Tragedia w Aquaparku. Nie żyje 65-letni mężczyzna

W suwalskim Aquaparku zmarł 65-letni mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (09.04) w suwalskim Aquaparku. Zmarł 65-letni mężczyzna.

 

Jak wynika ze wstępnych informacji, mężczyzna przebywający w Aquaparku zasłabł. Ratownicy przeprowadzili akcję reanimacyjną, jednak po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł. Dzień po tym wydarzeniu zgłoszenia na policję dokonał syn zmarłego. Prokuratura o sprawie dowiedziała się w poniedziałek (11.04). Jak przekazała Prokurator Rejonowy w Suwałkach Krystyna Szóstka, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchiwani będą świadkowie. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny, jednak nie ma pewności, że jej wyniki poznamy przed świętami. 

11 Komentarzy

nienowy

15/04/2022

no to musiało się w końcu wydarzyć, może w końcu ktoś przyjrzy się pracy ratowników - czyli głównie grzaniu krzesełek przed niecką główną, pogawędkach, siedzeniu za szybką w kanciapie czy trzymaniu nosków w komórkach - niestety taka prawda, bo zaraz zaczną się głosy obrony, a przecież jesteście na DYŻURZE i w takim przypadku liczy się szybki czas reakcji, nieważne czy to wyciągnięcie człowieka z wody czy omdlenie na powierzchni; no i oczywiście rozliczenie z ciepłej posadki kierownika obiektu jak sprawował nadzór nad pracownikami, czy ewaluował stanowisko pracy...ktoś tu powinien za to porządnie beknąć

W tym aqua to cuda się w ogóle dzieją. Pijaństwo w czasie pracy, imprezy w aqua po skończonej pracy, całe wory puszek po piwach. Kierownik i cały ten dyrektor powinni być wyrzuceni. 

Nasuwa się przede wszystkim pytanie, czy ratownicy powinni posiadać przy sobie w trakcie pracy telefony komórkowe. Wielokrotnie widziałem w tym miejscu ich zaabsorbowanie grami, czy też filmami do tego stopnia, że tych najmniej odpowiedzialnych  nic nie byłoby w stanie ruszyć z miejsca. Mogę się założyć, że w tym tragicznym przypadku też tak było. Monitoring to powinien wykazać. Praca ratowników to jedno, a odpowiedzialność licznych przełożonych to drugie - grunt to ciepła "spokojna" posadka w budżetówce.

Wygląda na to że byliście biernymi obserwatorami takiego zachowania ratowników ( jeśli takie występowały).Należało zgłosić odpowiednim osobom lub zwrócić uwagę ratownikom a nie krytykować po fakcie.I jak teraz to wygląda ?,pomyślcie

Tragedią stała się, ale uważam  że tam w ogóle się źle dzieje, tam całą załoge powinni wymienic za te telefony, kawy, picie w trakcie zmiany.

Dyrektor nawet nie wie co się tam u niego dzieje. 

Wstyd Wstyd wstyd. 

Tam ratownicy mają komórki przy sobie , a to praca, są obrażeni na wszystkich nic nie robią, kierownik nic nie robi i ten cały Dyrektor Osiru powinno być zwolnieni, ale Prezydent ich nie ruszy , wszystko po znajomości 

Pewnie zawał lub udar, to że ktoś zmarł w aquaparku a nie w innym miejscu to czysty przypadek. Często korzystam z aquaparku i nigdy nie zauważyłem zaniedbania ze strony ratowników zawsze na stanowisku i obserwujący.

A może mu się zmarło. Ludzie otwórzcie oczy, po prostu złe miejsce wybrała mu śmierć. Zapraszam na spacer po cmentarzach i popatrzcie na groby, po ile lat ludzie mają jak umierają. Młodych i w średnim wieku już tam nie brakuje.

Mazur Witold

18/04/2022

Wszyscy wszystko wiedzą mądrzy po czasie. Drodzy klienci w każdym obiekcie jest książka skarg i zażaleń jeśli ktoś ma jakieś obiekcje co do pracy ratownika lub obsługi obiektu proszę zapytać o taką książkę w recepcji można w niej wyrazić swoje rację co do pracy ratownika , dyrektora pani z recepcji lub pani sprzątaczki lub może coś zmienić podpisując się imieniem i nazwiskiem a nie szczekając teraz anonimowo na forum jestem przekonany, że większość z was nie podpiszę się w takiej książce imieniem i nazwiskiem . Sprawa zgłoszona na policję więc są organy które tą tragedię zbadają. Drodzy komentatorzy już nie porównujmy pracy ratownika do budowlańca czy dyrektora OSiR znam osobiście lub prezesa WOPR znam osobiście ludzie oddają serce za zabezpieczenie akwenów wodnych lub basenów bujają się nie jeden raz z brakiem pieniędzy lub sprzętu,ale tego nie widzi nikt. Drodzy komentatorzy najeżdżający na ratowników czy wy wszyscy przestrzegacie regulaminu basenu lub kąpieliska nie przemycacie alkoholu na basen do szatni lub na kąpielisko drodzy rodzice może jeszcze ratownik ma być opiekunką dla waszych pociech na basenie sami uciekacie często do sauny innych niecek udając że nic nie widzicie co dziecko wyprawia?. Proponuję zapoznać się najpierw z regulaminem obiektu co wolno i czego nie wolno a później komentować . Pozdrawiam 

Dodaj komentarz