Puchar Gmin - wyniki

Marszałek podsumował wybory i puchar gmin

Frekwencja w województwie podlaskim podczas wyborów prezydenckich oraz podsumowanie Pucharu Gmin były tematami konferencji marszałka Artura Kosickiego.

 

Dziękując mieszkańcom regionu za liczny udział w wyborach marszałek zaznaczył, że frekwencja w wyborach w województwie podlaskim, która wyniosła 64,33 proc. to wynik historyczny. Pięć lat wcześniej do urn poszło 52,49 proc. uprawnionych, co oznacza wzrost o niemal 12 punktów procentowych. - Tendencja, żeby brać udział w wyborach jest wzrostowa, to mnie niezmiernie cieszy, bo jako Zarząd Województwa Podlaskiego podjęliśmy szereg działań profrekwencyjnych. Widać, że one przynoszą efekty, ale nadal musimy przekonywać mieszkańców do brania udziału w głosowaniach - powiedział marszałek.

 

Wśród wymienionych przez niego działań znalazł się m.in. Puchar Gmin. To konkurs, w którym 10 podlaskich gmin z największą procentową frekwencją otrzyma dotację z budżetu województwa w wysokości 50 tys. zł na modernizację i wyposażenie lokalnych świetlic. O takiej formie aktywizacji zdecydowali radni podczas ostatniej sesji sejmiku województwa. Jak poinformował marszałek, najliczniej przy urnach stawili się mieszkańcy gmin: Rudka, Kołaki Kościelne, Klukowo, Suraż, Nowinka, Kulesze Kościelne, Kobylin-Borzymy, Nowe Piekuty, Supraśl, Turośń Kościelna. Uroczyste wręczenie pucharów nastąpi w przyszłym tygodniu.

 

Podczas konferencji marszałek Kosicki podkreślał, że powyborczy czas jest dobrym momentem do zakończenia wszelkich waśni i animozji. Zaapelował do „wszystkich środowisk politycznych”, żeby zająć się ciężką pracą na rzecz rozwoju województwa podlaskiego: gmin, miast i wsi. Zapowiedział spotkania, których efektem ma być koordynacja działań na rzecz naszego regionu. Jak poinformował, zamierza zacząć od spotkań z włodarzami jego trzech największych miast: Białegostoku, Suwałk i Łomży.

 

2 Komentarzy

Gość

14/07/2020

Propagandowa akcja obliczona na naiwność mieszkańców i poparcie Dudy. Tak jak MSW i tak by dało wozy strażakom, tak i marszałek i tak dałby kasę wszystkim którym sie należy bez względy na frekwencję. Ale ja proponuję inną loterię. Niech wygra gmina w której jest najwięcej nierobów i "beneficjentów" 500 plus :P Najlepsza gmina to ta pełna nierobów :P

Dodaj komentarz