Wernisaż wystawy „Nie-zabawki. Człowiek-nie zabawka”

Nie-zabawki to rzeźby, instalacje i artefakty wykonane z drewna w uproszczony sposób

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy Piotra Rogalińskiego „Nie-zabawki. Człowiek-nie zabawka”.

 

Nie-zabawki to rzeźby, instalacje i artefakty wykonane z drewna w uproszczony sposób. Często wykonane są ze starego, już niepotrzebnego materiału: Starych belek, kutych elementów, fragmentów narzędzi rolniczych itp. Swą formą i surowością przypominają archaiczne przedmioty.


 

  • Termin: 12.04.2024, godzina 18.00
  • Galeria Sztuki Stara Łaźnia, ul. Andrzeja Wajdy 3
  • wstęp wolny 

 

- Inspiracją do ich powstania stały się zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci, a które naśladowały życie dorosłych. Chciałbym, aby w tej formie zabawek poruszać istotne sprawy dorosłych: trud życia codziennego, jego intymny kontakt z drugą osobą, miłość, a także samotność i śmierć. Nie zabawki to intymna opowieść, to zbiór pytań, na które nie znajduję odpowiedzi - informuje autor.

 

Piotr Rogaliński od trzydziestu lat zajmuje się działaniami na pograniczu teatru, muzyki i plastyki. W oparciu o dawne wzory wykonuje dekoracje i scenografie do koncertów i spektakli. Specjalizuje się w wykonywaniu rzeźb-zabawek, oraz postaci kolędniczych, które wykorzystuje jako rekwizyty w pracy teatralnej.

Dodaj komentarz