Integracja i zabawa poprzez bowlingowy turniej

Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, Bajka Suwałki

 

57 uczestników z placówek specjalnych i integracyjnych województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego wzięło w czwartek (21.03) udział w VIII Integracyjnym Turnieju Bowlingowym Suwałkach. 

 

Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów już po raz ósmy zorganizowało w Suwałkach Integracyjny Turnieju Bowlingowy dla podopiecznych placówek specjalnych i integracyjnych. Dziś w Centrum Rozrywki MK Bowling w CH Plaza pojawiły się dzieci z placówek z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego - łącznie 57 uczestników. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: 7-12, 13-17 i 18-24. Ideą Turnieju jest przede wszystkim uświadomienie lokalnemu społeczeństwu, jaką radość i rozwój dla osób z niepełnosprawnościami niesie ze sobą ich udział w życiu społecznym, w rywalizacji sportowej, w dyscyplinie, która jest dostępna dla każdego.

- Jest to impreza skierowana do wszystkich dzieci, które chcą się sprawdzić w grze w kręgle, ale też do tych osób, które chcą się po prostu dobrze bawić. Chcieliśmy, żeby miało to formułę integracyjną, żeby pokazać, że jest to bardzo fajna alternatywa do spędzania wolnego czasu. Dzieci uwielbiają tutaj przyjeżdżać, drużyna która miała najdalej jest z Białegostoku, oni pytają nas kiedy i czy w ogóle ten turniej będzie. Dla nas to dobra okazja do wymiany doświadczeń, do porozmawiania o tym co fajnego można jeszcze dzieciom zaproponować - mówiła Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej "Bajka". 

- Głównym celem tego wydarzenia jest przede wszystkim radosna rywalizacja sportowa - dodała Karolina Miller, wicedyrektor "Bajki" i pomysłodawczyni wydarzenia. 

- Wszystkimi zawodnikami są osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami z dziesięciu szkół z dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przede wszystkim towarzyszy nam radość, uśmiech, cudowna atmosfera. Dzieci bardzo czekają na ten turniej. Mamy zawodników, którzy startowali kiedyś w pierwszej kategorii, przeszli przez drugą i są już w trzeciej, więc dla nich jest to też pewien rozwój i sprawdzenie swoich umiejętności. W ubiegłym roku powróciliśmy do tego turnieju po pandemicznej przerwie i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystkie szkoły mogą tu razem z nami uczestniczyć.  

Dodaj komentarz