Zakończył się rok szkolny

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym

Oficjalne zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek (24.06) w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

11 704 uczniów rozpoczyna dziś długo wyczekiwane wakacje. To również chwila wolnego dla ponad 1200 nauczycieli. W suwalskich placówkach od rana odbywały się uroczystości kończące miniony już rok szkolny 2021/22. Oficjalne zakończenie odbyło się tym razem w I Liceum Ogólnokształcącym. Po mszy świętej w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zebrani przenieśli się do sali gimnastycznej I LO. Były podziękowania dla nauczycieli, nagrody dla najlepszych uczniów i artystyczne występy. Wśród gości obecny był zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski, czy też absolwentka szkoły, a obecnie  Minister Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej. Zebranych przywitała Dorota Jabłońska, dyrektor szkoły.

- Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Gratuluję wszystkim uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy, a tym którym się to nie udało życzę wytrwałości w ukończeniu szkoły średniej. Drodzy uczniowie, każdy z was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach. Niech to przesłanie towarzyszy wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Dziękuję również rodzicom za współpracę i wszelkie działania wspierające szkołę. Za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Wszystkim życzę bezpiecznego i spokojnego wypoczynku. Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy. Wierzę, że po wakacjach powrócimy bezpiecznie do wspólnej nauki. Wracajcie uśmiechnięci i szczęśliwi - mówił w swoim wystąpieniu dyrektor.    

Do ławek szkolnych uczniowie powrócą za nieco ponad dwa miesiące. 

 

Dodaj komentarz