Od poniedziałku głosujemy na SBO

Głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski

W poniedziałek 14. września startuje głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.  

 

26 czerwca powołany Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok zakończył prace związane z weryfikacją pod względem formalno–prawnym złożonych projektów i zdecydował o umieszczeniu na karcie do głosowania 12 projektów inwestycyjnych „małych” , 6 projektów inwestycyjnych „dużych” oraz 10 projektów „kulturalnych lub społecznych”. Do podziału jest 2,6 mln zł.

 

Urny do głosowania będą ustawione w holu Urzędu Miejskiego przy ulicy Mickiewicza 1 oraz w holu Aquaparku przy ulicy Jana Pawła II 7. Głosować można będzie też poprzez stronę internetową https://www.budzetobywatelski.suwalki.eu/. Głosowanie potrwa do 2 października, a wyniki poznamy 26 października.

 

Z propozycjami zgłoszonymi do SBO można zapoznać się TUTAJ


Władze miasta przypominają również o Suwalskich Inicjatywach Lokalnych. To instrument dzięki któremu można doprowadzić do przyspieszenia wykonania zadań inwestycyjnych poprawiających warunki życia mieszkańców lub warunki prowadzenia działalności usługowej i przemysłowej na zasadzie realizacji inwestycji polegającej na współudziale finansowym Miasta i Inicjatora. Wnioski mogą być składane przez podmioty gospodarcze, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. W ramach inicjatywy możliwa jest realizacja na terenie Suwałk takich zadań jak: budowa i remont: ulic, chodników, parkingów, budowa obiektów i tworzenie terenów sportowych, rekreacyjnych, czy innych mieszczących się w ramach zadań własnych miasta lub wpływających w zasadniczym stopniu na wizerunek i funkcjonowanie Miasta. Wnioski o realizację inwestycji należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach do 30 września.

1 Komentarzy

Adrian

14/09/2020

Ratuszowi nie udało śię wcisnąć do budżetu obywatelskiego, więc już ponad dwa lata czekają na remont. 
Urzędnicy postanowili "dupochron" w postaci znaku drogowego (sic), na którym ktoś od czasu do czasu rysuje czlonek męski, a ZDiZ go zamalowuje. Ludzie i tak chodzą (bo co mają robić), a urzędnicy śpią spokojnie, że jak ktoś się potłucze to nie z ich winy.

Dodaj komentarz