Miasto w świątecznej oprawie

Rozświetlenie choinki miejskiej w Suwałkach

Rozświetlenie choinki miejskiej i świątecznych dekoracji odbyło się w niedzielę (06.12) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

W Mikołajkowy wieczór na placu Marii Konopnickiej wzorem lat ubiegłych prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz rozświetlił miejską choinką jako symbol zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wraz z choinką włączone zostały pozostałe ozdoby rozsiane po całym placu oraz ozdoby zawieszone na ulicach i budynkach. Nie zabrakło również kolęd i rozmów z gośćmi. Wszystko w nieco innych niż dotychczas warunkach. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie było transmitowane online. Na placu pojawiło się jednak kilkadziesiąt osób, które na własne oczy chciały zobaczyć jak wygląda świąteczna oprawa w Suwałkach.

 

- Przed nami święta Bożego Narodzenia - wspaniały i jakże sympatyczny okres w naszym życiu. A żeby życie było jeszcze bardziej pogodne i radosne, powinniśmy się do nich odpowiednio przygotować. W związku z tym rozświetlamy ulice, place, parki i nasze domy. W naszych domach zawsze jak przystało na święta Bożego Narodzenia, musi być choinka. Suwałki to taki duży dom. 70-tysięczny dom w którym znajduje się okazała choinka - mówił tuż przed włączeniem lampek Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Dodaj komentarz