Do Czarnej Hańczy wrzucamy praktycznie wszystko

Do Czarnej Hańczy wrzucamy praktycznie wszystko

Sprzęt RTV i AGD, damskie torebki, boiler czy kasa fiskalna. To przykład rzeczy, które sprzątając Czarną Hańczę znaleźli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

 

Ze względu na trwający w Polsce stan epidemii spowodowany wirusem SARS-CoV-2, pracownicy suwalskiego OSiR-u zostali zaangażowani w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 jak również prace porządkowe na terenie miasta, które do tej pory należały do obowiązków innych jednostek organizacyjnych. Oprócz dezynfekcji 100 wiat przystankowych komunikacji miejskiej od początku tygodnia zespoły pracowników z poszczególnych obiektów zostały skierowane do szeregu prac porządkowych m.in. przy powstających bulwarach nad Czarną Hańczą, pielęgnacji terenów zielonych położonych po obu stronach rzeki na odcinku od ul. 1-ego Maja aż do mostu przy ul. 24 sierpnia.

 

Prace porządkowe trwają również w samym korycie rzeki. Niestety przedmioty, które codziennie wyciągają ratownicy z pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2, świadczą o tym, że jako mieszkańcy zapominamy o jednym z symboli naszego miasta. Oprócz pustych butelek, których tylko na odcinku 30 metrów pracownicy wyciągnęli ponad 200, z Czarnej Hańczy zostały w ostatnich dniach usunięte: sprzęt AGD (m.in. żelazka), sprzęt RTV (m.in. odtwarzacz VHS), elementy instalacji hydraulicznej (np. boiler o pojemności 200 litrów), damskie torebki czy też kasa fiskalna. 300-lecie miasta to doskonała okazja na refleksję, w jaki sposób dbamy o „Rzekę 2016 roku”, która jest przecież ważnym elementem historii Suwałk. 

 

W nowych zadaniach OSiR-u znalazły się również prace porządkowe na terenach zielonych przy ul. Brzostowskiego. O estetykę terenu położonego pomiędzy bramą wjazdową do dawnych koszar 2. Pułku Ułanów Grochowskich im. Gen. Dwernickiego a ul. Papieża Jana Pawła II zadbają pracownicy Aquaparku. W największym kompleksie rekreacyjnym w woj. podlaskim trwają obecnie prace konserwacyjne. Warto dodać, iż pracownice Aquaparku szyją także maseczki, które pracownicy OSiR-u wykorzystują podczas pracy wykonywanej na zewnątrz. Prace naprawcze trwają również nad zalewem Arkadia. Oprócz pielęgnacji terenów zielonych obecnie trwa naprawa nawierzchni na alejkach, która została naruszona przez korzenie drzew. Jednocześnie w innych obiektach trwają prace konserwacyjne, które tradycyjnie do tej pory były wykonywane w lipcu i sierpniu. 

 

 

2 Komentarzy

damskie torebki (pewnie zaraz po wyrwaniu) i ta kasa fiskalna to z pewnością zostały wyrzucone zaraz po kradzieży... 

Dodaj komentarz