Parking przy Nowomiejskiej przejdzie remont

 remont nawierzchni parkingu zlokalizowanego przy ul. Nowomiejskiej

 

Około 700 tysięcy złotych może kosztować remont nawierzchni parkingu zlokalizowanego przy ul. Nowomiejskiej w Suwałkach.

 

Na początku marca radni klubu Suwałki Przyszłości apelowali do prezydenta w imieniu mieszkańców miasta, jak również przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Nowomiejskiej, w sprawie dokonania zmian w budżecie Miasta na rok 2024 r. i ujęcie zadania inwestycyjnego polegającego na remoncie nawierzchni parkingu zlokalizowanego przy tzw. „szpitalu jednodniowym". 

- Przedmiotowy wniosek wynika z pilnej potrzeby dokonania remontu parkingu zlokalizowanego przy jednym z pierwszych w Suwałkach parków handlowych. Setki mieszkańców miasta, klientów korzystających z usług przedsiębiorców prowadzących działalność w ww. lokalizacji, codziennie pozostawia swoje pojazdy na zdegradowanym parkingu, którego stan, szczególnie po zimie stwarza niebezpieczeństwo dla jego użytkowników. Można odnieść wrażenie, że ten obszar został „pominięty" w tworzeniu planów remontów dróg w naszym mieście, dlatego też podjęcie natychmiastowej interwencji  w przedmiotowym zakresie jest bezsprzeczne - przekazali radni w interpelacji. 

Jeszcze przed pierwszą turą wyborów samorządowych Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał w odpowiedzi, że Wydział Inwestycji UM w Suwałkach przeanalizował możliwość i koszty związane z wykonaniem remontu nawierzchni wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi. Szacunkowy koszt wykonania przedmiotowej inwestycji wynosi 700 000 zł brutto.

- W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców, których Państwo reprezentujecie, po przeanalizowaniu możliwości finansowych Prezydent Miasta Suwałki na marcowej sesji Rady Miasta uzyskał zmianę w planie finansowym poprzez wprowadzenie tej inwestycji do budżetu i realizację w 2024 r. Następnym etapem realizacji tej inwestycji, stosownie do ustaleń na sesji Rady Miejskiej w dniu 27 marca 2024 r., będzie przystąpienie do procedury przetargowej i wyłonienie wykonawcy w formule projektuj i buduj - poinformował włodarz.

3 Komentarzy

Już nie mogę doczekać się parku przy ulicy Nowomiejskiej. Kurcze tyle było rozmów o zieleni i sztucznym nawodnieniu. Fajnie, że w końcu on powstanie, a nie tylko parking, boisko, parking, boisko....

Mam pytanie.Przedsiębiorcy prowadzący działalność w okolicy tego parkingu, partycypują w kosztach ?Skoro ich klienci korzystają z tego parkingu,to dołoży się przedsiębiorca jeden z drugim,czy nadal będą ciągnąć  kasę z miasta?

Dodaj komentarz