"Tani" węgiel dotarł do Suwałk

Miasto Suwałki podpisało umowę z PGE PALIWA na dostawę węgla do Suwałk

 

Pierwsza dostawa ekogroszku, który mieszkańcy będą mogli kupić w ramach współpracy państwa i samorządów, dotarła do Suwałk. Dziś (02.12) mają też dotrzeć ciężarówki z węglem kostką.

 

Miasto Suwałki podpisało umowę z PGE PALIWA na dostawę węgla do Suwałk oraz firmą PTSB Transbud Ełk sp.zo.o. o/Suwałki, która będzie w imieniu samorządu sprzedawać surowiec mieszkańcom. Do czwartku (1 grudnia) wpłynęło 399 wniosków od Suwalczan. 394 z nich zweryfikowano pozytywnie co przekłada się na 573,5 t. 257,5 t. to zapotrzebowanie ekogroszek, a 316 t. to węgiel orzech/kostka.

- Teraz mieszkańcy będą informowani przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach o tym, że ich wniosek został rozpatrzony pozytywnie i mogą udać się do składu (placu odbioru węgla),który jest zlokalizowany przy ul. Północnej 27. Osoby, które złożyły wnioski o zakup surowca będą powiadomione przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach o możliwości odbioru węgla. Prosimy by bez potwierdzenia ze strony Urzędu nie udawać się do składu węgla - informuje suwalski Ratusz.

Gminy mogą sprzedawać węgiel w cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę. Do tej kwoty nie wlicza się kosztów transportu surowca z miejsca zakupu do domu kupującego. Zgodnie z przepisami jedno gospodarstwo domowe ma prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 oraz kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. Wnioski można pobrać w Urzędzie Miejskim w Suwałkach lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. 

3 Komentarzy

Za PO byłyby kartki ale .... bez POkrycia, bo za co go kupić za granicą, skoro piniędzy niema i nie będzie !

Dodaj komentarz