Dzięki zgłoszeniu bezdomny trafił do ciepłego pomieszczenia

w jednej z wiat śmietnikowych, w centrum Suwałk noce spędza mężczyzna

 

Zaniepokojony mieszkaniec zaznaczył na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, że w jednej z wiat śmietnikowych w centrum Suwałk noce spędza mężczyzna o kulach. Dzięki tej interwencji 55-latek trafił do ciepłego pomieszczenia.

 

Zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działania suwalskich dzielnicowych pozwoliły uniknąć tragedii. Zaniepokojony mieszkaniec zaznaczył na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, że w jednej z wiat śmietnikowych, w centrum Suwałk noce spędza mężczyzna o kulach. Z uwagi na niskie temperatury spadające poniżej zera, sprawą zajęli się natychmiast dzielnicowi.

 

Kiedy policjanci pojechali do wskazanej wiaty w pierwszym momencie nikogo nie dostrzegli. Po dokładnym sprawdzeniu zauważyli „legowisko” wciśnięte między kontenery. Okazało się, że śpi tam człowiek. W rozmowie z dzielnicowymi mężczyzna poinformował, że „koczuje” w takim miejscu, bo ma trudną sytuację życiową. Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia policjanci zabrali 55-latka do radiowozu i zawieźli go do jednej z placówek pomocowych w Suwałkach. Poinformowali też mężczyznę o możliwości długofalowego skorzystania z pomocy instytucji, oferujących ciepły nocleg i wyżywienie.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz