Kobieta nie dała się oszukać "na policjanta"

Próba oszustwa metodą na policjanta w Suwałkach

Suwalscy policjanci odnotowali w poniedziałek (19.10) kolejną próbę oszustwa. W tym przypadku kobieta nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi. 

 

Mężczyzna dzwoniący do kobiety na telefon komórkowy, podawał się za funkcjonariusza Policji. Twierdził, ze na jej dowód osobisty ktoś wziął kredyt. Następnie polecił, aby rozmówczyni wybrała podany przez niego numer bez rozłączania się i wtedy pozna szczegóły sprawy. - Kobieta nie wykonywała poleceń przestępcy tylko powiadomiła Policję - poinformowała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji. 

1 Komentarzy

Często tego typu oszustwa "na policjanta" mają miejsce. Kupić przebranie i odznakę na może każdy i policjant aktor złoczyńca gotów. Proszę pamiętać, że każdy w mundurze, kto chce od nas czegokolwiek nas, powinien się przedstawić, a także wylegitymować i podać powód podjęcia czynności. Zobowiązanie te wynikają z prawa i funkcjonariusz, który tego nie uczyni to prawo łamie oraz niedopełnia swoich obowiązków, nadużywa władzy, a także przekracza uprawnienia. W Suwałkach wszystko o czym piszę i mówię ma miejsce w ilościach niemal hurtowych i spotkało także w ostatnich dniach moją osobę oraz ludzi, którzy się do mnie zgłaszają. Próbowano wlepić mi "złośliwie" mandat za brak maseczki w kwocie 500zł, kiedy to poprzednie są oczywiście przez "sąd" uchylane. Policjant z dyżurki chowający się za mundurem, który to niczym ratlerek z kompleksami lubiący pootrząsać się na ludzi, żeby poczuć odrobinę władzy pokrzykiwał sobie i odmówił podania swoich danych, i teraz będzie problem, bo czasy ᛋᛋ skończyły się, a wy dalej panoszycie się jakbyście mogli wszystko. To nauczymy was kultury, widzę że wy tam u dołu jeszcze nie wiecie co się dzieje, no to się dowiecie tylko że boleśnie i zacznijcie to czytać i słuchać co się do was mówi, bo jak się wymieniają sędziowie to myślicie że wy się nie powymieniacie? ale wy odlecieliście i jeszcze ludziom mandaty próbować bezprawnie wystawiać, przylecą do was kolejne dokumenty już dzisiaj .. i tak będzie już teraz często.

Dodaj komentarz