Powstał Spot "Suwałki solidarne z Ukrainą"

suwalczanie wyrazili swoją solidarność z Narodem Ukraińskim poprzez film

W pierwszą niedzielę marca (06.03) - jedenastego dnia rosyjskiej inwazji na naszych wschodnich sąsiadów, suwalczanie wyrazili swoją solidarność z Narodem Ukraińskim nagrywając kilka słów otuchy i wsparcia.

 

Tego dnia młodzi suwalscy społecznicy zorganizowali na Placu im. Marii Konopnickiej zbiórkę artykułów dla potrzebujących dzieci z Ukrainy. Mieszkańcy Suwałk kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca i nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Zebrane dary trafiły do magazynu, z którego wyjadą w najbliższych dniach w głąb Ukrainy, a niektóre trafią aż na front. Podczas wydarzenia nagrywali również spot filmowy pn. "Suwałki solidarne z Ukrainą". Suwalczanie - starsi, jak i młodsi z wielkim zaangażowaniem nagrywali słowa skierowane do Narodu Ukraińskiego. Nie zabrakło chwili przejęcia, współczucia i nadziei. W geście jedności każda osoba otrzymała przypinkę - serduszko w ukraińskich barwach na biało-czerwonym tle do przymocowania na kurtce, czy torbie.

- Suwałki całym sercem są z Ukrainą! Suwalczanie modlą się, wierzą i podziwiają Naród Ukraiński! Chęć niesienia pomocy jest bardzo wielka, mieszkańcy dopytują o kolejne takie wydarzenia, dlatego zapewniamy że to nie ostatnia nasza akcja pomocowa i solidarnościowa z Ukrainą - przekazali twórcy poniższego filmu Piotr Rydzewski, Grzegorz Izbicki, Piotr Wasilewski, Damian Izbicki i Kamil Golubek.

 

Dodaj komentarz