Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałki

Włócznia Jaćwingów 2020 w Suwalskim Ośrodku Kultury

W piątek (13.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk Włócznia Jaćwingów.

 

Włócznia Jaćwingów to nagroda Prezydenta Miasta Suwałk przyznawana za wybitne zasługi dla miasta we wszystkich dziedzinach życia publicznego. Wyróżnienie jest indywidualne lub zespołowe, przyznawane osobom fizycznym, prawnym i innym podmiotom. Po piątkowym wieczorze lista laureatów powiększyła się o kolejnych siedem osób i instytucji. Oprócz tego wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w imieniu prezydenta Polski Andrzeja Dudy wręczył Alicji Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Złoty Krzyż za zasługi dla życia społecznego i kulturalnego. Galę uświetnił koncert Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack.

 

- Laureaci jak co roku są różni. Jest duża grupa przedsiębiorców. Pandemia w minionym roku dała nam w kość i chyba dlatego wśród zgłoszeń do nagrody było tak wiele firm. Są tu jednak nie tylko osoby związane z biznesem, ale tez wspierające działalność sportową i kulturalną, wspierające młodych, utalentowanych artystów. Osoby dzielące się swymi pieniędzmi poprzez udział w różnych akcjach społecznych czy działalności charytatywnej. Mamy więc okazję im wszystkim podziękowac i pogratulować. Są to ambasadorzy działalności Suwałk - mówił podczas uroczystości prezydent Czesław Renkiewicz.

 

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk otrzymali:

  • Za 17 lat pracy na rzecz rozwoju siatkówki w regionie oraz w Suwałkach, a także realizację wizji profesjonalnego klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki – otrzymał Pan Michał Wiszniewski.
  • Za realizację działań kulturalnych w mieście oraz wspieranie młodych talentów otrzymała Pani Alicja Roszkowska.
  • Za wieloletnie wspieranie i rozwój suwalskiej oraz lokalnej przedsiębiorczości i gospodarki otrzymała Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach – Pan Andrzej Wasilewski.
  • Za wieloletnie wsparcie osób niepełnosprawnych w Suwałkach otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy – Dom Dziennego Pobytu Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” w Suwałkach – Pan Bogdan Sadowski.
  • Za wieloletnie zaangażowanie w rozwój Miasta Suwałki i realizację wielu suwalskich inwestycji otrzymała Firma REM BUD – Pan Ireneusz Butkiewicz.
  • Za wieloletnie zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną oraz wsparcie wielu wydarzeń miejskich otrzymała Firma Elektromil – Pan Zbigniew Ślaski.
  • Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii Produkt otrzymała Pani Sylwia Ciszewska – firma CAL Suwałki, która jest wiodącym producentem drzwi drewnianych w Polsce.
     

 

Dodaj komentarz