III LO i Technikum nr 4 najwyżej w rankingu „Perspektyw”

Ranking Perspektyw, najlepsze szkoły w Polsce i województwach

 

III Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 4 zajęły najwyższe miejsca spośród suwalskich szkół w Rankingu Liceów i Techników w Polsce, ogłoszonym przez wydawnictwo Perspektywy.

Głównymi adresatami Rankingu, który został przygotowany już po raz 25, są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. 

– Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych..

W ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących najwyżej z suwalskich placówek po raz pierwszy uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące, które znalazło się na 312 miejscu (w ubiegłym roku miejsce 313). Spory spadek zanotowało I LO w Suwałkach, które z 257 miejsca w minionym roku roku spadło na 412 lokatę. II LO zajęło natomiast 628 miejsce w kraju (awans z 838). Z kolei w ogólnopolskim rankingu techników ponownie znalazła się tylko jedna placówka - na 342 uplasowało się Technikum nr 4 (spadek z 339). 

 

Najlepszym liceum w województwie podlaskim ponownie zostało II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. III LO w Suwałkach zajęło 9 miejsce, I LO 12 miejsce, a II LO miejsce 18. Najlepszych technikum zostało Technikum Elektryczne (ZSE) z Białegostoku. Technikum nr 4 (ZS nr 4) zajęło tak jak przed rokiem siódme miejsce. Na liście wojewódzkiej znalazło się jeszcze Technikum ZS CKR im. W. Witosa na 12 miejscu,  Technikum nr 3 (ZST) na miejscu 16 i Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego) na miejscu 24. 

 

licea

Technika

 

2 Komentarzy

Wydaje mi się, że suwalskie licea powinny się profilować, np. 3 iść w dwujęzyczność i maturę międzynarodową, 2 być może w sport czego brakuje (mamy oddziały sportowe w sp a potem... potem trzeba miasto opuszczać), zaś 1 LO powinno hołdować nauczaniu klasycznemu - a tu hybryda: stare, międzynarodowe i wojskowe - wszystko, czyli .... spadek w rankingach

Dodaj komentarz