Petycję poparli wszyscy samorządowcy z powiatu suwalskiego

konferencja prasowa autorów petycji "TAK dla przywrócenia PKS Suwałki"

 

- Będziemy zbierać podpisy do końca marca i liczymy na poparcie osób kandydujących w kwietniowych wyborach samorządowych - mówili w piątek (01.03) podczas konferencji prasowej autorzy petycji "TAK dla przywrócenia PKS Suwałki".

 

Konferencja prasowa dotycząca dotychczasowego przebiegu akcji "TAK dla przywrócenia PKS Suwałki" oraz dalszych planowanych działaniach odbyła się w piątek (01.03) przy suwalskim dworcu PKS. Z mediami spotkali się inicjatorzy petycji Piotr Wasilewski i Piotr Rydzewski. Jak mówili, petycję podpisało już ponad 3400 mieszkańców, a w ostatnich dniach poparli ją również samorządowcy z regionu.

- Jesteśmy za odwróceniem tej decyzji, która miała miejsce w 2016 roku, kiedy ówczesny zarząd województwa podlaskiego zdecydował o połączeniu pięciu spółek PKS w jedną spółkę PKS NOVA. Było to bardzo dotkliwe dla suwalskiego oddziału. Mówią o tym pracownicy i pasażerowie. My w ostatnich kilku dniach skierowaliśmy takie zapytanie do wszystkich samorządowców z Suwałk, powiatu suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego i 16 samorządowców naszą petycję poparło, z czego z powiatu suwalskiego poparli ją wszyscy - mówił Piotr Wasilewski. 

Akcja zbierania podpisów będzie trwała do końca marca. Autorzy petycji liczą na podpisy osób kandydujących do Rady Miasta, Gminy, Powiatu, czy  Sejmiku Województwa Podlaskiego.  

- Nie chcemy, żeby powtórzyła się sytuacja z 2016 roku, kiedy samorządowcy z północy naszego regionu, zasiadający w zarządzie województwa podlaskiego i w sejmiku, głosowali za włączeniem PKS Suwałki do spółki NOVA. To była decyzja najbardziej szkodliwa w historii suwalskiego oddziału PKS i nie chcemy żeby się powtórzyła. Dlatego też chcemy aby wszyscy samorządowcy, którzy gdzieś kandydują, niezależnie z jakiej listy i komitetu, poparli petycję. Żeby było to ich zobowiązanie wyborcze. Petycja skierowana zostanie głównie do radnych sejmiku województwa podlaskiego, dlatego że to oni mają taką moc, aby podjąć tę decyzję wraz z zarządem - dodał Wasilewski. 

4 Komentarzy

Adrian

01/03/2024

Może wybierzcie drogę prostą i naturalną: pojdźcie do swoich partyjnych kolegów w Zarządzie Wojewodztwa i poproście żeby oddali sprzeniewierzone mienie suwalskiego PKS i sprzedane nieruchomości!

Przecież to wy rządzicie jak w latach 2007-2015 i znowu na nic nie ma kasy, choć wasza frau z KE obiecała wam 137 mld ojro. Tacy z was uśmiechnięci fajnopolacy, że nic nie potraficie załatwić, tylko fajnie drwiąco się uśmiechacie?

Nowy sposób aby zaistnieć w mediach ale każdy wie z jakiej grupy działacie i wasz kanał też :) Dla przypomnienia obaj kandydaci PiS w ostatnich wyborach na radnych w Suwałkach, zresztą dobrze też nagradzani a teraz mydlicie oczy ludziom , czy się wstydzicie waszej partii ???

Pan po prawej posiada legitymację Szoguna uprawniającą do noszenia takiej fryzury? Uczymy się lekko żyć? Co Panowie?

Dodaj komentarz