Wkrótce ruszy składanie wniosków o nową Suwalską Kartę Mieszkańca 

Aplikacja Suwalskiej Karty Mieszkańca

Urząd Miejski w Suwałkach uruchomi wkrótce możliwość składania wniosków o wydawanie nowej wersji Suwalskiej Karty Mieszkańca, którą będzie można posługiwać się w formie elektronicznej za pomocą aplikacji.

 

Firma Teroplan S.A. z Oświęcimia, która wygrała przetarg, zajęła się stworzeniem oprogramowania Aplikacji SKM, która będzie dostępna za darmo w standardowych sklepach z aplikacjami na platformę Android i iOS. Wykonana została strona internetowa umożliwiająca m.in. złożenie wniosków o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańca przez Internet. Powstała też aplikacja mobilna do weryfikacji kart dla podmiotów partnerskich Programu SKM metodą zbliżeniową NFC na urządzeniach mobilnych lub zeskanowanego kodu kreskowego (lub QR). Firma dostarczy również niezbędny sprzęt informatyczny do obsługi całego systemu oraz 20,000 sztuk kart NFC. Całość pochłonie 263 349,15 zł.

- Pracownicy Urzędu koordynujący Suwalską Kartę Mieszkańca przeszli już szkolenie z obsługi nowego systemu i rozpoczęli jego wdrażanie. W przyszłym tygodniu będziemy testować system pod kątem jego uruchomienia. Myślę, że pod koniec października system zadziała już w pełni oraz zostanie uruchomiona strona internetowa, która umożliwi elektroniczne składanie wniosków. Wtedy też Wydział rozpocznie przyjmowanie wniosków oraz wydawanie „nowych” Suwalskich Kart Mieszkańca – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Suwalska Karta Mieszkańca pozwala m.in. na korzystanie ze zniżek w placówkach kultury lub obiektach sportowych. To kompleksowy program zmierzający do polepszenia warunków życiowych mieszkańców Miasta. Jedną z największych korzyści płynących z posiadania SKM`ki jest darmowa komunikacja miejska dla osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola.

Dodaj komentarz