Bitwa o biegun zimna rozstrzygnięta

Bitwa o biegun zimna rozstrzygnięta

11 walk w formule MMA mogli zobaczyć w sobotę (15.02) suwalczanie zebrani w hali Suwałki Arena. Po praz pierwszy w mieście odbyła się gala Browar Północny Fight Night - Bitwa o Biegun Zimna.

 

Walki w oktagonie, charytatywne licytacje, goście specjalni i mini koncert - blisko trzy tysiące osób zebranych w hali Suwałki Arena nie mogło narzekać na brak atrakcji. Do Suwałk przyjechali między innymi Popek Monster, Mamed Khalidov i Szymon Kołecki. Ten pierwszy zadbał o oprawę muzyczną, a dwaj pozostali przekazali na licytację swoje rękawice. Podczas gali odbyła się bowiem zbiórka pieniędzy na rzecz Hani Poczobut, dziewczynki chorej na SMA.

 

Największe emocje wzbudziły jednak same walki. Jako pierwszy ręce w geście triumfu podniósł Igor Włodarczyk (Arrachion MMA Olsztyn), który pokonał  Krystiana Kowalczyka (Fight Club Łomża).  Adam Wiewióra wygrał z Bartoszem Powirskim, a suwalczanin Dawid Zubrzycki z Bersekers MMA Team okazał się lepszy od Macieja Dorosińskiego, reprezentującego WCA Warszawa. Pierwsze zwycięstwo poprzez nokaut przyszło w czwartej walce wieczoru kiedy to Maciej Góras powalił Mateusza Szymańskiego. Następnie suwalczanin Rafał Wysocki z Bersekers MMA Team zwyciężył przez poddanie w pierwszej rundzie z Piotrem Galinem. Mniej szczęścia tego wieczoru mieli inni suwalczanie - bracia Damian i Daniel Biłbak. Damian przegrał z Dawidem Niedźwiedzkim (MMA Team Ełk), a Daniel z Szymonem Łowczyńskim (MMA Team Ełk). Zwycięstwa odnieśli z kolei  Paweł Kamiński nad Maciejem Bylem i Paweł Kilmas nad Piotrem Janikiem.

 

Dwie ostatnie walki zakończyły się szybkimi zwycięstwami suwalczan. Najpierw Damian Bujkowski z Bersekers MMA Team Suwałki zwyciężył w pierwszej rundzie przez poddanie z wicemistrzem Niemiec w boksie amatorskim Marcelem Cepeuszem z Tiger Gym Karpen, a następnie w walce wieczoru również w pierwszej rundzie, choć tym razem poprzez nokaut, Karol "Ziółek" Żołowski z Bersekers MMA Team Suwałki zwycięzył z Deivydasem Zukauskasem, niepokonanym do tej pory Litwinem reprezentującym MMA Knight LT.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz