50 lat II Liceum w Suwałkach

50 lat II Liceum w Suwałkach

 

W środę (15.06) w II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach świętowano jubileusz 50-lecia. 

 

Nauczyciele, uczniowie, absolwenci, samorządowcy i przyjaciele szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach półwiecza.. Oprócz tradycyjnych przemówień, zaplanowano część artystyczną, a wieczorem bal absolwentów.

 

II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach powstało w 1972 roku. W 1977 roku weszło w skład Zespołu Szkół nr 2. Szkoła, przez te wszystkie lata rozwijała się i zmieniała, chcąc zapewnić uczniom jak najwyższy poziom nauczania. Placówka przeszła termomodernizację, ma własną, nowoczesną salę sportową, pracownię fizyczną z obserwatorium astronomicznym i pracownie komputerowe. 

 

- "Największą wartość stanowią uczniowie, których już kilka tysięcy opuściło mury tej szkoły. A dokładnie mamy 6352 absolwentów. Wielu z nich może pochwalić się tytułami naukowymi, sportowymi z medalami olimpijskimi włącznie, wielu odnosi sukcesy na polu artystycznym  mamy architektów, a nawet światową kreatorkę mody. Mamy swoich absolwentów nawet w ośrodku CERN pod Genewą, gdzie biorą udział w badaniu najnowszych zjawisk fizycznych" - wspomniał dyrektor Borkowski - "Bywały lata, że zdawalność maturalna była na poziomie stu procent. Ostatnio w zeszłym roku".

 

Goście w licznych przemówieniach podkreślali niezaprzeczalny wpływ szkoły w życie i rozwój suwalskiej społeczności. Prezydent miasta, Czesław Renkiewicz, prócz życzeń z okazji jubileuszu przekazał w darze 10.000 zł.

 

Jubileusz stał się również okazją do pożegnania Romualda Borkowskiego, dyrektora i nauczyciela fizyki. Pełnił on swoją misję ponad 30 lat. Od nowego roku szkolnego zastąpi go Wioletta Kulbacka, również nauczycielka fizyki.

 

Dodaj komentarz