Radny apeluje o dostosowanie rozkładu jazdy miejskich autobusów do połączeń kolejowych

Niedostosowany rozkład jazdy miejskich autobusów do połączeń kolejowych

 

Interpelację w sprawie dostosowania rozkładu jazdy miejskich autobusów do połączeń kolejowych - przyjazdów i odjazdów pociągów, skierował do prezydenta Suwałk radny Piotr Rydzewski.

 

Piotr Rydzewski, radny Prawa i Sprawiedliwości skierował pismo do prezydenta Suwałk w imieniu mieszkańców Suwałk w sprawie niedostosowanego rozkładu jazdy miejskich autobusów do połączeń kolejowych oraz przyjazdów i odjazdów pociągów. Jak przekazał w swym wniosku, wielu mieszkańców Suwałk korzysta z transportu kolejowego, zarówno do celów zawodowych, jak i prywatnych. Niestety, obecny rozkład jazdy miejskich autobusów nie jest dostosowany do harmonogramu pociągów przyjeżdżających i odjeżdżających z naszego miasta, co powoduje duże utrudnienia dla podróżujących.

- Mieszkańcy często zmuszeni są do długiego oczekiwania na przystankach lub zmuszeni do pokonania drogi z peronu dworca na przystanek w dosłownie 3 minuty. Sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla osób starszych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, dla których dogodny i dostępny transport publiczny jest niezbędny, ponieważ w wielu przypadkach nie mogą skorzystać z usługi np. taksówki - czytamy w piśmie.

Piotr Wasilewski w interpelacji zaproponował podjęcie konkretnych działań: 

  1. Przeanalizowanie obecnego rozkładu jazdy miejskich autobusów w kontekście synchronizacji z harmonogramem pociągów dając możliwości podróżnym około 10 minut na swobodne dojście na oddalone o około 250 metrów przystanki komunikacji miejskiej na ul. Kolejowej [Kolejowa Dworzec Kolejowy (01), Kolejowa Dworzec Kolejowy (02)].
  2. Na podstawie przeprowadzonej analizy prowadzenie niezbędnych korekt w rozkładzie jazdy autobusów.
  3. W przypadku rozwijania systemu roweru miejskiego w Suwałkach uwzględnienie nowej stacji przy dworcu PKP lub ewentualnie po analizie i konsultacji z mieszkańcami osiedla Kamena przeniesienie stacji numer 6 z ulicy Północnej na ul. Kolejową.
4 Komentarzy

Jaś Fasola

21/06/2024

Do rozkładu pociągów? Tych dwóch co odjeżdżają z dworca pkp?

z Suwałk wyjezdza 7 pociągów: 2 do Warszawy, 4 Białegostoku i 1 na Litwę

Dariusz Łubudubu

23/06/2024

Może niech oni lepiej nic nie ruszają ostatnio jak ,,skorelowali" to pociąg przyjeżdżał o godzinie 21:05 a autobus odjeżdżał 21:07 i szczycili się tym na ogłoszeniach - patologia ta... 

Suwalczanka

24/06/2024

Jest tak pięknie, że dziś czekałam na 18 żeby dojechać  na pociąg a autobusu nie było !!!!!! Żenada ciekawe bo następny autobus za godzinę 

Dodaj komentarz