Ekologiczny Festiwal w Parku Konstytucji 3 Maja

EKO WIZJA - dwudniowy festiwal ekologiczny

EKO WIZJA - dwudniowy festiwal ekologiczny, organizowany przez Fundację Teraz Wschód, rozpoczął się w sobotę (04.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.

 

Nauka, zabawa, a przede wszystkim zwiększanie świadomości mieszkańców w zakresie ekologii - to cel odbywającego się po raz drugi w Suwałkach, festynu ekologicznego. Warsztaty, spotkania edukacyjne, wykłady i pokazy artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia w zgodzie z „zielonymi” wartościami. To wszystko, a nawet więcej czeka na wszystkich chętnych, którzy w ten weekend postanowią wybrać się do Parku Konstytucji 3 Maja.

- Zainteresowanie pierwszą edycją było duże, nawet pomimo chłodniejszej atmosfery, gdyż organizowaliśmy go jesienią. Teraz postanowiliśmy przygotować festiwal w czerwca, aby aura była jeszcze bardziej sprzyjająca i udało się. Do czwartku mieliśmy cztery pory roku jednego dnia, a dziś od rana mamy słońce, jest ciepło, ludzie chodzą szczęśliwi, zadowoleni. W miasteczku festiwalowym jest tyle atrakcji, że trzeba spędzić tutaj dłuższą chwilę, aby na spokojnie odwiedzić każde stoisko i zobaczyć co ma do zaoferowania - mówił Bartosz Bełdyga, prezes Fundacji Teraz Wschód.

Festiwal podzielony został na kilka stref, zaczynając od nowoczesnej technologii, a kończąc na zdrowiu, kontakcie z przyrodą i życiu w zgodzie z naturą. Nie brakuje też stoisk ogólnopolskich i lokalnych firm lokalnych. Są konkursy z nagrodami, można kupić regionalne przysmaki, przejechać się elektryczną hulajnogą lub na kucyku, a nawet wypocząć na leżaku.   

- Misją festiwalu i naszej fundacji jest to, aby każda osoba, która tutaj przyjdzie, dowiedziała się nieco więcej o ekologii, czy ona jest. Potem, we własnym, domowym zaciszu będzie mogła pomyśleć co sama może zrobić żeby ograniczyć śmieci, zużycie wody, czy też aby po wycieczce do lasu zabrać ze sobą śmieci - dodaje Bełdyga.   

Na festyn można wybrać się również w niedzielę w godzinach 10.00 - 18.00.

 

Dodaj komentarz