezależnie od poziomu i branży.

 

 W tym artykule omawiamy, co to znaczy być graczem zespołowym w pracy, jakie są wspólne cechy graczy zespołowych i jak możesz poprawić swoje umiejętności pracy w zespole.

 

Kim jest gracz zespołowy ?

Gracz zespołowy to osoba, która aktywnie uczestniczy w pracy swojej grupy, aby wykonać zadania, osiągnąć cele lub zarządzać projektami. Gracze zespołowi aktywnie słuchają swoich współpracowników, szanują pomysły i dążą do ulepszenia produktu lub procesu. Gracze zespołowi rozumieją, że sukces ich zespołu jest ich własnym sukcesem i dzielą się odpowiedzialnością, kiedy ich zespół napotyka na trudności.

 

Cechy i właściwości graczy zespołowych

Istnieje wiele wspólnych umiejętności miękkich, które sprawiają, że osoby są świetnymi graczami zespołowymi. Choć umiejętności miękkich nie można nauczyć się tak łatwo jak umiejętności technicznych, to z pewnością można je rozwijać, poświęcając na to czas i ćwicząc. Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce na suprofit.com

 

Rozumiesz swoją rolę

Jako członek zespołu rozumiesz swoją rolę w zespole i starasz się wykonywać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafisz. Chociaż możesz oferować pomoc lub rozwiązania innym członkom zespołu, szanujesz również granice swojej pozycji.

 

Chętnie współpracujesz

Praca w zespole oznacza, że będą pojawiać się różne opinie i pomysły. Nawet jeśli uważasz, że Twój pomysł jest najlepszy, powinieneś wysłuchać wszystkich pomysłów, zanim przeforsujesz swój. Szukaj kompromisów i zachowaj szacunek, jeśli twoja praca zostanie skrytykowana.

 

Bierzesz na siebie odpowiedzialność
Bierz odpowiedzialność za swoje błędy i szukaj rozwiązań. Rozumiesz, jak twoje działania wpływają na całą grupę. W ten sposób uczysz się na swoich błędach i zyskujesz większy szacunek zespołu.

 

Jesteś elastyczny
Powinieneś chętnie przyjmować wszelkie zadania, jakie daje ci twój przełożony. Elastyczność w swojej roli pozwala ci się więcej nauczyć i pomóc zespołowi. Każdą okazję traktuj jako szansę na naukę.

 

Masz pozytywne nastawienie
Zachowanie pozytywnego nastawienia nawet w stresujących momentach pomaga reszcie zespołu przejść przez ten trudny czas bez zdenerwowania. Twoje pozytywne nastawienie tworzy lepszą atmosferę.

Dodaj komentarz