Kolejny protest na ulicach Suwałk

Protest kobiet w Suwałkach

Już po raz trzeci setki osób przeszły ulicami Suwałk, aby zamanifestować swe niezadowolenie w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

 

W minionym tygodniu Trybunał Konstytucyjny zadecydował o odebraniu kobietom możliwości decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu. Zaostrzenie ustawy spowodowało liczne protesty i manifestacje w całym kraju. W środę (28.10) po raz trzeci swoje niezadowolenie wyrazili też licznie zebrani suwalczanie, którzy tak jak poprzednio w eskorcie policji przeszli spacerowym krokiem ulicami miasta, powodując utrudnienia w ruchu samochodowym.

 

Zebrani przeszli z placu Marii Konopnickiej na ul. Kościuszki. Najpierw skandowali hasła „to jest wojna”, „chcemy zmiany” czy „piekło kobiet” pod biurem poselskim Lecha Kołakowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, a następnie pod biurem posła Jarosława Zielińskiego po czym wrócili na plac. W trakcie przemarszu ulicą Kościuszki przy Galerii Jednego Obrazu pojawiła się grupka nacjonalistów, którzy skandowali bardziej dosadne hasła, z czego bez używania wulgaryzmów przytoczyć można jedynie „PiS PO – jedno zło”. Sam protest przebiegał jednak bez zakłóceń i zamieszek. Planowane są już kolejne.

 

23 Komentarzy

Suwałki

28/10/2020

Dziewczynki i chłopczyki bawić się trzeba w piaskownicy

Tak patrzę sobie na zdjęcie tej "kontrmanifestacji"... Wyglądało to jak Zlot Sfrustrowanych Prawiczków. I jeszcze się zgromadzili na przeciwko pomnika Marszałka, ci historyczni analfabeci nie mają pojęcia co Józef miał w zwyczaju robić z narodowcami.

Xxddxx

28/10/2020

Ludzie nie trzeba bylo glosowac na PIS. A gdzie jest policja jestes my w czerwonej strefie zakaz zgromadzen po wyzej 5osob karac kazda osobe mandate. A nie za brak maseczki na ulicy.jestem za aborcja ale nie w czasach covida.jebac te osoby co glosowaly na PIS sami wybraliscie byl wasz to wolny wybor. Teraz nie ma co protestowac

An

29/10/2020

Dodane przez Xxddxx w odpowiedzi na

Czemu spacerowicze poszli pod biuro poselskie PIS. Prowokują p.Zielińskiego, żeby spotkał się z nimi. On ma COVID. A z drugiej strony czemu nie jak spacerowicze zachorują, będą przynajmniej w jednym miejscu. Trzeba zapewnić więcej miejsc dla osób z koronowirusem i os protestujących - proszę o tym pomyśleć. Oni wracają do domów.

To krzykaczki nie kobiety, kobieta ma klasę a wy zero,szkoda że was matki nie wyskrobały

Dałyście się zmanipulować. Sprawa aborcji została właśnie teraz wyciągnięta, żeby odwrócić uwagę ludzi od ustawy, którą właśnie zatwierdził Sejm, a która wprowadza obowiązek szczepienia na covid, będzie to szczepionka RNA, będzie zmieniać genom ludzki. Przeciw temu trzeba protestować, to jest dopiero zniewolenie! I byście mogły zdjąć te maski, bo wyglądacie jak posłuszne niewolnice!

Najwyższy czas skończyć z mentalnością społeczną rodem ze średniowiecza. Polska staje się krajem nowoczesnym, i PIS tego nie zatrzyma, im mocniej będzie nas dusić konserwatyzmem i kościołem tym większym liberalizmem się to odbije i dzięki PIS kościoły za kilka lat będą galeriami sztuki i pubami. Zmian społecznych się nie uda zatrzymać. Jeśli ktoś tak twierdzi niech przeczyta o tym, czym skończył się radykalny katolicyzm w Irlandii (gdzie antykoncepcja była kiedyś tam tylko dla małżeństw). Dziś po konserwatyźmie i kościele zostały tam tylko wspomnienia...  

Litości, nie utożsamiaj aborcji i odstępstw od natury jako nowoczesności. W naturę są wpisane różne odstępstwa i choroby, ale to nie znaczy, że to stan normalny, to zaburzenie od stanu idealnego natury, jak produkty uboczne na produkcji, są zawsze, trzeba im współczuć, wspierać i leczyć ...

Czyli wolna i nowoczesna Polska, pisana krwią zabitych niewinnych dzieci!????? O take Polske ci chodzi!?????... "kościoły zamienione na puby i galerie",... itd. Wg ciebie naród ma być jakąś bezkształtną masą, pozbawioną rozumu i etyki!????? Niedoczekanie twoje, lewacki pomiocie z poziomu gimbusa, ręcznie sterowany! Strzelasz jak z automatu te swoje bezmyślne wypociny! Proponuję kubeł lodowatej wody na twój zakuty łeb! 

Zenek M.

29/10/2020

Dlaczego nikt nie protestuje przeciwko lewakom, pod domem Kwaśniewskiego ... ? Trybunał nie mógł postąpić inaczej, gdyż w konstytucji za Kwaśniewskiego (on również podpisał konkordat) zapisano: Ochrona życia od poczęcia. PiS wywlókł temat instrumentalnie, ale interpretacja przez TK nie mogła być inna.

Bo to popłuczyny po Jaruzelskim. Ja zawsze wolałem Gierka i Jaroszewicza. Dzięki nim Suwałki się zmodernizowały. Teraz wariaci spod znaku Ślepowrona znowu chcą dzielić Polaków, aby wprowadzać cudze antypolskie rządy.

MrAnty

29/10/2020

Słusznie ja też jestem za aborcją a nawet poszedłbym dalej za eutanazją jak patrze na Takich imbecylki zmanipulowane lewacką komunistyczną nawet nazistowską propagandą fałsz i obłuda bleeee

strzała

30/10/2020

Szkoda mi kobiet ale trybunał nie miał wyjścia.

A to za sprawą kościoła że wymógł to na Kwaśniewskim i spółce.

Jakie to żałosne! Poza tym czytając wiele poprzednich komentarzy widać, że większość z was kretynów popiera zabijanie dzieci i chwalicie te odmóżdżone zdziry, tak!? Ok. Ale nie myślicie wy głupie suwalskie barany, że otrzymacie w nagrodę za ten aplauz drugą Lombardię! Bo ci "protestanci" namnożą wam zakażeń koronawirusem! Za kilka dni w Polsce będzie już nie pow. 16tys. ale pow. 30 lub 40tys. zakażeń dziennie (w tym Suwałki) i trupy będą ścielić się na waszych ulicach, grabarze będą mieć robotę 24h na dobę! Zawdzięczać to będziecie właśnie tym "świetnym dziewczynom", a raczej karykaturom dziewczyn.Ach, co z was za tępe matoły, oderwane od rzeczywistości! Brak słów... 

No i co panie kretyniada. gdzie te trupy? Morawiecki właśnie ogłosił kolejne zwycięstwo nad koronawirusem  :-)))

My suwalskie barany i matoły właśnie udowodniliśmy kto naprawdę został kretynem :-)))

Dodaj komentarz