Drogi dojazdowe do gruntów rolnych z samorządowym wsparciem

Pieniądze na budowę dróg dojazdowych Suwałki

Ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do 18 podlaskich gmin. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie otrzymały m.in Gminy: Suwałki i Bakałarzewo.

 

W środę (1.07) marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś, członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski, a także wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko i radny wojewódzki Paweł Wnukowski przekazali wójtom i burmistrzom symboliczne czeki z dotacjami.
Dzięki dofinansowaniu zostanie zmodernizowanych ponad 22 km dojazdówek w 18 podlaskich gminach. Łączna kwota dotacji to 2,2 mln zł, a całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi blisko 5,5 mln zł

 

- Kwestie związane z dostępem do gruntów rolnych, w ogóle z rolnictwem są dla rozwoju naszego województwa bardzo ważne. Dlatego kwota przeznaczona na drogi dojazdowe jest dużo większa niż w ubiegłym roku – podkreślał marszałek Kosicki.

 

Wicemarszałek Marek Olbryś zaznaczył, że jakość dróg gruntowych, dojazdówek ma ogromny wpływ na codzienność życia mieszkańców obszarów wiejskich. - Rolnicy korzystają z nich codziennie, często jeżdżą bardzo dobrym sprzętem i zasługują na to, aby jakość tych dróg była na wysokim poziomie – mówił wicemarszałek.

 

q

Dodaj komentarz